veiling / Veiling 20, deel I: Maandag 3 december 2018. Aanvang 19.00 / 312-549 Oude boeken 17de-19de eeuw
[479] [480] [481] [482] [483]
kavel: 481 verkocht € 70,00

[Satire] De Boere Studeerkamer of rariteyt-kraam der zotten en zottinnen.

Beschreven door een genootschap boeren, onder de zinspreuk Nam sine doctrina vita est quasi mortis imagi. [F.L. Kersteman]. Den Haag, Pieter van Os, 1765-1767. 2 delen. 464,(1); 463,(1) pp. Kl. 8vo, half-leer, titel op rug met plakker, 2x frontispice door S. Fokke, 2x titel w.v. 1x in rood en zwart met drukkersvignet, bandjes met lichte gebruikssporen, de pp. aan bovenzijde vrij kort afgesneden; verder goed.
Satirische behandeling van spreekwoorden en gezegden aan de hand van actuele gebeurtenissen, soms tot grote woede van de betrokkenen, omdat zij voor veel tijdgenoten goed herkenbaar waren. (totaal 2)