312-549 Oude boeken 17de-19de eeuw

veiling / Veiling 20, deel I: Maandag 3 december 2018. Aanvang 19.00
kavel: 352
[Judaica en Hebraica. Taalkunde] 2 titels: (1) Rudimenta of Gronden der Hebreeuwsche taal,
-door M. Lemans, in leven Onderwijzer voor de wiskunde bij het Gymnasium alhier. Derde druk. Opgewerkt en vermeerderd door Dr. S.I. Mulder (...). Amsterdam, Belinfante & De Vita, 5608 - 1848, (8),152 p., oorspronkelijk (?) omslag, klein 8vo (boekje valt uit elkaar; zeldzaam werkje).-
€ 70 - € 140
kavel: 353
Twee zeldzame schoolboeken: (1) Linguae Latinae rudimenta. In usum scholae Leidensis.
-Editio quinta & emendatior. Leiden, A. en J. Honkoop, 1804, 400 p., contemporain half perkament, klein 8vo.-
€ 70 - € 140
kavel: 354
[Geologie Verenigde Staten] Vijf delen: (1) The Vertebrata of the Cretaceous West.
-By E.D. Cope. Washington, Government Printing Office, 1875, IV,(2),302,(6) p., met 57 gelithografeerde (dubbel-pagina) platen (1x uitslaand) elk met begeleidende tekstpagina, 10 houtsnede illustraties, oorspronkelijk goudgeletterd linnen, 4to.-

verkocht € 110,00
kavel: 355
D'oude Chronijcke ende Historien van Holland (met West-Vriesland),
-van Zeeland ende van Utrecht. [2 delen in een band]. W. van Gouthoeven. Den Haag, Hillebrant van Wouw, 1636. Leer, klein folio. Geïllustreerd frontispice met titel, (14),626 + titel met vignet, (10),391 pp. met talrijke houtsneden van adellijke figuren in de tekst.-

verkocht € 300,00
kavel: 356
[Militaria] Saemtliche Truppen von Europa in Characteristischen Gruppen
-nach dem Leben gezeichnet von H.A. Eckert & D. Monten in München, 6tes Heft. H.A. Eckert & Christian Weiss, Würzburg, [1838].-

verkocht € 320,00
kavel: 357
[Waterwerken] Theatrum Machinarum universale
-of Keurige Verzameling van verscheidene grote en zeer fraaie Waterwerken, Schutsluizen, Waterkeringen, Ophaal- en Draaibruggen. Met hare Gronden, Opstallen en Doorgesnedens. Tileman van der Horst; I Deel, 1757 + Jacob Polley, II Deel, 1774 [= 2 delen in een band]. Amsterdam, Petrus Schenk en Zoon.-
€ 1200 - € 1800
kavel: 358
[Militaria] Elémens de Fortification
-Contenant les principles & et de la description raisonnée des différens ouvrages qu'on emploie a la fortification des places (...). Le Blond. Alex. Jombert. Paris, 1782.-
€ 150 - € 300
kavel: 359
[Economie. België] Lettre et Mémoire sur le commerce des Pays-Bas Auctrichiens
-Adressés au Magistrat de la ville de Bruxelles, par le Comité des Négocians de la dite ville. Bruxelles, Emmanuel Flon, MDCCXXXVII (moet zijn 1787). Samengebonden met: L'Impot Territorial ou La Dixme Roiale avec tous ses avantages. Par M. Linguet. Londres, 1787, en: Lettres sur les ouvrages et le caractere de J.J. Rousseau (...). 1789.-

verkocht € 220,00
kavel: 360
[Militaria] Platenatlasje met tekst, 1794
-Planches relatives au Règlement concernant l'Exercice et les Manoeuvres des Régimens d'Infanterie Francoise, créés depuis 1794. Kl. 8vo, leer, titel op rug in rood en goudopdruk, 92 pp., compleet met 40 afbeeldingen op 38 uitslaande platen, alle in kopergravure. Mooi ex.-

verkocht € 150,00
kavel: 361
Platenatlas schelpdieren
-Platenatlas, 3 frontispices en 80 genummerde platen, behorende bij La Conchyliologie, avec un traité de zoomorphose par Jac. et Guil. de Favanne de Montcervelle. Paris, De Bure, 1780. Dit is de uitgebreide en verbeterde derde druk (naar de eerste druk van A.J. Dezallier d'Argenville. Paris, De Bure, 1742). De geïllustreerde frontispices door Chedel, Robert en Jac. de Favanne naar Francois Boucher; Vin. Vangelisty en Jac. Mesnil.-
€ 700 - € 1200