312-549 Oude boeken 17de-19de eeuw

veiling / Veiling 20, deel I: Maandag 3 december 2018. Aanvang 19.00
kavel: 465
Brown's Kleur-Visioenen
-Tweede druk. Hugo Suringar te Leeuwarden, ca. 1866. Met 16 genummerde gelithografeerde platen (waarvan 13 handgekleurde). Litho's door Morriën & Amand, Amsterdam. 4to in halflinnen.-

verkocht € 120,00
kavel: 466
[Priemgetallen] Cribrum Arithmeticum
-sive, tabula continens numeros primos, a compositis segregatos, occurrentes in serie numerorum ab unitate progredientium, usque ad decies centena millia, et ultra haec, ad viginti millia(1020000). (...) Ladislaus Chernac, Deventer, J.H. de Lange, 1811. (2), xxi, 1021 pp. Folio in halfleer. Band aan rug en randen beschadigd. -

verkocht € 70,00
kavel: 467
Extract uit: Wilhelm en Maurits van Nassau, princen van Orangien, haer leven en bedrijf,
-Wilhelm Prince van Orangien, Zijn leven en bedrijf. [Isaac Commelin. Leiden, Jan Jansz. Orlers, 1651]. Blauw papieren omslag. Waerachtige ende korte beschrijvinghe der Nederlandsche Provincien, ende Beroerten. Kaart van de 17 Prov.: Novus XVII Inferioris Germaniae Provinciarum Typus de integro multis in locus emendatus. Auct. Petro Kaerio. Arnhem, J. Janssonius, 1614, gevolgd door 104 pp. tekst + register en compleet met een prent over de dubbele pagina van het Hof van Holland: Curia Hollandiae.-
€ 120 - € 180
kavel: 468
-Maurits Prince van Orangie. Zijn leven en bedrijf. [Isaac Commelin. Leiden, Jan Jansz. Orlers, 1651]. Blauw papieren omslag. Verhael van 't ghene ghepasseert is, tusschen de Galeyen van Spinola, Ende eenige Oorlogh-schepen van de H.M. Heeren Staten Generael. 1603. 21 pp. tekst (omgenummerd) en twee kopergravures over de dubbele pagina van een Zee-slag voor Sluis en de belegering van Sluis.-
€ 120 - € 180
kavel: 469
-Maurits Prince van Orangie. Zijn leven en bedrijf. [Isaac Commelin. Leiden, Jan Jansz. Orlers, 1651]. Blauw papieren omslag. Den Prince van Parma belegert Bergen op ten Zoom: Ende vertreckt daer weder af op den 12 November, in den Jare 1588.-

verkocht € 70,00
kavel: 470
-Maurits Prince van Orangie. Zijn leven en bedrijf. [Isaac Commelin. Leiden, Jan Jansz. Orlers, 1651]. Blauw papieren omslag. Prachtig geïllustreerd frontispice door Pieter de Jode naar Michel Jansenius met allegorische voorstelling en wapenschilden van Filips II en o.a. Zeeuws-Vlaamse steden, dorpen en Ambachten. 19 pp. tekst.-

verkocht € 150,00
kavel: 471
[Vergiften] Einheimische Giftgewachse welche für Menschen am schädlichsten sind
-Nach der Natur beschrieben von J.C.A. Mayer, mit illuminirten Kupfern. Erstes heft, Wasserschierling, Stechapfel, Erdschierling und Bilsenkraut. Berlin, Georg Decker, 1798. 18 pp. met 5 uitslaande platen + zweites heft, 1800, 22 pp. met 6 uitslaande platen + Vorzügliche einheimische essbare Schwamme. Anhang der Beschreibung der schädlichen einheimischen Giftgewachse. Berlin, 1801. 20 pp. met 3 platen; de laatste pp. met de 3 platen met bruine vlek. Totaal 14 uitslaande platen in helder coloriet. Folio, gekartonneerde band met gebruikssporen.-

verkocht € 250,00
kavel: 472
[Prijsband] Lili Gregori Gyraldi Ferrariensis.
-Opera Omnia duobis tomis distincta, complectentia historian de Deis Gentium, Musis et Hercule (...) Quae omnia partim tabulis eaneis & nummis, partim commentario Joannis Faes, et Animadversionibus hactenus ineditis Pauli Colomesi, Nec non indicibus emendatioribus ac locupletioribus illustrata exhibet Joannes Jensius. [2 delen in een band]. Leiden, Haack, Boutesteyn, Vivie, Vander Aa & Luchtmans, 1696.-

verkocht € 190,00
kavel: 473
Frederick Hendrick van Nassauw Prince van Orangien
-Zyn Leven en Bedryf. I. Commelyn. Jodocus Janssonius, 1651. [2 delen in een band]. Klein folio, perkament, lijnbordure en blindgestempeld, eenvoudig titelblad in rood en zwart, allegorisch frontispice door J. van Meurs, (4),276,(6) en (2),216,(4) pp.-

verkocht € 1700,00
kavel: 474
[Van Loon] Beschryving der Nederlandsche Historipenningen
-Of beknopt verhaal van 't gene sedert de overdracht der heerschappye van Keyzer Karel den Vyfden op Koning Philips zynen zoon, tot het sluyten van den Utrechtschen Vreede, in de zeventien Nederlandsche Gewesten is voorgevallen. Mr. Gerard van Loon. Den Haag, Christiaan van Lom, Isaac Vaillant, Pieter Gosse, Rutger Alberts en Pieter de Hondt, 1723-1731. Toegevoegd: Hedendaagsche Penningkunde, zynde eene verhandeling van den oorspronk van 't Geld. De opkomst en 't onderscheyd der Gedenkpenningen. Den aard en de rekenwyze der Legpenningen. De wyze van 't syfferen der Ouden, den oorspronk der Syfferletteren, Toverpenningen en Noodmunten. Mr. Gerard van Loon. Den Haag, Pieter van Thol, 1734. [vier delen + een deel].-
€ 1600 - € 3200