312-549 Oude boeken 17de-19de eeuw

veiling / Veiling 20, deel I: Maandag 3 december 2018. Aanvang 19.00
kavel: 382
[Ornithologie] Buffon, Histoire Naturelle Des Oiseaux
-Georges Louis Marie Leclerc, Comte De Buffon (1707-1788). Paris, de l'Imprimerie royale, 1770-1786, 10 delen, uniform gebonden in contemporain kalfsleer, platten met vergulde border en randen eveneens verguld, geribde rug in zeven compartimenten met rijk vergulde florale decoratie en marokijnen titelschildjes, gemarmerde schutbladen, rood op snee, folio. Editie op groot papier. Zonder de platen.-

verkocht € 800,00
kavel: 383
Unitas dogmatica & politica in qua agitur de reformatione, hoc tempore attentata in Belgio
-Oblata Serenissimo principi Joanni Austriaco antiquitatis patrono, fidei propugnatori, 1679. 80 pp. 12mo, in eenvoudig blauw papieren bandje met bibl. vignet. -
€ 70 - € 120
kavel: 384
[Historische kranten] Haarlemsche Courant. 20 losse exemplaren (1667-1813)
-Haarlem. 1x Oprechte Haerlemse Dingsdaegse Courant. No. 31 Abraham Casteleyn, 1667. 1x 1787. Johannes Enschede en Zoonen. Haarlem. 18x 1810-15, idem, en het Bijvoegsel van de Haarlemsche Courant van 8 Januarij 1856 met een overdruk van de krant van 8 januarij 1656. Toegevoegd: De Distributie in de Gemeente Utrecht. 1917-1919. De complete uitgave over de Utrechtse rantsoenering van voedsel en goederen tijdens en direct na de Eerste Wereldoorlog. 87 ex. (niet gecollationneerd) + Nouvelles de l'Armee. Tydingen van de Armee (mei 1813) + een overdruk van "The Daily Universal Register" van 1 jan. 1785 als bijlage van de Times van 2 jan. 1985. -

verkocht € 70,00
kavel: 385
Historische kranten, 1748-1816
-Leidsche Courant. 9 losse exemplaren, periode 1784-1805; Rotterdamsche Courant (waarvan een met besch.), 6 losse ex. periode 1781-1807; Buitengewone Nederlandsche Staatscourant, 5 ex., 1814-16; 1x Nederlandsche Courant Nieuwer Amstel, 1785, 1x Estraordinaire Ned. Courant. N. Amstel, 1787; 2x Koninklijke Courant, Den Haag en Amsterdam, 1807-1808; 1x 's Gravenhaegse Courant, 1748; 1x Hof Courant. 's Hage, 1788; 1x Extra-ordinaire Dordrechtsche Courant, 1806 en 1x Amsterdamsche Courant, 1808. Toegevoegd: Feuille Politique du Département du Zuiderzee. Staatkundig Dagblad van het Departement der Zuiderzee, 4to, hard gekartonneerde kaft, 4 nrs. en een supplement, 1811-12. Verkocht als bezichtigd met alle feilen.-

verkocht € 170,00
kavel: 386
[Bouwkunde] De aloude metzelwerken, vergeleken tegen de hedendaagsche,
-of Vertoog, waarom de zwaare muuren, van dezen tyd, krachteloos en bouwvallig zijn, in tegenoverstelling van die der ouden, door Corn. Joh. Krayenhoff (...). Beoordeeld en wederlegd, door Cornelis Redelykheid. "Gedrukt voor Rekening van den Autheur en zyn te bekoomen in" Den Haag/ Amsterdam, H.C. Gutteling/ Yntema en Tieboel, 1775, (16),129,(2) p., met gegraveerd titelvignet, 19de-eeuws halflinnen. -

verkocht € 120,00
kavel: 387
[Bouwkunde. Waterwerken] Theatrum machinarum universale; of Keurige verzameling
-van verscheide grote en zeer fraaie waterwerken, schutsluizen, waterkeringen, ophaal- en draaibruggen. Met hate gronden, opstallen en doorgesnedens (...). Door Tileman van der Horst; en in 't koper gebragt door Jan Schenk. I. deel. Amsterdam, P. Schenk, 1736, (6),14 p., met gegraveerde titelvignet en 20 (uitslaande) gegraveerde platen geteld als 25, contemporain half schaapsleer met later (niet ingevuld) titeletiket op voorplat, groot folio.-

verkocht € 150,00
kavel: 388
Eenbladsdrukken
-(1) Oostenryk zegenpraalende aan 't Hof van Spanje of Intrede van Ko. Karel III tot Madrid den 27 Junii 1706. Blad 31 x 40 cm. met links en rechts gedrukte tekst (Nederlands en Frans) en centraal een gravure met Karel III, Madrid en gegraveerde tekst. (2) De vervelde Bander-Heer van Beyeren op stelten, reidende als Capitein ..., afmeting, gravure en tekst zoals het vorige blad. (3) Boere-Ban en Arrier-Ban Wannende de Franse Pluimen en Laurieren, idem. (4) Mond-geprek tussen Josef de Oprechte en Louis de Zondige, idem. 4 bladen (van 7) uitgegeven als bijlage bij de Koninklijke Almanach van 1706 door Carel Allard, Amsterdam.-

verkocht € 110,00
kavel: 389
Planobladen met Proclamaties, Edicten, Ordonnanties
-Renovatie Placcaat tegens Brandstigters, Moordenaars, Doodslagers &c. in de Generaliteit. 's Gravenhage, Isaac Scheltus, 1775. 54 x 69 cm. met Wapen van de Staaten Generaal; gevouwen + 9 andere Haagse Scheltus-publicaties uit dezelfde periode + twee ordonnanties en een edict. Brussel, 1683, 1769 en 1786 + 3 Roermondse publicaties 1679, 1681 en 1683 + 3 andere; alle op folio of groot-folio formaat.-

verkocht € 70,00
kavel: 390
[Religie] Theologische werken, Frankrijk
-24 delen. Alle soortgelijk gebonden in leer met geribde rug met vergulde florale decoratie en marokijnen titelschildjes. Bevat o.a. Histoire de l'Église vols. 10, 11, 17 en 18. Paris, Moutard, 1780-1783; Theologia seu observationes theologicae in summam. D. Thomae authore vols. 1, 3 en 8. Leuven, Martinum van Overbeke, 1749-1751; en Histoire ancienne des Egyptiens etc. vol. 7 en 8. Paris, Estienne, 1754.-

verkocht € 70,00
kavel: 391
-13 delen. Alle soortgelijk gebonden in leer met geribde rug met vergulde florale decoratie en marokijnen titelschildjes. Bevat o.a. Abrégé de l'histoire de l'Ancien Testament, 6 delen. Paris, Desaint & Saillant, 1757-1763; Le Chrétien dans la tribulation vol. I-II. Paris, Quillau, 1735; en Traité des principes de la foy chrétienne vol. I-II. Paris, Guillaume Cavelier, 1736.-
€ 70 - € 140