312-549 Oude boeken 17de-19de eeuw

veiling / Veiling 20, deel I: Maandag 3 december 2018. Aanvang 19.00
kavel: 342
Historia Ecclesiastica
-Historiae Ecclasticae scriptores Graeci, Eusebius Pamphilus, Socrates Scholasticus, Hermias Sozomenus, Theocritus Episcopus Cyri. Evagrius Scholasticus; cum exerptis ex historiis Philostorgii & Theodori lectoris Graece & Latine. Henricus Valesius. Amsterdam, Henricus Wetstein, 1695-1700. [3 delen].-

verkocht € 130,00
kavel: 343
[Stenografie] Polygraphy or Short-Hand made easy to the meanest capacity
-Being an universal Character fitted to all languages: which may be learnt by this book, without the help of a master. Invented by Aulay Macaulay. London, Printed for the author, Sold by T. Osborne [et al.], 1747. Eerste druk.-

verkocht € 80,00
kavel: 344
[Architectuur] La science des ingenieurs dans la conduite des travaux de fortification
-et d'architecure civile (...) par Mr. Belidor. Parijs, C. Jombert, 1729, 6 delen in één band, (16),80,64,96,104,80,80,(8) p., met gegraveerd frontispiece en 53 platen (52x uitslaand), contemporain gemarmerd en gepolijst kalfsleer, beide platten met centraal het wapen van de ducs d'Arenberg (wellicht Leopold Philippe 1690-1754), vergulde en geribde rug met marokijnen titelschildje, 4to.-

verkocht € 440,00
kavel: 345
[Oudtijds handgekleurd exemplaar] Natuurkundige beschryving der zeën,
-door Lodewijk Ferdinand graave van Marsilli, lid van de Koninglyke Academie der Weetenschappen te Parys. Met plaaten. Den Haag, by de Compagnie, 1786, (6),XXV,(1);216 p., met gegraveerd frontispiece en 12 genummerde platen: 2 kaarten, 4 uitslaande platen met profielen, 5 tabellen (4x uitslaand) en 1 plaat in de eerste 40 p. (de tabellen deels ongekleurd, deels met gekleurde details), gevolgd door 40 genummerde platen door M. Pool met illustraties van koralen en zeeplanten, alle gravures aanwezig volgend de binders-index, in fraaie oudtijdse handkleuring, contemporain half kalfsleer, geribde en vergulde rug met marokijnen titelschildje, folio.-
€ 2500 - € 3500
kavel: 346
[Fortificaties] Nouvelle manière de fortifier les places. Par monsieur Blondel.
-Parijs, bij de auteur en N. Langlois, 1683, (8),68,(8) p., met gegraveerd frontispiece en 12 platen (10x dubbel-p., 8x gesigneerd door [Jean Baptiste] Bröebes), contemporain gemarmerd kalfsleer met geribde en vergulde rug, 4to.-

verkocht € 300,00
kavel: 347
[Chinese natuurwetenschappen] Observations mathematiques, astronomiques, geographiques,
-chronologiques et physiques, tiréés des anciens livres Chinois; ou Faites nouvellement aux Indes et a la Chine. Par les Peres de la Compagnie de Jesus. Redigées et publiées par le P. E. Souciet, de la même Compagnie./ Tome II. Contenant une histoire de l'Astronomie Chinoise, avec des Dissertations. Par le P. Gaubil, de la meme Compagnie. Parijs, Rollin, 1729/ 1732, 3 delen in 2 banden, (8),XXV,(7),294,(2); (2),178; (2),373,(1) p., met 8 (uitslaande) platen in deel 1 en 3 uitslaande platen in deel 2, dubbel-p. manuscript tabel aan het einde van deel 3, verder met tabellen in de tekst, contemporain uniform kalfsleer met vergulde en geribde rug, 4to.-
€ 2500 - € 5000
kavel: 348
[Schepen. Diderot & d'Alembert] Receuil de planches de l'Encyclopédie
-par ordre de matières. Tome cinquième. Parijs/ Luik, Panckoucke/ Plomteux, 1787, letterdruk titelblad en "orde des planches" gevolgd door 158 grotendeels dubbel-p. (en deels uitslaande) genummerde platen (incl. nr. 116A en 156A), ten slotte nog een serie van 16 (dubbel-p.) meetkundige platen, contemporain eenvoudig karton, folio.-

verkocht € 900,00
kavel: 349
Die Perle I (und) II. Martin Gerlach.
-Die Perle. Eine reiche Sammlung mustergiltiger Vorlagen für Juweliere, Gold-und Silberarbeiter, sowie Graveure. Herausgegeben von Martin Gerlach. I. Theil [Jahrgang I und II] (und) II. Theil [Jahrgang III und IV]. Verlag von Gerlach & Schenk, Wien, [1880-1883 = alles verschenen].-
€ 700 - € 1200
kavel: 350
Anatomische atlas; 20 platen
-[Anatomie élémentaire en 20 planches, avec un texte explicatif à part, formant un manuel complet d'anatomie physiologique]. Bourgery et Jacob. Bruxelles, Société Typografique Belge; Leipzig, Wahlen, 1842. Hier alleen de 20 platen (compleet); titel en het kleine los bijgevoegde tekstboek ontbreken. Olifantsfolio (58,5 x 48 cm.), moderne kunstlederen band, nieuwe schutbladen; de 20 platen op stroken in chromolitho. De platen (90 x 57,5 cm.) alle met lichte (water)vlekken; plaat 13 sterker gebruind. Alle platen getiteld en genummerd. Een paar scheurtjes aan de randen buiten het prentbeeld, gerepareerd. Het achterplat geschaafd.-

verkocht € 1400,00
kavel: 351
Convoluut met 6 (zeer) zeldzame werken: (1-5) Vijf titels uitgegeven te Nieuwe Niedorp,
-alle door uitgever J. Groot, 1867-1868, samen gebonden in eenvoudig contemporain halflinnen.-

verkocht € 100,00