[108] [109] [110] [111] [112]
kavel: 110 verkocht € 60,00

Negen (zeldzame) titels: (1) De geschiedenis van Sir Charles Grandison verkort.

Ten nutte der Nederlandsche jeugd uit het Engelsch [van Samuel Richardson] vertaald. Met platen. Amsterdam, C. Timmer, z.d. (ca. 1818), (4),219 p., met 4 handgekleurde, gegraveerde platen, contemporain gemarmerd karton, 12mo.
Bibliotheekstempel op de titel. Enkele katernen en de rugstrip losgaand. Deze editie niet in PiCarta. Hoofdwerk en platen komen exact overeen met de 2de druk uitgegeven door F. Bohn te Haarlem in 1818, het voorwerk wijkt af. De eerste Nederlandse editie verscheen in 1793. Vertaling van: The history of sir Charles Grandison, 1753-1754; (2) Lotgevallen van Herman Streit, gedurende zijnen dienst onder de Pruissische Landweer. Naar het Hoogduitsch [van H.A. Müller] door A. Bruggemans. Dordrecht, A. Blussé en Zoon, 1815, XII,260 p., met gegraveerd frontispiece door J.C. Bendorp, contemporain halfleer, klein 8vo. Er lijkt een halftitel te ontbreken, maar het voorwerk is gelijk aan het exemplaar van de KB; papier over platten ontbreekt. Vertaling van: Hermann Streit, oder Leben und Schicksale eines preussischen Landwehrmannes, 1811; (3) Aangenaam kinder school. Tweede, verbeterde & vermeerderde Uitgaave. Amsterdam, Wed. J. Dóll, 1788, (8),162,(6) p., met gegraveerde titelpagina, contemporain halfleer met vergulde en geribde rug. Bibliotheekstempel en nummer in het voorbericht, hoeken gestoten. Goed, onafgesneden exemplaar. En met nog 4 andere (1x ex collectie Michiel Buisman). (totaal 7)