312-549 Oude boeken 17de-19de eeuw

veiling / Veiling 20, deel I: Maandag 3 december 2018. Aanvang 19.00
kavel: 415
[Militaria] Jacob von Eggers.
-Neues Kriegs- Ingenieur- Artillerie- See- und Ritter-Lexicon, worinnen Alles, was einem Officier, Ingenieur, Artilleristen und Seefahrenden aus der Tactique, der Civil- Militair- und Schiffsbaukunst, der Artillerie, der Mechanic, dem Seewesen etc. zu wissen nöthig, sattsam erkläret und mit Kupfern erläutert ist. [2 delen]. Georg Conrad Walther, Dresden en Leipzig, 1757.-
€ 240 - € 480
kavel: 416
[Imaginair reisverhaal] Voyages et Avantures de Jaques Massé.
-Simon Tyssot de Patot, L'Utopie (Den Haag?), Jaques l'Aveugle, MDCCLX. 2 delen. 8vo: 271, (1) ; 231 (1) pp. -

verkocht € 150,00
kavel: 417
[Turkije] Omnia quae extant
-A. Gislenius Busbequius. Amsterdam, Elzevier, 1660. Klein 8vo: 575, (24) pp. Gegraveerd titelblad.-

verkocht € 100,00
kavel: 418
[(Contra)Remonstranten] Convoluut met twee edities van hetzelfde werk: (1) Comoedia Vetus
-(door Willem Meerman). Zonder plaats en uitgever, niet vóór 1612 [op recto blad D2 een onderschrift onder een gedicht "uytt' Hantvverpen inde Druckery vande Almanacken des iaers 1612"], (32) p., met gegraveerde titelpagina, modern leer.-

verkocht € 180,00
kavel: 419
[Militaria] Krijgskundige Leercursus ten gebruike der Koninklijke Militaire Akademie
-Handleiding tot de Versterkingskunst. Voor de kadetten van alle wapenen. G.A. van Kerkwijk. Breda, Broese & Comp. voor rekening van de Koninklijke Militaire Akademie, 1839. Eerste druk. 8vo, half-leer, titel op rug in rood en goudopdruk, (8),460 pp., compleet met 4 uitslaande platen en talloze afbeeldingen in de tekst. Plakker van boekbinder op schutblad. Band geschaafd en aan een zijde los, schutblad met kl. besch., naam in hs., stempel met nummer en paraaf, verder goed ex.-

verkocht € 100,00
kavel: 420
Physiögnomische cathechismus
-Bevattende de gronden en beginselen der Gelaadkennis. Amsterdam, Gerrit Bom en Zoonen, 1780. 8vo, half-leer, titel op rug in rood en goudopdruk, titel met groot vignet door C.F. Fritschius, XXIV,(4),359 pp., compleet met 9 kopergravures over de volle pagina; rug met beschadiging, diverse kleine vlekjes, verder een goed ex.-

verkocht € 120,00
kavel: 421
L. Meijers Woordenschat,
-Vervattende, in drie deelen, 1. Basterdwoorden. 2. Kunstwoorden. 3. Verouderde woorden. Ernst Willem Cramerus. [3 delen in een band]. Amsterdam, Wed. Loveringh en Allart, 1777.-
€ 70 - € 120
kavel: 422
[Descartes] Renati Descartes Tractatus de Homine
-et de Formatione Foetus. Quorum prior notis perpetuis Ludovici de la Forge, M.D. illustratur. Amsterdam, Daniel Elzevir, 1677. Samengebonden met Passiones Animae, idem, en Tractatus de Mente Humana, ejus facultatibus & functionibus nec non de ejusdem unione cum corpore; Secundum Principia Renati Descartes, autore Ludovico de la Forge, idem, 1669 [drie delen in een band].-

verkocht € 500,00
kavel: 423
Handleiding tot de kennis van den Scheepsbouw
-Ten Dienste Der Jonge Officieren En Adelborsten, Van De Koninklijke Nederlandsche Marine. J.C. Rijk. Rotterdam, Arbon & Krap, 1822.-

verkocht € 320,00
kavel: 424
[Simon Stevin] La Castrametation
-descrite par Symon Stevin de Bruges, selon l'ordonnance & usage de Tres-Illustre, Tres-Exellent Prince et Seigneur Maurice, par la grace Dieu Prince d'Orange (...) Leyden, Matthieu & Bonaventure Elzevier, 1618. Samengebonden met: Nouvelle maniere de Fortification par escluses. Descrite par Symon Stevin de Bruges, idem, 1618.-

verkocht € 1600,00