[4] [5] [6] [7] [8]
kavel: 6 verkocht € 70,00

Zes (zeldzame) titels: (1) Nieuwe keur van mengelingen, voor de lieve jeugd.

Door Hendrik. Tweede, verbeterde en veel vermeerderde druk. Met tien gekleurde plaatjes. Amsterdam, H.H. Huisman, z.d. (1849), 80 p., met de 10 genoemde, handgekleurde, gelithografeerde platen, contemporain gemarmerd karton, vierkant klein 8vo (iets roestvlekkig).
De eerste druk verscheen volgens PiCarta ca. 1825, óók bij Huisman en ook met 80 p. Indien dit klopt is aan onze editie in elk geval het verhaal "De Spoorwagen" (met een leuke afbeelding van een trein) toegevoegd. De prachtige, kleurrijke illustraties betreffen verder o.a. Amsterdamse stadsgezichten en een leuk schaatsprentje; (2) De kleine/ De jonge Grandisson, of De gehoorzaame zoon. In eene reeks van brieven en saamenspraaken door Mevr. de Wed. de Cambon, gebooren Van der Werken. Tweede vermeerderde druk. Den Haag, J.C. Leeuwestijn, 1798, 4 delen in 1 band, met 12 gegraveerde platen, 19de-eeuws verguld halfleer, dik 12mo. Achterplat losgaand, maar boekblokje stevig op de bindkoorden. Zeldzame complete set; (3) Kinder-album. Gedichten voor knapen en meisjes, door L. Schipper. Met 4 gekleurde plaatjes en een muziekstukje. Leiden, D. Noothoven van Goor, z.d. (1868), VIII,(6),75 p., met 4 fraai handgekleurde, getint lithografische platen (o.a. een schaatsprentje), oorspronkelijk verguld en blindgestempeld linnen (1 plaat losgaand, linnen over scharnieren deels gespleten). Met nog 3 andere. (totaal 6)