150-222 Literatuur en bibliofiele uitgaven

veiling / Veiling 20, deel I: Maandag 3 december 2018. Aanvang 19.00
kavel: 150
[Beat Movement] The Sigma Project
-Sigma Portfolio, London, ca. 1964-65. Lot van 11 uitgaves: Moving Times, Alexandre Trocchi, William Burroughs, Robert Creeley, Uncle Tom Cobbley e.a. Gevouwen 2-zijdig bedrukte A3-formaat folder; no 2 The Invisible Insurrection: Alexander Trocchi, 8 pp. Samen geniet met no 5 Sigma: General Informations, 8 pp., 12 Subscription Form, 2 pp. en 14, Portfolio List (Cumulative), 1 pp.; no 3 Sigma: A Tactical Blueprint. Alexander Trocchi, 6 pp.; no 6 Sigma: The Present Situation by R.D. Laing, 6 pp.; no 9 Poems, etc.: Michael McClure, 8 pp.; no 12, Subscription Form, 2 pp.; no 18 Manifesto Situationiste: Project Sigma edition, Philip Green/Alexander Trocchi, 5 pp.; no 22, Cultural engineering: project "Projects": the holding company: International Cultural Enterprises Ltd., 2 pp.; no 26 An American Sense Robert Creeley, 6 pp. Alle behalve no 1 geniet.-
€ 300 - € 600
kavel: 151
[Private press] Zilverdistel - Willem Kloos
-Verzen uit de jaren 1880-1890. Den Haag, De Zilverdistel, MCMXXIX. (10), 107, (15) pp. Nr. 84 van 100 ex. (naast 20 ex. in eigen bezit). Verguld perkament Zilverdistel-vignet op voorplat. Exemplaar uit bibliotheek van A.P.A. van Royen. Met daarbij een uitgebreide brief van bibliofiel en uitgever Johan Polak (Polak en Van Gennep/Atheneum) aan mevrouw Van Royen waarin hij haar schrijft over de passie die zij en haar man met hem delen, de boekdrukkunst. "Het is akelig dat de officiële bibliofielen geen flauw benul meer hebben hoe er gewerkt moet worden en hoe de Zilverdistel en later de Kunerapers ons daarin zijn voorgegaan (...) de goede tijd van deze Kunst lijkt afgesloten."-
€ 150 - € 300
kavel: 152
[Fine press] In den Keerkring
-Zeven gedichten door P.C. Boutens. Kunera Pers, 's-Gravenhage, 1942. Een van 35 exemplaren voor den drukker. Ongenummerd, in oranje linnen uit archief van Van Royen. -
€ 75 - € 150
kavel: 153
Karel van het Reve
-Verzameld Werk deel 1 t/m 7, Geert van Oorschot, 2008-2011. Complete set in dundruk met stofomslag. Als nieuw, 6 van 7 delen nog in verkoopcellofaan. -
€ 100 - € 200
kavel: 154
[Boekband] Recueil des meilleurs contes en vers
-(2 delen). Gedichten van Voltaire, Vergier, Seneca, Perrault, Moncrif, Ducerceau, Grécourt, Piron, Saint-Lambert, Champfort, Dorat, François de Neufchateau en Monnoye. Gedrukt door Ch. Lahure et Cie. in 200 genummerde exemplaren (no. 41) op groot papier. Klein 8vo, uniform gebonden in groen marokijn, (2),208,(1); (2),210,(1) pp., met 21 en 25 geïllustreerde vignetten in staalgravure (deels met erotisch karakter) (titelpagina's ontbreken).-
€ 125 - € 250
kavel: 155
[Exemplaar voor Alexandre Alexeieff] Pour quatre coins de terre
-C.-F. Landry; Charles Clément (ills.). Rolle, Paul Eynard, 1947. 118 pp. in losse, ongeopende katernen, tussen zacht-kartonnen platten in stofomslag, het geheel los als uitgegeven in halflinnen band met oorspr. slipcase, 4to. Een van 15 genumm. ex. op Arches (= nr. 8), dit ex. gedrukt voor Alexandre Alexeieff.-
€ 70 - € 140
kavel: 156
[Nederlandse literatuur] Eerste drukken
-Tuin van Eros. Jan Engelman, ill. Henk Wiegersma. Amsterdam, Centum Nec Plura, 1932. 64 pp., rood linnen met vergulde tekening op voorplat, 4to. Band wat vlekkig/ verkleurd, verder goed. Een van 100 ex. Dit ex. voor J.W.F. Werumeus Buning (voorin in hs.) + Archipel. J. Slauerhoff. Amsterdam, P.N. van Kampen & zoon, 1923. 56 pp., halflinnen met vergulde titel, 4to. Voorplat licht vlekkig, eerste pp. met ezelsoortje, verder goed. Naam Miep van 't Hoff-Kools en datum in hs. op titel, tekst met correcties + Paradise Regained. H. Marsman. Utrecht, De Gemeenschap, 1927. 82,(4) pp., oorspr. omslag. Omslag los en met scheurtjes/ vlekken, buitenmarge met kleine scheurtjes, verder goed. Nr. 89/325. Naam Miep van 't Hoff-Kools in hs. op eerste p. + 2 andere.-
€ 100 - € 200
kavel: 157
Felix Timmermans (1886-1947). Boerenpsalm
-Antwerpen, De Papegaai, 1944. Een van de 350 genummerde en gesigneerde exemplaren (= nr. 147), voorzien van een originele tekening door de auteur. 173 p. Ongesneden in originele band gelegd in cassette.-
€ 100 - € 200
kavel: 158
Stijn Streuvels
-Reinaert de Vos naar verschillende uitgaven van het Middeleeuwsche epos herwrocht. Ills. B.W. Wierink. L.J. Veen, Amsterdam, 1910. 184 pp. Met 16 litho's door Wierink. Fraaie folio uitgave, op van Gelder in oplage van 300 ex. Dit is nr. 273, gesigneerd, met opdracht door Streuvels. Linnen band wat sleets en smoezelig, binnenzijde licht roestvlekkig als altijd, platen in goede conditie. -
€ 150 - € 300
kavel: 159
[Tilburg. Ex collectie Jan van Riel] Verzameling van ca. 80 originele gedichten,
-diverse formaten, o.a. bestaande uit meer dan 30 handgeschreven, gesigneerde gedichten door Bas Esbach w.v. enkele gedateerd 1950-1958 en enkele met opdracht aan Jan van Riel, en meer dan 30 handgeschreven en getypte, gesigneerde gedichten door één ongeïdentificeerde dichter w.v. enkele gedateerd Tilburg of Middelburg 1951-1952, samen in kartonnen portfolio.-
€ 70 - € 140