312-549 Oude boeken 17de-19de eeuw

veiling / Veiling 20, deel I: Maandag 3 december 2018. Aanvang 19.00
[312 - 321] [322 - 331] [332 - 341] [342 - 351] [352 - 361] [362 - 371] [372 - 381] [382 - 391] [392 - 401] [402 - 411] [412 - 421] [422 - 431] [432 - 441] [442 - 451] [452 - 461] [462 - 471] [472 - 481] [482 - 491] [492 - 501] [502 - 511] [512 - 521] [522 - 531] [532 - 541] [542 - 549]
kavel: 312
[Liedjes] Verzameling van meer dan 50 gedrukte liedjes,
-grotendeels uitgegeven te Amsterdam, o.a. bij Alex A. Crafford (Middelburg), Hk. Feijkes, E. v.d. Geer, F.G. Holst, S. & W. Koene, G. v.d. Linden, Lubers' Feestartikelen-Magazijn, D. Siesses & Comp., F.W. Vislaake, 19de eeuw, grotendeels bestaande uit slechts enkele pagina's zonder omslagen, grotendeels klein 8vo, bewaard in portfolio met bindlinten.-
€ 70 - € 140
kavel: 313
[Judaica en hebraica] An inquiry into the knowledge of the antient Hebrews,
-concerning a future state. By Joseph Priestley. Londen, gedrukt voor J. Johnson, 1801, VIII,3-67,(9) p., modern omslag, klein 8vo.-
€ 70 - € 140
kavel: 314
[Hugo de Groot] Twee titels: (1) Bewys van den waren godsdienst in ses boecken gestelt.
-By Hugo de Groot. Zonder plaats en uitgevers, 1622, (8),111,(1) p., 19de-eeuws halflinnen, klein 4to.-
€ 100 - € 200
kavel: 315
[Botanica] Beschrijving en afbeeldingen van de beste soorten van appelen en peeren
-meest geacht en zorgvuldigst aangekweekt in Duitschland, in Frankrijk, in Engeland, en in de XII. Provintien. Door Johann Hermann Knoop, met eene voorreden van Johannes Florentius Martinet. Amsterdam en Dordrecht, Allart, Holtrop, De Leeuw en Krap, 1790 + Beschrijving van vruchtboomen en vruchten [idem] + Beschrijving van de plantagie-gewassen, die men in hoven aankweekt (...) [idem]. Klein folio, 3 delen in een band, VIII,36; (2),68 en (2),87,(4) pp., compleet met alle 39 (XII, VIII, XIX) handgekleurde kopergravures door J. Folkema en J.C. Philips in het eerste en tweede deel.-
€ 800 - € 1200
kavel: 316
[Dodendans] L'Alphabet de la mort de Hans Holbein.
-Entouré de bordures du XVIe siècle et suivi d'anciens poëmes français sur le sujet des trois mors et des trois vis publiés d'après les manuscrits par Anatole de Montaiglon. Parijs, Edwin Tross, 1856, (92) p., oorspronkelijk verguld linnen (bovenste schutbladen vlekkig, net exemplaar).-
€ 180 - € 360
kavel: 317
[Dodendans] Ars Bene Moriendi. Reproduction photographique de l'édition xylographique
-du XVe siècle. Notice par Benjamin Pifteau. Parijs, Delarue, z.d. (ca. 1880), gedrukt in een gelimiteerde, genummerde oplage, XI,(1) p., (24) éénzijdig bedrukte bladen, contemporain halfmarokijn met vergulde en geribde rug, oorspronkelijk vooromslag meegebonden, folio. -
€ 125 - € 250
kavel: 318
[Dodendans] Der Todtentanz. Gemälde auf der Mühlenbrücke in Luzern.
-Gemalt von Caspar Meglinger 1626-1635. In Lichtdruck ausgeführt von Synnberg & Rüttner in Luzern. [Gestempeld:] Nachdruck nach Original v. A Eglin Verkauf gerichtlich bewilligt. La danse des morts, tableaux sur le Pont des Moulins a Lucerne (...). Zonder plaats en uitgever, gedrukt door J.L. Buchner te Luzern, (1889), (6) p., bestaande uit titel, inhousdopgave en "geschichte des Todtentanzes" (in 3 talen) gevolgd door 45 gelithografeerde platen, oorspronkelijk goudgeletterd linnen, oblong folio (binnenscharnieren wat kwetsbaar, zeer goed exemplaar). -
€ 225 - € 450
kavel: 319
[Dodendans] Todtentanz oder Spiegel menschlicher Hinfälligkeit.
-In acht Abbildungen, welche von Von Wyl gemalt, im ehemahligen Jesuitenkloster in Luzern aufbewahrt werden. Getreu nach den Orginalien lithographirt von Gebr. Eglin in Luzern. Mit Text von Burkart Leu (...). Luzern, R. Jenni, 1843 [omslagtitel gedrukt op groen papier overgeplakt over de oorspronkelijke titel], (2 inl.) p., met 8 gelithografeerde platen met begeleidend letterdruk tekstblad in Duits en Frans (behalve de laatste, met tekst in de plaat), contemporain halflinnen, oorspronkelijk vooromslag meegebonden, oblong smal folio (19,5 x 38 cm.).-
€ 350 - € 700
kavel: 320
[Stierenvechten] Les Courses de Taureaux expiqées
-manuel tauromachique a l'usage des amateurs de courses (...). Illustré de lithographies représentant les passes les plus importantes du combat, par M. Oduaga-Zolarde. 1e édition, Bayonne, chez M. Andréossy, 1854. xi, 148 pp. In groen halflinnen herbonden incl. voor- en achterplat (deze gebruind), signatuur auteur naast titelpagina.-
€ 100 - € 200
kavel: 321
De Soete Vryagie
-van Monsr. Gabriel de Lalande; Of d'afgevalle Roos van Juffr. Elisabeth L'Estevenon. Bestaende In alle de gedichten, Sententien, en Samen-spraken, die'er, van 't begin tot den einde, uitgekomen zijn. Gedrukt in 't jaer van 't Haegle Pleidoy, 1661 - met De Rampzalige Min, Eerste Deel en Tweede Deel, Jan Pietersz. van Dam, 's Gravenhage, 1661 en Klucht van Koddige Koert. Gedruckt voor de Liefhebbers, In't Jaer 1661. 240; [44]; [48]; [20]; 3 (=register) pp. 8vo in perkament. -
€ 80 - € 150