312-549 Oude boeken 17de-19de eeuw

veiling / Veiling 20, deel I: Maandag 3 december 2018. Aanvang 19.00
kavel: 525
Katechismus der natuur
-door J.F. Martinet. Met nieuwe plaaten. 4 delen. Tweede druk (dl. 2-4) en vierde druk (dl. 1). Amsterdam, Johannes Allart, 1778-1779. XIII,(3),446; (2),442; (2),394; (4),510,(40) pp., uniform halfleer met vergulde rugtitel. Met 24 platen (w.v. 11 uitslaand), waarvan 2 met contemp. handkleuring.-
€ 70 - € 140
kavel: 526
Aanleiding tot de kennis der Anatomie, in de tekenkunst, betrekkelijk het Menschbeeld
-Met eenige platen, en daar bijgevoegde verklaringen, opgehelderd door Cornelis Ploos van Amstel. Nieuwe uitgave, Amsterdam, S. de Grebber, 1783. Kl. 4to, in vroege 20ste-eeuwse linnen band. 114 pp. met 27 platen.-

verkocht € 140,00
kavel: 527
[Kunstenaarshandboek] Traité d'horlogiographie,
-contenant plusieurs manieres de construire, sur toutes surfaces, toutes sortes de lignes horaires, & autres cercles de la sphere. Avec quelques instrumens pour la mesme pratique, & pour connoistre les heures durant la nuit: & l'heure du flus et reflus de la mer (...). Par Dom Pierre de Sainte Marie Magdelaine (...). Nouvelle édition, corrigée & augmentée de plusiers prpositions & figures. Parijs, A. Dezallier, 1680, (16),312 p., met gegraveerd frontispiece, 1 gegraveerde tabel in de tekst en 72 gegraveerde platen en tabellen (2x uitslaand), contemporain kalfsleer met vergulde, geribde rug, klein 8vo. -
€ 250 - € 500
kavel: 528
[Handel] Mémoires sur le commerce des Hollandois
- dans tous les états et empires du monde. Où l'on montre quelle est leur manière de le faire, son origine, leurs grands progrès, leurs possessions & gouvernement dans les Indes. Comment ils se sont rendus maîtres de tout le commerce de l'Europe (...). Nouvelle edition augmentée de plusiers mémoires, & du tarif general d'Hollande. Amsterdam, Du Villard & Changuion, 1718, 2 delen in één band, XVI,215,(9 uitgevers catalogus); 103,(1) p., contemporain kalfsleer, geribde en vergulde rug met marokijnen titelschildje, klein 8vo. -
€ 150 - € 300
kavel: 529
Nouvelle pratique de chirurgie, médicale et raisonnée par Michel Ettmuller.
-Avec divers remédes, et une dissertation sur l'infusion des liqueurs dans les vaisseaux. Amsterdam, J. Aubie, 1691, (24),464,(27) p., met gegraveerd frontispiece, contemporain kalfsleer met geribde, vergulde rug met marokijnen titelschildje, 12mo.-
€ 100 - € 200
kavel: 530
[Botanie. Johannes Zorn] Afbeeldingen der artseny-gewassen met derzelver Nederduitsche
-en Latynsche beschryvingen. Amsterdam, J.C. Sepp en Zoon, 1796-1803, 6 delen, met 6 gegraveerde titels (3x identiek en gedateerd 1795 en 3x identiek en gedateerd 1800), met 600 handgekleurde platen en in elk deel ca. 100 begeleidende letterdruk pagina's (afgezien van de lijsten van intekenaren en de indexen) met tekst in 't Nederlands en Latijn in parallelle kolommen, contemporain (vrijwel) uniform gemarmerd kalfsleer, vergulde borders langs randen van platten, ruggen geribd en verguld met 2 contrasterende marokijnen titelschildjes.-
€ 2000 - € 3000
kavel: 531
[Criminaliteit] Signalementen
-Signalement van Albertus Jan Klaus (1821), Frederik Jan Smit (1831), Cornelis van der Stok (1835), Barend Hovestadt (1835), Machiel Doyaards, Maarten van der Gragt (1836), Jan Fackeldey (1836), alle vanuit Amsterdam per brief met stempel aan de Burgemeester van Limmen; een met de hand ingevuld signalement van Willem Kalman of Kalmans per brief vanuit Ommen aan de Burgemeester van Hardenberg en ondertekend door de Regter van het Kanton Ommen in hs. De signalementen met beschadiging rechts. Samengevoegd met: een "Overtuigingsstuk" in zake proces verbaal no. 2122 C. Duburg, nl. kwitantie nummer vijftig van de Nederlandsche Bank voor 25 Guldens. Gedeponeerd te Utrecht 7 Februarij 1846 door de Officier van Justitie en bevestigd met handtekening en zegel in rode was door de Commissaris van Politie. Verso nogmaals de handtekeningen van o.a. de Officier van Justitie en de politiecommissaris.-
€ 100 - € 200
kavel: 532
Bankkoersen/ Wisselkoersen
-Blauwe map inhoudende: een brief in hs. door J.A. Philipse (1 Nov. 1847) en door hem ondertekend inzake financiën m.b.t. Fondsen Grootboek Frankrijk + wisselkoersen London. 27 Okt. 1846 + een groot aantal bladen met beursgenoteerde publicaties door o.a. Jacques Bresson en Th.-C. Delamarre met bankkoersen 1844-46 aan de Beurs te Parijs + idem wisselkoersen aan de Beurs te Brussel, Frankfurt en van de Beurshandelaar Mendes de Leon & Co met ingevulde koersen in hs.-

verkocht € 320,00
kavel: 533
[Militaria] Camps topographiques de la campagne de MDCCLVII, en Westphalie:
-Commancée par Mr. le Maréchal d'Estrées, continué par Mr. le Duc de Richelieu, & finie par. Mgr. le Comte de Clermont: Avec le journal de ses operations & quelques morceaux fort curieux Par le Sr. Du Bois (...). Den Haag, Weduwe Van Duren, 1760, (63) p., 56 illustraties van legerkampen op 49 gegraveerde platen (1x uitslaand), 1 groot uitslaande letterdruk tabel en drie (uitslaande) gegraveerde kaarten aangegeven als I-IV in de index, contemporain halfleer, vergulde en geribde rug met marokijnen titelschildje, oblong 4to.-
€ 500 - € 1000
kavel: 534
[Boekband. Wijsbegeerte] Eene voorlezing over het verschil tusschen doode natuurkrachten
-levenskrachten en ziel. Uitgesproken in het Physisch Gezelschap te Utrecht door J.L.C. Schroeder van der Kolk, Utrecht, C. van der Post, 1835. 53 pp. Kl. 4to, gebonden in leren kathedraalband met vergulde randsiering.-

verkocht € 120,00