1-139 Kinderboeken

veiling / Veiling 20, deel I: Maandag 3 december 2018. Aanvang 19.00
kavel: 71
Lot van 7 kinderprentenboeken
-Door het Heilige Land. Eene reis door het beloofde Land aan jong en oude verteld door Elise. J.M. Bredée, Rotterdam, ca. 1890. 16 pp. Oblong + Het leven van den Heere Jezus. Met bijschrift van H.W.S. Uitgave van de Bibliotheek voor Zondagschool en huisgezin. Amsterdam, F.W. Egeling, ca. 1890. 12 pp. Wat roestvlekkig aan binnenzijde, aan randen licht besch. + Allemansvrienden. Met Rijmpjes van P. Louwerse. L.J. Veen, Amsterdam, ca. 1890. 14 pp. waarvan 12 gelith. platen. 4 hiervan beschadigd en met potlood bijgewerkt + Het Dierenboek door F.H. van Leent, Amsterdam, L.J. Veen, ca. 1890. Voorplat aan onderzijde gerest. - en 3 andere.-

verkocht € 100,00
kavel: 72
Lot van 11 kinderprentenboeken
-Moeder de Gans op de Fiets. 's-Gravenhage, Haagsche Boekhandel- en Uitgevers Maatschappij, ca. 1890. 12 pp. Illustraties E.M. Taylor + Hans en Grietje door Mevr. van Osselen-van Delden. Amsterdam, H.J.W. Becht, 1902. Kl. 4to, 12 pp. + De Gelaarsde Kat. Met versjes van Tine van Berken. H.J.W. Becht, Amsterdam, ca. 1900. 12 pp. + De Geschiedenis van Klein Duimpje. Naverteld door F.H. van Leent. Amsterdam, N.J. Boon, ca. 1900. 14 pp. + Christoffels oude orgel door Mevr. O.F. Walton. Nijkerk, G.F. Callenbach, ca. 1890. 24 pp. Achterplat met cellotape gerest. - en 6 andere.-

verkocht € 110,00
kavel: 74
Daan Hoeksema
-Koster's Vertelplaatjes. Geteekend door Daan Hoeksema, Gebr. Koster, Laren, ca. 1930. Papieren omslag met 24 ills. op karton + Kleuter Kleurboekje A. Uitgave Gebr. Koster, Bussum. Opgeplakte voorplaat en 2 ingeplakte platen. Wellicht bedoeld als vertegenwoordigersexemplaar - en Kleuter Kleurboekje B. (Idem) + Kleuter Kleurboekje A, C (2x) en D, Gebr. Koster, Bussum + Uit Daan Hoeksema's Teekenstift, met Rijmpjes van 't Woudvogeltje. Uitgave gebr. Koster, Bussum, 1927. 24 pp. Geniet. Complete set in 6 deeltjes (dl. 3 dubbel), enkele deeltjes met kleine restauraties + "Wat zou het worden?" Set van 9 klapbriefkaarten. Gebr. Koster, Amsterdam, ca. 1920, serie B en 10 kaarten uit serie E - en Daan Hoeksema's Prentenboeken. Lezen Kleuren. Met versjes van P.A.E. Oosterhoff. Gebr. Koster, Bussum, ca. 1930.-

verkocht € 70,00
kavel: 75
Plak- en knip-uitgaves + El Pintor
-6 Nieuwjaars-kaarten met de benoodigde plakfiguren. Plaatjes en versjes van Truus Vinger. N.V Zaalberg Uitgevers Mij, Amsterdam, ca. 1930 + Elsje. Met plaatjes om te plakken en versjes om te zingen door Truus Vinger. Zallberg, Amsterdam. Boekje met plaatjes in enveloppe in orig. papieren omslag - en een doublet van het boekje + Poppenkastspelen. Tekeningen voor de Poppenkast en poppen van Rein Stuurman. Koster & Kraaij, Naarden, ca. 1935. Set van 6 boekjes in papieren omslag + Het levende boek. El Pintor. Met 2 (van 3) decors en diverse accessoires in orig. map + Flora. Bloemenstalletje. Allerlei spelen met bloemen uit bos, veld en tuin, sloot, wei en duin. Map uitklapbaar tot bloemenstalletje met losse plaatjes met planten met op keerzijde naam van de plant en de plaats waar ze te vinden zijn - en 11 andere.-

