[1] [2] [3] [4] [5]
kavel: 3 verkocht € 70,00

[Hieronymus van Alphen] Acht (zeldzame) edities: (1) Kleine gedichten voor kinderen.

Utrecht, J.G. van Terveen, 1821, VI,(2),104 p., met gegraveerd portret, titel en 66 platen, voorts met 20 ingeplakte gekleurde 'scraps' op 14 blanco keerzijdes van platen, contemporain half marokijn, klein 8vo (oude eigenaarsnamen, scharnieren iets ingescheurd, leer wat droog).
Met goedkeuring in pen door de uitgever, onder zijn 'voorberigt'. Zeer zeldzame editie, wij konden in PiCarta geen exemplaren terugvinden, in Leiden wordt wel een exemplaar van de titelpagina en het portret bewaard; (2) Vertellingen voor jongelingen en meisjes, naar aanleiding der Kleine gedichten voor kinderen, van Hieronymus van Alphen door eenen kindervriend. Leiden, gedrukt door H.R. de Breuk voor P.W. Trap, z.d. (1852), 79,(1) p., met 4 gelithografeerde platen, oorspronkelijk bedrukt karton, klein 8vo. Iets gebruind/ roestvlekkig, omslag verkkleurd en papier over de rug wat sleets. Toch een goed, grotendeels onopengesneden exemplaar van deze zeer kwetsbare en zeldzame publicatie. Met nog 6 andere edities van Kleine gedichten voor kinderen, w.o. een originele proefdruk met vele correcties in pen en met "verzoeke persrevisie" in potlood op de titelpagina en "persrevisie" meerdere keren in de tekst. Toegevoegd: twee dichtbundeltjes voor kinderen door Francyntje de Boer "dienstmaagd te Sneek". (totaal 10)