312-549 Oude boeken 17de-19de eeuw

veiling / Veiling 20, deel I: Maandag 3 december 2018. Aanvang 19.00
kavel: 445
Twee diverse titels: (1) Weekblad tot nut van 't algemeen voor het jaar 1802.
-Uitgegeeven door het departement Groningen, behoorende tot de Bataafsche Maatschappy: Tot Nut van 't Algemeen. Groningen, W. Zuidema, 1802, 52 delen met doorlopende paginering in één band, 416 p., contemporain halfleer, vergulde rug met marokijnen titelschildje.-

verkocht € 70,00
kavel: 446
[Militaria] Dagorders & Legerberigten
-gedurende den tiendaagschen veldtogt in 1831. Naamlijsten van den Generalen Staf, Hoofd en Staf Officieren bij de Divisien Brigades en in de Vestingen (...). Uitgegeven ter Steendrukkerij van J.P. Houtman, Utrecht, ca. 1831. 131,C pp. Kl. 4to, gebrocheerd. Orig. roze papieren omslag, met vernieuwde rug. Incl. 3 gravures in de tekst (met titelgravure) en uitslaande kaart van Provincie Noord-Brabant & Limburg.-

verkocht € 160,00
kavel: 447
[Militaria] Das Deutsche Bundesheer
-In characteristischen Gruppen entworfen und gezeichnet in Verbindung mehrerer Kuenstler von H.A. Eckert in Muenchen, 15tes Heft. H.A. Eckert & Christian Weiss, Wurzburg, [1838], folio, gekartonneerde band, voorplat met titel en illustratie en 14 tipped-in handgekleurde litho's van militairen uit het Groothertogdom Hessen. Mooi uitgevoerd in heldere kleuren.-

verkocht € 300,00
kavel: 448
[Religie. Reformatie. Biografieën] The Lives of the Principal Reformers
-The Lives of the Principal Reformers, both Englishman and Foreigners, comprehending the General History of the Reformation; from its beginning, in 1360, by Dr. John Wickliffe, to its establishment, in 1600, under Queen Elizabeth. With an introduction (...) by Mr. Rolt. The whole embellished with the heads of the Reformers, elegantly done in mezzotinto by Mr. Houston. London, E. Bakewell [et al.], 1759.-
€ 250 - € 500
kavel: 449
The Complete Angler
-Or the Contemplative Man's Recreation being a discourse of rivers fish-ponds fish and fishing written by Izaak Walton and (...) Charles Cotton with original memoirs and notes by Sir Harris Nicolas. Second edition. [Twee banden]. London, Nattali and Bond, 1860.-

verkocht € 120,00
kavel: 450
Gedenkzuil van den Nederlandschen Krijgsroem in Junij MDCCCXV
-J. Scharp. Den Haag, J. Allart, 1816, (2),XIV,(60),136,(20) p., met gegraveerde titelpagina, groot uitslaande gegraveerde kaart, 8 gegraveerde platen (6x dubbelpagina) en 1 stippelgegraveerd portret, contemporain gemarmerd en verguld kalfsleer, 4to in eenvoudige kartonnen band uit de tijd. -
€ 70 - € 120
kavel: 451
Twee zeer zeldzame werken in boekband van rijk met zilver gedecoreerd blindgestempeld leer
-Eerste kwart 19de eeuw, beide platten met vele zilveren noppen en met strook rondom de buitenzijde, twee zilveren klampen (met monogram "RB" respectievelijk "AB"), geciseleerde snedes en geribde rug, 13,5 x 10 cm. (één nopje ontbreekt, rug-einden sleets). -

verkocht € 170,00
kavel: 452
Geschiedenis van het Nederlandse Zeewezen
-J.C. de Jonge, deel 1 t/m 5, 2e dr. Haarlem, A.C. Kruseman, 1858-1862. Met het Algemeen zaakregister. Uniform gebonden in halfleer. Set in goede conditie.-

verkocht € 75,00
kavel: 453
Bibliotheca Magica et Pneumatica
-oder Wissenschaflich gordnete Bibliographie der wichtigsten in das Gebiet des Zauber-, Wunder-, Geister- und sonstigen Uberglaubens vorzüglich älterer Zeit einschlagenden Werke. Mit Angabe der aus diesen Wissenschaften aus der Königl. Oeff. Bibliothek zu Dresden befindlichen Schriften; ein Beitrag zur sittengeschichtlichen Literatur. Zusammengestellt von Dr. Johann Georg Theodor Grässe. Leipzig, Wilhelm Engelmann, 1843. iv, 175 pp. Kl. 4to in halfleer met gemarmerde platten. -
€ 75 - € 150
kavel: 454
[Geneeskunde] De Nederlandsche Lancet
-Tijdschrift aan de praktische Chirurgie en Oogheelkunde gewijd. A.G. van Onsenoort, Utrecht, N. van der Monde, 1838-1840. Jaargang 1: 584 pp. 22,5 x 14 x 4,5 cm. 18 platen in groen leer met vergulde titel en randversiering. Wat sleets aan randen + jaarg. 2: 772 pp. 22,5 x 14 x 4,5 cm. 15 platen in rood leer. Band flink beschadigd aan onderzijde rug en voorplat, inhoud goed.-

verkocht € 60,00