312-549 Oude boeken 17de-19de eeuw

veiling / Veiling 20, deel I: Maandag 3 december 2018. Aanvang 19.00
kavel: 475
[Almanak 1794] Twee stuks in 1 band: (1) D'Erven Stichters Comptoir Almanach,
-op 't jaar onses Heeren Jesu Christi, 1794 . Voorzien van alle de jaar-, paarden-, beesten- en leermarkten, als mede de vacantien, het varen der trekschuyten en beurtschepen, het ryden der posten, &c. (...). door Meindert van Dam. Amsterdam, de erfgen. van de Wed. C. Stichter, (1793), (28) p. gedrukt in rood en zwart, met houtsnede titelillustratie en 12 illustraties bij de maanden (2x eenvoudig handgekleurd), fraai gebonden in oorspronkelijk in zilver bedrukt perkament, klein 4to (zilver zwart geoxideerd).-

verkocht € 130,00
kavel: 476
[Geneeskunde] Boerhaave
-Tractatio Medico Practica de Lue Venerea. Continens hujus affectiunis Historiam, originem, progressum, causa, symptomata, & curationem (...) Hermanno Boerhaave. Leiden, Hendrik vander Deyster en Philip Bonk, 1751.-

verkocht € 50,00
kavel: 477
[Klassieken. Militaria] S. Jullii Frontini
-Libri quatuor. Strategematicon cum notis integris Francisci Modii, Godescalci, Stewechii, Petri Scriverii & Samuelis Tenulii (...) Curante Francisco Oudendorpio. Leiden, Samuel en Johannes Luchtmans, 1779.-
€ 70 - € 120
kavel: 478
[Emblemata] H.L. Spieghels Hertspieghel en andere zedeschriften
-met verscheidene nooit gedrukte stukken verrijkt, en door aantekeningen opgeheldert. P. Vlaming. Amsterdam, Andries van Damme, 1723. 8vo, leer, nwe schutbladen, allegorisch frontispice door J. Goeree. (26),(20),(14),363,(1) pp. -

verkocht € 50,00
kavel: 479
[Klassieken] Ovidius
-Alle de Werken van P. Ovidius Naso. Het eerste deel. [3 delen in een band]. Behelsende sijn Princesse-brieven, Minne-digten, Vrij-konst, Minne-baat, Blanketsel en Nooten-boom [en aansluitend deel twee en drie]. Vertaalt door Abraham Valentyn. Amsterdam, Pieter Mortier, 1697.-

verkocht € 80,00
kavel: 480
[Religie. A. Bynaeus] Gekruiste Christus
-Ofte Verklaringe over de Geschiedenisse van het Lijden, Sterven ende begraven onses Heeren ende Salighmakers JESU CHRISTI Uyt Joodsche, Romeinsche, en andere Oudtheden. Door Antonius Bynaeus. Met kopere Plaeten. Dordrecht, Dirck Goris, 1688.-
€ 70 - € 120
kavel: 481
[Satire] De Boere Studeerkamer of rariteyt-kraam der zotten en zottinnen.
-Beschreven door een genootschap boeren, onder de zinspreuk Nam sine doctrina vita est quasi mortis imagi. [F.L. Kersteman]. Den Haag, Pieter van Os, 1765-1767. 2 delen. 464,(1); 463,(1) pp. Kl. 8vo, half-leer, titel op rug met plakker, 2x frontispice door S. Fokke, 2x titel w.v. 1x in rood en zwart met drukkersvignet, bandjes met lichte gebruikssporen, de pp. aan bovenzijde vrij kort afgesneden; verder goed.-

verkocht € 70,00
kavel: 482
[Emblemata] Fables Choisies
-Mises en vers par Monsieur De La Fontaine. [2 delen in een band]. Amsterdam, Zacharie Chatelain, 1728 en 1727. Kl. 8vo, leer, titel op rug in rood en goudopdruk, gemarm. schutbladen, allegorisch frontispice door Romein de Hooghe met onderstaande tekst, 2x titel w.v. een in rood en zwart met vignet.-
€ 200 - € 400
kavel: 483
[Komische satire] Peter Paars
-In vijftien boeken. Lodewyk Baron van Holberg [J.A. Scheibe]. [2 delen]. Dordrecht, De Leeuw en Krap, 1792. Klein 8vo, half-leer, 2 deeltjes uniform gebonden, titel op rug in rood, groen en goudopdruk, gemarm. platten, halftitel, titel met kl. vignet.-

verkocht € 80,00
kavel: 484
Annotaties over anatomie, fysiologie, plant- en dierkunde
-B.S. Albini. Academicarum Annotationum. 4 delen in 1 boek. Leiden, J. & H. Verbeek, 1754-58. 4to, nieuwe band, half-kunstleer, nwe schutbladen, 4x titel met vignetje.-

verkocht € 50,00