1-139 Kinderboeken

veiling / Veiling 20, deel I: Maandag 3 december 2018. Aanvang 19.00
kavel: 82
[Pop-up] Puss in boots - en 9 andere
-Puss in Boots illustrated by Kathleen Hale. A Peepshow Book. 6 scenes in pop-up, open te slaan in carrouselvorm. Folding Books, London, ca. 1947. Gebruikssporen aan platten, intern goed + The Sleeping Beauty. Illustrated by Roland Pym. Peepshow book (idem) + Old Rhymes and new stories. Bookano living pictures series. With pictures that stand up lifelike when the book is opened. Met 3 pop-ups. Ca. 1935 + Snow-White and the Seven Dwarfs. Collana Rosa d'Oro, Milano, ca. 1950. 19 pp. Met pop-up aan binnenzijde voorplat + 3 Engelstalige stoffen boeken - en 3 toegevoegde andere.-

verkocht € 160,00
kavel: 83
Sinterklaas
-(1) De Christelijke feesten. Sinterklaas. Dr. Eelco Verwijs. Den Haag, Martinus Nijhoff, 1863. 80 pp. (2) De H. Nicolaas in het Folklore. Dr. Jos. Schrijnen. Roermond, J.J. Romen en Zonen, 1898. 45 pp. Gebrocheerd. (3) Nederlandsche Baker- en Kinderrijmen. Dr. J. van Vloten. Leiden, A.W. Sijthoff, 1874. 176 pp. (4) Van Nicolaas tot Speelgoedbaas. Freek de Jonge. Red. Caroline Bunnig. 131,(1) pp. Studio Olykan, Amsterdam, 1998. (5) Sankt Nicolaus. 148,(2) pp. Colette Méchin. SDV, Saarbrücken, 1982. (6) Hemels lekker: peperkoek van Sinterklaas. Isabelle Wanson. 173,(3) pp. Tentoonstelling (geïllustreerde catalogus). Koninklijke Bibliotheek van België, Brussel, 2002.-
€ 60 - € 120
kavel: 84
Sint Nikolaas en zijn knecht
-J. Vlieger, Amsterdam, ca. 1880. 53 pp. Klein 4to. Rug gerest., omslag wat kleine gebreken, wat roestvlekjes aan binnenzijde.-
€ 100 - € 200
kavel: 85
Theo van Hoytema (1863-1917)
-S. Lankhout & Co, 1892. Losbladige proefuitgave in touwgebonden map, door Hoytema zelf ingekleurd. Met 31 tipped-in platen, handgekleurd door Hoytema. Folio, 33,5 x 41 cm.-

verkocht € 170,00
kavel: 86
Hollandsch Penning-Magazijn voor de Jeugd
-'s Gravenhage, S. de Visser, 1835. De eerste zes jaargangen, 1835-1840. Klein 4to, uniform gebonden, deel 5 en 6 licht afwijkend. Deel 2 t/m 5 bij S. de Visser en Zoon, deel 6 bij Joh. Noman en Zoon, Zalt-Bommel. Titels met vignet. De zes delen met steendrukken in de tekst (ca. 200 per deel), diverse deeltjes met een paar platen in steendruk over de volle pagina. Goede set.-

verkocht € 120,00
kavel: 87
-S. de Visser, S. de Visser en Zoon, 's Gravenhage; Joh. Noman, Zaltbommel; Laarman, Amsterdam. De jaargangen 1, 1835 (2x); 2, 1836 (3x); 3, 1837 (2x); 4, 1838 (2x); 6, 1840; 7, 1841 (2x); 10, 1844; 12, 1846; 13, 1847; 15, 1849; 16, 1850 (2x) en 17, 1851. Toegevoegd: Stuivers-editie. Lectuur voor de jeugd. Jaargang 1863. 3 delen in een band. H.A.M. Roelants, Schiedam, 1863. Met 10 kleurenlitho's over de volle pagina. Div. pp. los.-

verkocht € 80,00
kavel: 88
Kinderlectuur
-(1) Gedichtjes voor kinderen. Francijntje de Boer. Schoonhoven, S.E. van Nooten. 5e druk, z.j. Met 4 staalgravures (div. losse pp.). (2) Nuttige uitspanningen voor de Nederlandsche Jeugd. G. Muller. Amsterdam, ten Brink & De Vries, 1835. Met 2 gravures door Hoogkamer naar Oosterhuis. (3) Veel geluk! Nieuwjaars- en Verjaardagsversjes voor kinderen. P. Louwerse. Schoonhoven, S & W.N. van Nooten. 5e druk, z.j. (4) Vader Jacob en zijne kindertjes, een schoolboekje. M. van Heyningen Bosch. Amsterdam, W. Brave Jr., [1821]. (5) Moedertje. Marie Leopold. Alkmaar, Gebr. Kluitman, z.j. Met illustraties in de tekst, gelithografeerd voorplat en frontispice, beide in kleur. (6) Hansje in Bessenland. Van Dishoeck, Bussem. 8e druk, z.j. Geïllustreerd + 7 andere; sommige los in band. Verkocht met alle feilen.-
€ 80 - € 160
kavel: 89
Arthur Rackham
-Peter Pan. J.M. Barrie. Met 50 chromo's naar tekeningen van Arthur Rackham. Amsterdam, Van Holkema & Warendorf, 1907. 101 pp. Nr. 277/325. Papier roestvlekjes als altijd. Platten wat vlekkig, rug gerestaureerd + Peter Pan in Kensington Gardens by J.M. Barrie, with (16) drawings by Arthur Rackham. Hodder and Stoughton, London, ca. 1910. 4to, 126 pp. + Peter and Wendy. J.M. Barrie, seventh ed., Hodder & Stoughton, 1911. Illus. F.D. Bedford. 4to, rug besch., een plaat los.-

verkocht € 70,00
kavel: 90
[Struwelpeter] De Zwarte Man
-Mevr. C. Broers de Jonge. Vroolijk Prentenboek voor Kinderen. Uitg. onbekend. Met reclame Grand Bazar Francais, Rotterdam-Utrecht-Groningen op achterzijde. Ca. 1880. 4to. Nieuwe band waarop het oude (licht verweerde) voorplat is geplakt + Hans kijk in de lucht + Hans Kijk in de lucht / De IJsselijke Geschiedenis van den Klimmer. Amsterdam, J. Vlieger, ca. 1880. 6 aan één zijde bedrukte bladen. Rug besch., voorts goed - en een andere.-

verkocht € 75,00
kavel: 91
Lot van 5 kinderprentenboeken
-Het verloren Lammetje door P. Huet. Utrecht, J.H. van Peursem, 1874. 6 pagina's tekst, 6 chromolitho's. Goed ex. met minimale gebr. sporen + Op reis in 't Sprookjesland door Christien Callenfels. Alkmaar, P. Kluitman, ca. 1900. 10 pp. 4to, geniet. Met Humpty Dumpty-achtig figuur als hoofdpersoon. Goed ex. + Naar Zee! Hoerah! J.G. van Terveen en Zoon, Utrecht, ca. 1900. 12 pp. Goed ex. + Hulst Bessen. Ant: L. de Rop bij teekeningen van Ida Waugh. Jacs G. Robbers, Rotterdam, 1884. 48 pp. In halflinnen. Net ex. - en Een schat van platen, S. Kohrt, uitg. onbek., reclame achterzijde Alkmaarsch Warenhuis H. Jansen, ca. 1890. Net exemplaar.-

verkocht € 75,00