312-549 Oude boeken 17de-19de eeuw

veiling / Veiling 20, deel I: Maandag 3 december 2018. Aanvang 19.00
kavel: 332
Biblia Sacra
-Sive Testamentum Vetus, ab Im. Tremellio et Fr. Iunio ex Hebraeo Latinè redditum, et testamentum novum à Theod. Beza è Graeco in Latinum versum. [2 delen in een band]. Amsterdam, Johannes Janssonius, 1648.-

verkocht € 70,00
kavel: 333
Misdadige Hartstochten
-De groote schouw-plaets der jammerlijcke bloed-en-moord-geschiedenissen, vervattende onder 75 opschriften, ontrent twee-honderd voor-beelden der ellendige uytwerckselen van haet, toorn, yversught, ontrouw, bedrogh, hooghmoed, wanhoop en allerley ongeregelde menschelijcke herts-toghten ... vertaeld uyt de voortreffelijcke schriften van de heeren Belley, Harsdorffer, Rosset en andere. Door Simon de Vries. Utrecht, Joh. Ribbius, 1670.-

verkocht € 115,00
kavel: 334
Godendom bij de Germanen, Galliers, Britten en Vandalen
-Eliae Schedii. De Dis Germanis, sive Veteri Germanorum, Gallorum, Britannorum, Vandalorum Religione. Amsterdam, Lodewijk Elzevir, 1648. Eerste druk. Kl. 8vo, overlappend perkament, titel op rug in hs., allegorisch frontispice met titel, (30),505,(24) pp., ex libris, aant. op schutblad in hs. potlood en inkt. Goed ex.-

verkocht € 70,00
kavel: 335
[Prijsbandje Utrecht] Arriani Nicomedensis Expeditionis Alexandri
-libri septem et Historia Indica. Graec. et Lat. cum annotationibus et indice Graeco locupletissimo Georgii Raphelii accedunt (...) tabula geographica expeditionis Alexandri. Amsterdam, Wetstein, 1757.-
€ 70 - € 120
kavel: 336
[Boekbandje. Klassieken] C. Suetonius Tranquillus
-Et in eum Commentarius exhibente Joanne Schildio. Leiden, Franciscus Hack, 1651. Leer, titel op rug in goudopdruk, platten met geblindstempelde bordure en typografisch motief, allegorisch frontispice met titel door R.A. Persijn, (38),850,80 pp en een portret van Julius Caesar door J. Schild in kopergravure. Plakker en ex libris op schutblad, eerste en laatste pp. met (water)vlekjes, rug met kl. besch. Charmant bandje.-
€ 70 - € 120
kavel: 337
De Servis
-Laurentii Pignorii Patavini. De Servis et eorum apud veteres ministeriis, Commentarius. Padua, Pauli Frambotti, 1656. Samengebonden met: Vita di Ferdinando II Imp. Majolino Bisaccioni. Bologna, Gio. Recaldini, 1671.-

verkocht € 90,00
kavel: 338
De onderaardsche reis van Klaas Klim
-behelzende eene nieuwe beschryving van den aardkloot, benevens de historie der vyfde, tot nog toe onbekende, monarchy. Vertaald uit het Latijn. Ludvig Holberg. 3e druk. Amsterdam, Wed. van Esveldt en Holtrop, 1778.-

verkocht € 100,00
kavel: 339
[Oorlogs- en Koopvaardijschepen] Baugean
-Collection de toutes les espèces de Batimens de Guerre et de Batimens Marchands qui naviguent sur l'Océan et dans la Méditerranée, Dessinée d'après nature et gravée par Baugean. Composée de soixante-douze planches et accompagnée d'un texte explicatif. Paris, Chez l'Auteur, Bance ainé (et) Fantin, 1814.-

verkocht € 800,00
kavel: 340
[Oudtijds handgekleurd en gehoogd met goud. Halma] Tooneel der Vereenigde Nederlanden,
-en onderhorige landschappen, geopent in een algemeen historisch, genealogisch, geographisch en staatkundig woordenboek, waar in de aloude, de opvolgende en hedendaagsche staat dezer gewesten naar de orde van 't A.B.C. ontvouwen en opgeheldert wordt (...). Door François Halma, en na deszelfs overlyden vervolgt door Matthaeus Brouërius van Nidek (...). Leeuwarden, H. Halma, 1725, 2 delen in één band, (10),470; (2),408 p., bevat de volgende OUDTIJDS HANDGEKLEURDE (en deels MET GOUD GEHOOGDE en deels met gom gehoogde gravures: frontispiece, 2 titelvignetten, portret van de auteur, 2 grote topvignetten, 26 dubbel-p. kaarten (1x uitslaand), 1 enkel-p. kaart, 32 portretplaten, verder 1 niet-gekleurde, gegraveerde illustratie in de tekst, fraai gebonden in contemporain gemarmerd en verguld kalfsleer, beide platten met paneelindeling rondom centraal ornament, vergulde en geribde rug, folio.-

verkocht € 6500,00
kavel: 341
[Synoniemenlijst Cicero] Marius Nizolius sive Thesaurus Ciceronianus
-post nunquam satis laudatas operas Basilii Zanchi, Caelii Secundi Curionis, & Marcelli Squarcialupi Plumpinensis magno labore & studio olim mactus.(...) Indice Ciceronianarum vocum Barbaris substitutarum auctiore in calce Operis adiecto (...). Frankfurt, Godfried Tampach, 1613.-
€ 120 - € 240