312-549 Oude boeken 17de-19de eeuw

veiling / Veiling 20, deel I: Maandag 3 december 2018. Aanvang 19.00
kavel: 425
[Gedrukt in goud] Soestdijk. (Door H.J. Caan).
-Den Haag, (A.P. van Langenhuijsen), 1842, (36) p. tekst in handschriftletters op dun papier en (4) p. op stevig papier alle gedrukt in goud, plaat van de gedenknaald (litho in goud), gelithografeerde plattegrond van de omgeving met legenda en twee aanzichten van het paleis (voor en na 1815), oorspronkelijk goud bedrukt linnen, vergulde sneden. Één blanco blad uitgesneden, een ander blanco blad is nog wel aanwezig. De dikkere bladen (incl. gezichten) aan het eind zijn iets gebruind en hebben een kleine, marginale watervlek. Band wat smoezelig en met minimale defectjes.-

verkocht € 170,00
kavel: 426
[Botanie] The Abridgement of the Gardeners Dictionary:
-Containing the best and newest methods of cultivating and improving the Kitchen, Fruit, Flower Garden, and Nursery; As also for performing the practical parts of Husbandry (...) Pasture Lands and all sorts of Timber Trees. Philip Miller. London, printed for the author; sold by John and Francis Rivington [et al.], 1771.-

verkocht € 160,00
kavel: 427
Les aventures de l'infortuné Napolitain,
-ou Mémoires du seigneur Rozelli [= Abbé J. Olivier]. Londen [= wrsch. Parijs], zonder uitgever, 1781, 4 delen, contemporain uniform gemarmerd kalfsleer met vergulde lijnborders op alle platten, rug en alle sneden verguld, 12mo.-
€ 70 - € 140
kavel: 428
[Vrijmetselaars] La lire maçonne
-ou recueil de chansons des francs-maçons. Revu, corrigé, mis dans un nouvel ordre, & augmenté de quantité de Chansons qui n'avaient point encore paru. Par les Frères De Vignoles et Du Bois. Avec les airs notés, mis sur la bonne clef, tant pour le chant que pour le violon & la flute. Nouvelle édition. Revuë, corrigée & augmentée?. Nouvelle edition. Den Haag, R. van Laak, 1775. Groot 12mo, leer, titel en maçonnieke symbolen op rug in rood en goudopdruk, voorplat met bordure en centraal de initialen B en A in ovaal met goudopdruk, achterplat met maçonnieke symbolen centraal in ovaal met goudopdruk.-

verkocht € 280,00
kavel: 429
[Emblemata] Het masker van de wereld afgetrokken
-en deeze aan haare beminnaaren, op een Godvruchtige en vrolyke wyze in haar eigen gedaante voorgesteld (...). P. Adrianus Poirters. Amsterdam, Theodorus Crajenschot, 1767.-
€ 120 - € 240
kavel: 430
[Kwakzalverij] Drie titels, w.o. dezelfde titel in twee varianten: (1-2) Aanwijzing
-van het schadelijke en gevaarlijke gelegen in het raadplegen van kwakzalvers; als mede in het gebruiken van geneesmiddelen, die men onder den naam van universeel uitvent [door J.F.C. Sebastian]. Uitgegeven door de Maatschappij: Tot Nut van 't Algemeen. Amsterdam, C. de Vries, H. van Munster en Zoon en J. van der Hey, 1810, 138 p., later omslag/ modern half rexine met contemporain omslag bewaard, klein 8vo/ groot 8vo.-
€ 70 - € 140
kavel: 431
[Bodoni druk] The castle of Otranto, a gothic story.
-Translated by William Marhal, Gent. from the original Italian of Onuphrio Muralto [= Horace Walpole]. The sixth edition. Parma, printed by Bodoni, for J. Edwards, 1791, (4),XXXII,245 p., met gergaveerd gezicht op het kasteel, gebonden in fraai 19de eeuws verguld marokijn, alle sneden verguld, 4to. -

verkocht € 320,00
kavel: 432
[Botanie] Twee diverse titels: (1) Flora Leidensis.
-Sive elenchus plantarum spontanearum phanero-gamicarum, quae hucusque prope Lugd. batavorum repertae Sunt, secundum ordines naturales digestus. Scripserunt J.H. Molkenboer et C. Kerbert. Leiden, J.W. van Leeuwen, 1840, XXXII,389,(2) p., modern karton met papieren titelschildjes (zeer goed, onafgesneden en onopengesneden exemplaar).-
€ 100 - € 200
kavel: 433
[Insecten] Drie titels: (1) La flore des insectophiles
-précédée d'un discours sur l'utilité des insectes et de l'étude de l'insectologie. Par Jacques Brez. Utrecht, B. Wild en J. Altheer, 1791, XXVI,(2),324,(2) p., zeer fraai gebonden in contemporain gemarmerd schaapsleer, platten met vergulde borders en buitenranden, rug verguld met marokijnen titelschildje.-

verkocht € 140,00
kavel: 434
[Stierenvechten] Les Courses de Taureaux
-Armand Dayot. Illustrations M. Luque. Librairie d'Art. Ludovic Baschet. Paris, [1889]. 4to, half-marokijn, titel op rug in goudopdruk, gemarmerde platten en schutbladen, VII,59,(1) pp., illustraties in de tekst waarvan een paar ingekleurd en 8 chromolithografische platen over de volle pagina door Armand Dayot. Het oorspronkelijke omslag mee ingebonden. Mooie band.-
€ 250 - € 350