312-549 Oude boeken 17de-19de eeuw

veiling / Veiling 20, deel I: Maandag 3 december 2018. Aanvang 19.00
kavel: 455
[Geneeskunde] Le chirurgien d'Hopital
-enseignant une maniere douce & facile de guerir promptement toutes fortes de Playes. Quatrième edition, (...) et d'une lettre d'Abraham Cyprianus raportant l'Histoire d'un foetus humain de 21. mois (...) Amsterdam, Estienne Roger, 1707. (22), 374, (8); 72 pp. 8vo, in leer geb. -

verkocht € 80,00
kavel: 456
[Botanie en pharmacopeeën] Fruitkundig Woordenboek,
-behelzende all hetgeen betrekking heeft tot de kennis en het huishoudelijk gebruik der verschillende soorten van fruiten; tot het aankweeken, veredelen, snoeijen en behandelen van vruchtbomen; tot het aanleggen van broeibakken, trekkassen en oranjehuizen enz. Gevolgd naar het hoogduitsch van J.C. Christ en verrijkt met (...) werk van W. Forsijth (...) door J.F. Serrurier. Amsterdam, J. Allart, 1805-1806, 2 delen, half-leer, uniform gebonden, VIII,483,(1); (6),517 p., met 18 uitslaande, gegraveerde platen.-

verkocht € 200,00
kavel: 457
Drie titels in 4 banden: (1) Tooneelpoëzy van Nicolaas Simon van Winter,
-en Lucretia Wilhelmina van Merken. Amsterdam, P. Meijer/ P.J. Uylenbroek, 1774/ 1786, 2 delen, (6),549,(3); (4),458 p., beide delen met gegraveerd titelvignet, deel 1 met 11 gegraveerde portretten en platen volgens bindersindex, deel 2 met 4 gegraveerde platen (gravures door Houbraken en Vinkeles), contemporain vrijwel uniform half kalfsleer, vergulde en geribde rug met marokijnen titelschildje, 4to. -

verkocht € 220,00
kavel: 458
[Botanie Hayne] Getreue Darstellung und Beschreibung
-der in der Arzneikunde gebräuchlichen Gewächse, wie auch solcher, welche mit ihnen verwechselt werden können. Friedrich Gottlob Hayne. Berlin, 1805-1837, Auf Kosten der Verfassers. 13 delen in 6 banden.-

verkocht € 4600,00
kavel: 459
[Emblemata] H.L. Spieghels Hertspieghel en andere zedeschriften
-met verscheidene nooit gedrukte stukken verrijkt, en door aenteekeningen opgeheldert. P. Vlaming. Amsterdam, Andries van Damme, 1723.-

verkocht € 90,00
kavel: 460
Kruidenboek Dodonaeus. Plantijn, 1616
-Remberti Dodonaei Mechliniensis Medici Caesarei Stirpium Historiae Pemptades Sex sive Libri XXX. Varie ab auctore Paullo ante mortem, aucti & emendati. Antwerpen, Ex Officina Plantiniana, apud Balthasarem et Ioannem Moretos, 1616.-
€ 1200 - € 2000
kavel: 461
Folio-uitgave Leo Belgicus, 2x
-Famiani Stradae Romani e Societate Jesu. De Bello Belgico Decas Prima [en] Decas Secunda ab excessu Caroli V. Imp. an MDLV usque ad initia Praefecturae Alexandri Farnesii Parmae, ac Olacentiae Ducis an MDLXXVIII (...) usque ad an MDXC. Rome, Erven Franciscus Corbelletti, 1632 en 1647.-
€ 3000 - € 4000
kavel: 462
[Militaria] Beschrijving hoedanig de Koninklijke Nederlandsche Troepen
-en alle in militaire betrekking staande personen Gekleed, Geëquipeerd en Gewapend zijn; (...) gevolgd van 51 platen met eene titelplaat, voorstellende officieren en manschappen van alle wapenen en hunne volle kleeding en wapenrusting. J.F. Teupken. Den Haag en Amsterdam, Gebroeders van Cleef, uitgegeven voor rekening van de auteur, 1823.-

verkocht € 700,00
kavel: 463
[Trappen] Tieleman van der Horst, 1739
-Theatrum Machinarum Universale; of nieuwe algemeene Bouw-Kunde, Waar in op een naauwkeurige, klaare en wiskunstige wyze, wordt voorgestelt en geleert, het maaken van velerley soorten van Trappen, met derselver Gronden en Opstallen (...) geopent en geteekent door den beroemden kenner der bouwkunde Tieleman van der Horst. Amsterdam, Petrus Schenk, 1739.-

verkocht € 300,00
kavel: 464
[Atlas + boek] Stoombemaling van Polders en Boezems
-met een atlas van 25 platen. Den Haag, De Gebroeders van Cleef, 1885, (1),357,(1) pp., half-linnen met gekart. platten, ex-bibl met titel en plakker op rug. De atlas uit 1884, folio, half-linnen, titel op voorplat, titel in litho met geïllustreerde voorbeelden, compleet met genummerde 25 platen over de dubbele pagina, alle in lithografie door G.J. Thieme, Arnhem.-

verkocht € 320,00