veiling / Veiling 20, deel I: Maandag 3 december 2018. Aanvang 19.00 / 312-549 Oude boeken 17de-19de eeuw
[312] [313] [314] [315] [316]
kavel: 314 € 100 - € 200

[Hugo de Groot] Twee titels: (1) Bewys van den waren godsdienst in ses boecken gestelt.

By Hugo de Groot. Zonder plaats en uitgevers, 1622, (8),111,(1) p., 19de-eeuws halflinnen, klein 4to.
Matig, watervlekkig exemplaar; titel gebruind en net als het eerste katern los, laatste blad beschadigd in blanke marge.Voorplat ontbreekt en achterplat los. Verkocht met alle feilen. De zeldzame eerste druk van dit belangrijke betoog in dichtvorm, geschreven tijdens de Groot's gevangenschap op Loevestein. Met wellicht de eerste vermelding in een gedrukt boek, van Amerika onder de naam Nederland. En met nog 1 andere over dezelfde (pamflet betreffende zijn "sententie", 1619). (totaal 2)