312-549 Oude boeken 17de-19de eeuw

veiling / Veiling 20, deel I: Maandag 3 december 2018. Aanvang 19.00
kavel: 392
[Religie] Theologische werken, Frankrijk
-16 delen. Alle soortgelijk gebonden in leer met geribde rug met vergulde florale decoratie en marokijnen titelschildjes. Bevat: L'Année du Chrétien, 13 delen. Paris, Jean-Baptiste Coignard, 1747; Sermons de M. Massillon, evêque de Clermont, 2 delen. Paris, la veuve Estienne & fils, 1769; en Conferences et discours synodaux sur les principaux devoirs des ecclésiastiques, vol. I. Paris, idem, 1769.-
€ 70 - € 140
kavel: 393
Brieven over verscheiden onderwerpen
-Uitgegeven door E. Bekker weduwe Dus. Wolff [= Betje Wolff], en A. Deken [= Aagje Deken]. Deel I-III. 's Hage, Izaac van Cleef, 1780-1781, 3 delen, VIII,325,(1); VIII,312,(4); (3),296,(4) pp., uniform halfleer met geribde, vergulde rug met marokijnen titelschildje.-

verkocht € 110,00
kavel: 394
[Religie] Institutiones theologico dogmatico canonico historico morales
-(...) a patre Antonio Maria Boranga. Tomus I-IV. Venetië, apud Simonem Occhi, 1766. 4 delen in 2 banden, XX,468;VIII,404; XII,512;VIII,320 pp., uniform leer met geribde, vergulde rug en marokijnen titelschildje, rood op snee, elk deel met titelblad met vignet, groot 8vo.-
€ 70 - € 140
kavel: 395
Nieuwjaarswensen diverse steden en beroepen
-Utrecht. Nieuwejaars Heil- en Zegenwensch, Eerbiedig opgedragen aan de Edel-Achtbare Heeren Burgemeester en Wethouderen en verdere ingezetenen van Utrecht door de Gaz-Lantaarnopstekers, bij den aanvang van het jaar 1851; idem voor Lantaarnopstekers en Riool-Uithaalders. Totaal 13x, periode 1851-66, alle met groot kopvignet en onderstaand gedicht. ca. 34 x 43 cm. Verder Rotterdam, 1870-77, 2x Lantaarn-Ontstekers met Kermis- en Nieuwjaarswensch en 1x Zegenwensch van de Asch-Karrenlieden. Rhenen 3x, Harderwijk en Deventer met nieuwjaarswens op kleiner formaat en 3 andere bladen.-

verkocht € 200,00
kavel: 396
Vaderlandsche Historie, vervattende de geschiedenissen der nu vereenigde Nederlanden
-inzonderheid die van Holland van de vroegste tyden af (...) door Jan Wagenaar. Amsterdam, Isaak Tirion, 1752-1796, 21 delen, met frontispice, 82 gegraveerde portretten, 6 uitslaande, gegraveerde kaarten en 41 (uitslaande) gegraveerde platen, in contemporain uniform half kalfsleer (deel 2 in contemporain gemarmerd papier), vergulde en geribde rug met marokijnen titelschildje.-

verkocht € 190,00
kavel: 397
Nederland en Napoleon in eenbladspublicaties
-Vryheid, Gelykheid, Broederschap. 26 folio- en grootfolio-planobladen met Gemeentelijke publicaties. 18x Amsterdam; 6x Groningen; 1x Den Haag; en 1x Venlo; meerdere gevouwen. De Groningse bladen met beschadiging op de vouw. Toegevoegd 10 kleinere publicaties, waarvan 6 uit Amsterdam. Verkocht als bezichtigd met alle feilen.-

verkocht € 70,00
kavel: 398
Planobladen Groningen ter Ordonnantie, ca. 1750-1817
-32 planobladen met besluiten van de Stad Groningen (en Ommelanden), folio en groot-folio, alle gevouwen waarvan meerdere met beschadiging op de vouw. Meest betreffende Diaconiezaken. Deels in een bijbehorend placcaet-boek en deels los. Bijgevoegd een placcaat tegens de Bedelaars, Leeuwarden, 1741 met notitie 1758.-

verkocht € 180,00
kavel: 399
[Volksboekje. Onbekende editie] Droomboek, met deszelfs uytlegging,
-waer in uyt natuerlyke der oude philosoophen en waerzeggers, verklaert en uyt geleyd worden alle droomen of nagt-gezigten, die den mensch (als hy slaept) voor-komen mogen. Waer uyt dat men zyn geluk of ongeluk verneemen kan, zonder eenige vermindering der kragt Gods. Amsterdam, weduwe van Gysbert de Groot/ Brussel, P.J. de Haes, z.d. (ca. 1695), 36 p., met houtsnede titelvignet, zonder band of omslag (draadgebonden katerntjes), klein 8vo (14 x 8,5 cm.).-
€ 1000 - € 2000
kavel: 400
Nieuw droomboek. Of De kunst om droomen uit te leggen.
-Dordrecht, J. van der Hoeven, z.d. (ca. 1860), 20 p., oorspronkelijk gelithografeerd omslag, klein 8vo.-
€ 75 - € 150
kavel: 401
[Botanie. Kruidboek] Herbario nuovo die Castore Durante (...).
-que son figure, che rappresentano le viue plante, che nascono in tutta Europa, e nell'Indie Orientali, e Occidentali, eversi Latini, che comprendono le facolta de'semplici medicamenti. Con discorsi, che dimostrano i nomi, le spetie, la forma, il luoco, il tempo, la qualita, e le virtu mirabili dell'herbe; insieme co'lpeso, e ordine da vsarle (...). Venetië, Giunti, 1636, (8),515,(44) p., met ca. 1000 houtsnede illustraties, modern rexine, 4to.-
€ 1000 - € 2000