312-549 Oude boeken 17de-19de eeuw

veiling / Veiling 20, deel I: Maandag 3 december 2018. Aanvang 19.00
kavel: 372
Zes diverse 18de-eeuwse titels in 5 banden: (1) De gevallen van Cyrus.
-Nevens eene redenvoeringe over de Verdichzelkunde. Door den heer Ramsay. In 't Nederduitsch vertaelt. Den Haag, R. Viejou, 1728, 3 delen in één band, (10),272; (4),172; 154 p., de eerste 2 delen met identiek gegraveerd frontispiece en met gegraveerde titel- en topvignetten, contemporain perkament, klein 8vo.-

verkocht € 130,00
kavel: 373
[Gregorio Leti] Teatro Belgico, o vero ritratti historici,
-chronologici, politici, e geografici, delle Sette Provincie Unite. Scritto da Gregorio Leti. Parte prima (...) arricchita di 146 figure (...). Amsterdam, W. de Jonge, 1690, (12),472,(12) p., met de volgende gravures: frontispiece, portret van de auteur, gegraveerde kaart, 10 (groot) uitslaande platen, 87 portretten (grotendeels ten voeten uit) en 2 wapens, contemporain perkament, 4to.-

verkocht € 320,00
kavel: 374
Zes titels: (1) Epitaphia ioco-seria,
-Latina, Gallica, Italica, Hispanica, Lusitanica, Belgica. Franciscus Swertius (...) collegit. Keulen, J. Kalckhoven, 1645, (12),323 p., contemporain kalfsleer, vergulde en geribde rug met marokijnen titelschildje, klein 8vo.-

verkocht € 110,00
kavel: 375
[Vroege Franse taalkunde. Eerste druk] Twee titels: (1) Remarques sur la Langue Françoise
-utiles a ceux qui veulent bien parler et bien escrire. Parijs, Veuve Jean Camusat en P. le Petit, 1647, (52),593,(24) p., contemporain gemarmerd en verguld kalfsleer met geribde en verguld rug, 4to.-
€ 70 - € 140
kavel: 376
[Frans-Italiaanse woordenboeken] Vier titels: (1) Dictionaire François, et Italien.
-Dittionario Francese, e Italiano del signor Veneroni (...). Messo in ordine espressamente all'uso de signori Italiani desiderosi di apprendere la Lingua Francese, dal signor Filippo Neretti. Venetië, A. Bortoli, 1709, 2 delen, (8),714; (4),507 p., contemporain uniform Italiaans perkament, 4to (iets gebruind, 2de deel deels watervlekkig).-
€ 90 - € 180
kavel: 377
[Extreem zeldzame Duitse druk] Das Reich der Meinungen unter den Gelehrten und Ungelehrten
-älterer und neuerer Zeit. Ein Buch in zweihundert und achtzig licht- kraft und wahrheitsvollen kurzen Denksprüche, und Aufsätzen, &c. - für alle Stände. Zwickau en Leipzig, Verlagsbuchhandlung, 1806, (16),192 p., contemporain gemarmerd half kalfsleer, vergulde rug met marokijnen titelschildje, klein 8vo.-
€ 400 - € 700
kavel: 378
[Filosofie] Drie Duitse titels: (1) Beweggründe meines Glaubens and die Fortdauer
-des Menschlichen Geistes in bessern Welten. Von einem Manne, der mehr zu nutzen, als zu glänzen sucht [= K.B. von Stiegelheim]. Zonder plaats, "Alle Zirkel um einen Punkt", 1798, 144 p., met houtsnede topvignet en één illustratie, contemporain slap karton, klein 8vo.-
€ 70 - € 140
kavel: 379
[Dickens. 1ste Nederlandse edities] Drie titels: (1) Charles Dickens. Schetsen uit Amerika
-Schiedam, H.A.M. Roelants, z.d. (ca. 1870), 266,(2) p., met gelithografeerd frontispiece, oorspronkelijk bedrukt linnen (kleine defectjes, goed exemplaar).-

verkocht € 50,00
kavel: 380
[Met 235 platen extra] Biblia sacra vulgatae editionis (...)
-Autore J.B. Duhamel. Editio secunda accuratissima. Leuven, M. van Overbeke, 1740, 2 delen, (24),XXXI,(1),520; 506,44 p., met 4 uitslaande, gegraveerde kaarten en een (van 2) extra gegraveerd frontispiece en 235 (van 259) extra gegraveerde platen door Jan en Caspar Luiken, contemporain gemarmerd en gepolijst kalfsleer, vergulde en geribde rug met 2 contrasterende marokijnen titelschilden, folio.-
€ 350 - € 700
kavel: 381
[Botanie] Flora Pedemontana sive enumeratio methodica stirpium indigenarum pedemontii
-Carlo Allioni. Torino, Briolus, 1785, 2 tekstdelen en 1 atlas: xix,344; 366,xxxiv pp.; [atlas] xiv pp. + 92 platen, bijna alle door Francesco en Pietro Peiroleri; elk deel met Franse titel en eigen titelblad in zwart en rood en met allegorisch vignet, eerste tekstdeel met frontispice van Victor Amadeus III van Sardinië door Molinari, tekstdelen in contemporain kalfsleer, geribde en vergulde rug met florale versiering, rood op snee; atlas in contemporain karton met blinde papieren rug, folio. Atlas met titel Florae Pedemontanae icones accedit explanatio nomenclaturae botanicae.-
€ 3000 - € 6000