verkocht € 260,00
kavel: 76
Sinterklaas
-Reisbeschrijving van St. Nicolaas op steen gebracht naar de origineele schetsen van Corns de Buin voor 6 dec. Uitg. Soestdijk, N.V. plaatdruk en uitgevers Mij. de Blauwvoet, ca. 1915. Wat sleets aan randen, schutblad opnieuw vastgezet. Verder goed ex. + Liedjes. Een Ouderwetsche Sinterklaasavond met kleine wijzingen naar het tijdens de oorlog clandestien verschenen origineel. Jos. M.H. Nuss, Laren. 16 p. Geb. met roodlinnen rug + St. Nicolaas in sprookjesland. Verteld door Nelly Donker. Mulder & Zn, ca. 1950. 10 pp. + Sint Nicolaas. Zeldzame uitgave, ca. 1910, met nummer 279 op voorzijde. 10 pp. Achterplat ontbreekt, aan randen met cellotape gerest. - en 14 andere.-

verkocht € 120,00
kavel: 77
Muziek(prenten)boeken
-Rijmpjes en Liedjes. Muziek van Harvey, tekst van Suze Andriessen. Amsterdam, Van Holkema en Warendorf, ca. 1900. 10 pp. Oblong. Voorplat rechts een besch. bijgekleurd, verder goed ex. + Geïllustreerd Kindermuziekalbum aangeboden door B.J. Voss & Zonnen. Dames-Kinderconfectie en Japonstoffen, Den Haag, J. Mulder, ca. 1895. 16 pp. Met om en om tekst en zw.-w. ill. Rug en randen (deels) gerest. - en 6 andere muziekboeken voor kinderen - toegevoegd: Artistieke Prentenboeken no 3 Asschepoester, Amsterdam, Van Holkema & Warendorf, ca. 1905.-

verkocht € 60,00
kavel: 78
Winterpret
-Ant. L. de Rop, L.J. Veen, Amsterdam, 1891. 14 pp. Geïllustreerd met paginagrote litho's, 1 op dubbele pagina. Die-cut met openslaande deur op voorplat en mica voor de ruiten die een glaseffect geven. -

verkocht € 160,00
kavel: 79
Kleurboeken
-De Drie Kleuren. J. Altink, J. Boer. 16 tekenvoorbeelden voor de lagere klassen der lagere school. Derde dr. J.B.Wolters, Groningen, 1947 + 16 Teekenvoorbeelden voor de middelklassen der lagere school. II, derde druk, 1947 + Zóó Rekenen Wij! Auteur en uitg. onbekend, ca. 1900. 10 pp. Hersteld aan rug en randen + Dieren Kleurboek. Konrad Mullerfurer, W. de Haan, Utrecht, 1921. Net ex. + J. van Dijck's Teekenvoorbeelden 1e-5e boekje, Amsterdam, S.L. van Looy, ca. 1920 - en de 2e druk van deze reeks - en 12 andere waaronder 2 incomplete kleurmappen.-
€ 65 - € 110
kavel: 80
Divers
-De Dierentuin. Meulenhoff's Panoramaboeken 2. Leporello. 23 platen, wat smoezelig ex. + Mooi ben je, Luctor, Rotterdam, ca. 1950. Met uitsnede waar een ketting de snoet van de verschillende dieren moet vormen. Net ex. + ABC. Plaatjes van Sijtje Aafjes, Gebr. Kluitman, Alkmaar, ca. 1910. Stoffen boek. 7 pp. Smoezelig exemplaar + Toover-platen. Sprookjes. Uitgave van de Sala-spelen met het Roode Zegel. 13 (gebruikte) toverplaten - en 8 andere.-

verkocht € 50,00
kavel: 81
Divers
-Bij ons op de boerderij. M.C. van Oven van Doorn. Met illustraties van Elisabeth Ivanovsky. Van Holkema en Warendorf, Amsterdam, ca. 1941 + De Pruik van Cassander. Teekeningen van Nelly Bodenheim. G.B. van Goor zonen, Gouda, ca. 1925. In halflinnen, oblong, goed ex. - en 43 andere in wisselende staat. Sold w.a.f.-

verkocht € 160,00