1-139 Kinderboeken

veiling / Veiling 20, deel I: Maandag 3 december 2018. Aanvang 19.00
kavel: 61
Chris le Roy (1884-1969)
-Volledige Tekenmethode voor de lagere school. Deel 1-4 van 7 delen. P. Noordhoff N.V., Groningen/ Batavia, 1931. Map 13 met alle 32 tekenvoorbeelden van de hand van Le Roy. Plaat 5 in map 1 dubbel, in map 4 ontbreekt plaat 24.-

verkocht € 75,00
kavel: 62
Jules Verne
-4 werken bij Bibliothèque d'Éducation et de Récréation, J. Hetzel et Co., Parijs: Le tour du monde en quatre-vingts jours. Dessins par Mm. De Neuville et L. Benett. (Ca. 1875). 217,(11) pp., in rijk verguld en geïllustreerd rood linnen, 4to. Band wat sleets, binnen gebruind, aant. op schutblad + Le Pays des Fourrures. Illustré par Férat & De Beaurepaire. Z.d. 412 pp., in rijk verguld en geïllustreerd rood linnen, 4to. Band wat sleets, rug verkleurd, contemp. aant. op schutblad, iets roestvlekkig + L'Ile mystérieuse. Illustrée de 154 dessins par Férat. (Ca. 1890). 616,(8) pp., in rijk verguld en geïllustreerd rood en blauw percaline, 4to + idem, in leer met geribde en vergulde rug, 4to. Wat sleets langs scharnieren, binnen iets losgaand langs rug, wat roestvlekkig + 1 andere bij Hachette (1925).-

verkocht € 240,00
kavel: 63
Bloemhart's huisgezin
-of nuttige en leerzame verhalen door P. Joling, Oz. met plaatjes (= 4 in tekst + titelpagina). Deventer, A.J. van den Sigtenhorst. 58 (2 = titellijst overige werken van de uitgever) pp. 8vo, touwgeb. Met schoolprijs Amsterdam voor A. Wezel. Naam op titelp., rugpapier deels open, verder strak in band. Vrij goed ex. van deze zeldzame titel.-

verkocht € 70,00
kavel: 64
Leerzame Prentverzameling. Een aangenaam boekje, vol plaatjes, voor Lieve Kinderen
-Eerste stukje, Rotterdam, T.J. Wijnhoven Hendriksen, 1836. 82 pp. Kl. 8vo, enkel eenvoudige blindpapieren voorzijde van bandje aanwezig. Bestaande uit 82 plaatjes (2 op een pagina) met 82 beschrijvingen op de pagina ernaast. -

verkocht € 70,00
kavel: 65
[Emblemata] Fabelen en kleine gedichten voor kinderen, door Pieter 't Hoen.
-Met kunstplaaten. Amsterdam, J. de Ruijter, 1803, X,5-182 p., met gegraveerde titel en 48 platen grotendeels door A. Hulk Jacobsz naar A. Hulk Pietersz. e.a., later halflinnen, klein 8vo (kleine defecten).-

verkocht € 110,00
kavel: 66
Jeugdland
-Bijna complete set van deze bijlage van tijdschrift de Prins in 3 bundelingen: 2 juli 1938 t/m 30 december 1939 + 13 januari 1940 t/m 8 februari 1941 en 31 mei 1941 t/m 20 december 1941 (deze in officiële bundeling). Met o.a. stripbijlages Com Barts Avonturen op de planeet Mars, Hoe 2 Hollandse jongens op Mars belanden door Bram Ohm (die ook vele ills. in het blad verzorgde), Apanec de koning der Inca's door Brageoli en Pa Pieterse en zijn zoon Pietje.-

verkocht € 110,00
kavel: 67
Theo van Hoytema (1863-1917)
-Het Leelijke Jonge Eendje. Proefexemplaar het Leelijke Jonge Eendje. Naar het sprookje van H. Andersen. Geteekend en gelithographeerd door T. Van Hoytema. Amsterdam, C. M. van Gogh, 1893. Folio (48 x 37,5 cm), tipped-in plates.-

verkocht € 190,00
kavel: 68
Kinderprentenboeken
-Eva's bal door Agatha. Rotterdam, Jacs G. Robbers, ca. 1872. 12 pp. - en 5 gelith. platen (waaronder een dubbelpag.). 4to. Net exemplaar + De Partij van Fidel en Fidelia door Agatha. Jacs G. Robbers, Rotterdam, ca. 1872. 6 pp. met 5 gelith. platen (waaronder een dubbelpag.). 4to. Net exemplaar + Katten Concert. Met versjes van Tine van Berken. Amsterdam, H.J.W. Becht, ca. 1900. Net ex. - en 2 andere, beide in minder goede staat.-

verkocht € 170,00
kavel: 69
Het leven van Jan Klaassen
-verteld aan de Nederlandsche Jeugd door J. Schenkman. Amsterdam, G. Theodor Bom, ca. 1864. 22 eenzijdig bedr. pagina's, lith. v. Emrik & Binger, Haarlem. Halflinnen. -

verkocht € 100,00
kavel: 70
[Schoolboekjes] Verzameling van 26 deeltjes m.b.t. lezen,
-vrijwel alle 19de-eeuws, in oorspronkelijke of contemporaine omslagen, klein 8vo.-
€ 70 - € 140