312-549 Oude boeken 17de-19de eeuw

veiling / Veiling 20, deel I: Maandag 3 december 2018. Aanvang 19.00
kavel: 402
[Volks liedboekje] De vrolyke schoorsteenveeger, zingende, onder het veegen
-de aldernieuwste liederen die hedendaegs gezongen worden. Nooit te vooren gedrukt. Amsterdam, erve H. van der Putte, 1791, 93,(2) p., met houtsnede titelillustratie, contemporain draadgebonden omslag en met gouache handbeschilderd kaftje, klein 8vo.-

verkocht € 250,00
kavel: 403
[Klassiek miniatuur liedboekje] 't Groot Hoorns, Enkhuyzer, Alkmaarder,
-[Edammer] en Purmerender Liede-Boek, vercierd met veel mooye Bruilofts-Liedekens en Gezangen./ (...) Vervolg op 't voorgaande. Vercierd met verscheide nieuwe en aangename Bruylofts-Liedekens en snaakze Gezangen. Amsterdam, Abram Cornelis, z.d. (ca. 1760, 2 delen in één band, 312,(8); 312; (8) p., met houtsnede titelillustratie (banket), houtsnede vignetten, en bladmuziek, contemporain verguld kalfsleer met goudgeletterd "Mopsi" op de geribde, vergulde rug, 32mo (7,5 x 5 cm.).-

verkocht € 250,00
kavel: 407
[Verboden boek] Lucina sine Concubitu. Lettre addressée à la Societé Royale de Londres,
-dans laquelle on prouve, par une évidence incontstable, tirée de la raison & de la pratique, qu'une femme peut concevoir, sans avoir de commerce avec aucun homme. Traduit sur la quatrième edition angloise [door Moet], avec un commentaire trés curieux, qui ne s'est pas encore trouvé dans les editions précedentes. d'Abraham Johnson [= Sir John Hill]. Londen, zonder uitgever, 1750, (16),72 p., elke pagina met typografische randversiering, contemporain kalfsleer met geribde en vergulde rug, 12mo.-
€ 180 - € 360
kavel: 408
Onanismus of verhandeling over de ziekten, oorsprongklyk uit de zelfbesmetting
-Na den zesden druk vertaald uit het Fransch Van den Heere Tyssot. (...) Gisbert, Timon van Paddenburg, Utrecht, eerste druk, 1771, (38),218 pp., in contemporaine gemarmerd papieren band. -

verkocht € 100,00
kavel: 409
[Fortificatie] L'art Universel des fortifications
-Francoises, Holandoises, Espagnoles, Italiennes, et composees. Avec l'Art d'attaquer les Places fortifiées par les surprises & par la force (...) par le Sieur de Bitainvieu. 3d ed. reveuë, corrigée & augmentée. Paris, Jacques Du Brueil, 1674. (32), 361, (3) pp. 4to, in leer gebonden. Aan rug en randen sleets, binnen goed. -

verkocht € 200,00
kavel: 410
[Taalkunde] Twee werken door P. Weiland: (1) Nederduitsch taalkundig woordenboek.
-Amsterdam, J. Allart, 1799-1811, 11 delen in 4 banden, contepmporain uniform halfleer met 2 (beschadigde) contrasterende marokijnen titelschildjes.-

verkocht € 70,00
kavel: 411
Storia Documentata di Venezia
-di S. Romanin, dl. 1-10. Venezia, Pietro Naratovich Tipografo editore, 1853-1861. In groen halflinnen met vergulde titel. -

verkocht € 100,00
kavel: 412
The Life of Lorenzo de' Medici, called the Magnificent
-William Rosoe, third edition, corrected Vol. I en II, London, A. Strahan; T. Cadell Jun. and W. Davies, 1797. (4), xxvi, 320, 136 (= appendix); 312, 48 (= poesie), 111 (= appendix), 11 pp. 4to in halfleer. Deel I met portret van Laurentius Medices. Eerste pagina's roestvlekkig, rug wat slijtage, verder goede set.-

verkocht € 80,00
kavel: 413
[Horloges/klokken] Novus Thesaurus Antiquitatum Romanarum
- Alberto Henrico de Sallengre. Tomus Secundus. Hagae-Comitum, Henricum du Sauzet MDCCXVIII. groot 4to: (10), 1448, (52) pp. in twee kolommen. Titelprent en 17 illustraties verdeeld over 14 bladen, diverse illustraties in de tekst, hierin opgenomen Horlogiis et Campanis, hic delineatis & aere incisis, Declaratio (pag. 1297-1304) met 4 paginagrote illustraties van klokken.-
€ 80 - € 150
kavel: 414
[Militaria] Bibliothèque portative de l'Officier
-La Petite Guerre Tome 1-3, 8mo, 204 (1), 264, 247,(8) pp. In identiek blauwkartonnen slipcase (boven- en onderzijde ontbr.). Fraaie set met 8 kaartjes - toegevoegd Recueil Militair, bevattende de wetten, besluiten en orders, betreffende de koninklijke Nederlandsche Landmagt inhoudende het geheele jaar 1836. In 's Gravenhage en te Amsterdam, bij de gebroeders van Cleef, 1838. Samengebonden met Militaire, wetenschappelijke, taal- geschied- en letterkundige werken - en naamlijst des formulieren en registers voor de administratie en de dienst bij de kopsen der armée. xxi, (4), 222; iv, 71; 15 pp. 4to, in leer gebonden met vergulde randversiering.-

verkocht € 70,00