150-222 Literatuur en bibliofiele uitgaven

veiling / Veiling 20, deel I: Maandag 3 december 2018. Aanvang 19.00
kavel: 170
W.F. Hermans (1921-1995)
-Onder Professoren. Dummy met een ander vervolg, Cos, Groningen, 2012. Nr. XXXII van 50 ex. 32 pp. Omslag Wout van Vliet. Losbladige uitgave met 16 pagina's dummy en 16 pagina's over het proces rondom het niet gebruikte werk van Wout van Vliet voor de uitgave van Onder Professoren. -

verkocht € 110,00
kavel: 171
Bibliofiel
-Jan Kal, Fietsen op de Mont Ventoux. 74 sonnetten. Peter Loeb, Amstelveen, 1974. Zeldzame debuutbundel met houtsnede. Genummerd 21/40 en gesign. Met opdracht aan Ko van Leest + Jaap Harten, Het spoor van de gele keizer. Nijgh & van Ditmar, 1962. Omslag Lucebert. Met opdracht en tekening door Jaap van Dam op titelpagina + WAF. Frans de Jong, Blafoefening. Concrete poëzie, 1966. 24 (ongepag.) pp. + Belcampo. Al zijn fantasieën. Querido, 1979. 618 pp. Geb. met s.o. Met signatuur en opdracht voor Hans van der Horst - en bijgevoegde handgeschreven brief aan Van der Horst door Belcampo.-

verkocht € 70,00
kavel: 172
Bibliofiel
-Kees Blokland, Aardse zaken. Cees Duine, Giethoorn, 2009. Genummerd en gesigneerd met de handelseditie en losse litho in cassette met leeslint + Voor en na het meesterwerk. Joost Zwagerman & Harald Vlugt. 99 Uitgevers, 2014. Genummerd en gesigneerd door Zwagerman en Harald Vlugt, nr. 20/99 + Benno Barnard. Lucifer. De Carbolineum Pers, 2001. 77 pp. Nr. 34 van 60 ex. Gesigneerd door Barnard en Vekemans + Gerard Reve. Het Geheim van Louis Couperus, Veen, 1987. 28, (4) pp. Gesigneerd - en Sept Soleils Sept Lunes/ Zeven Zonnen, Zeven Manen. Jean-Jacques Beylac, Ronald Wigman, Mariani Coördination/ Nijhof & Lee, 1990. Met uitgebreide opdrachten van beide auteurs aan Johannes van Dam.-

verkocht € 75,00
kavel: 173
Gerard Reve
-Droom. Bébert, Rotterdam, 1986. Tegel met korte facsimile tekst van Reve. Oplage 300 ex. In doos met kaartje van de uitgever + Nieuwjaarswens, 14 december 2002 (Reve's verjaardag), Voor Ad & José. Op fotokaart met titel 'Gerard Reve helpt u de donkere dagen door. Lees Vier Wintervertellingen' + uitvaartskaart Reve met afgebeelde foto van hem door Rineke Dijkstra en gedicht van Richard Minne + A Prison Son in Proese, Atheneum Polak-Van Gennep, 1968 + Gerard Reve/ Joseph Kerff. De das in het bos. Een sprookje zonder moraal. Nr. 84/250 - en 5 tijdschriften en enkele artikelen over Reve.-

verkocht € 90,00
kavel: 174
W.F. Hermans (1921-1995)
-Twee brieven van W.F. Hermans, 19 juni en 18 juli 1989 aan Ad Fransen, die een VPRO documentaire maakt over Hermans. Getypte brieven met handtekening en stempel in luchtpost en normale enveloppe. -

verkocht € 300,00
kavel: 175
Gerard Reve (1923-2006)
-Brief 22 oktober 1987 in twee bladen aan Ad Fransen waarin hij hem bedankt voor de cassettebanden met radio-opnames waarvan zijn ex-vrouw Hanny Michaelis hem vertelde dat 'het misschien wel het beste interview is dat je ooit hebt weggegeven', verder verhaalt hij over programma's en stelt hij Fransen gerust 'De Die nieuwe ziekte is ook een mooi onderwerp, hoe die begeleid en opgevangen moet worden. Of Discriminatie op scholen, of Alkmaar en zijn Kaasmarkt. We komen er wel uit. Aldus roep ik U een "Moedig Voorwaarts!"'-

verkocht € 200,00
kavel: 176
Gerard Reve (1923-2006)
-Brief van Reve aan Ad Fransen, gedat. 29 juni 1987 (La Grâce, le Poët-Laval), correspondentie over een interview voor de VPRO-radio. Handgeschreven brief van een kantje in orig. enveloppe.-

verkocht € 100,00
kavel: 177
Metropolis
-Roman door Thea v. Harbou. Geautoriseerde vertaling van Maurits J. Vles. Met 8 foto's naar de film. 1e druk, Nederlandse Uitgevers-Maatschap, Amsterdam, 1928. 208 pp. 4to, in linnen met vergulde bandtitel.-

verkocht € 70,00
kavel: 178
Ernst Tousandwasser en Ernst Vijlbrief. Vier aan publicaties gerelateerde mappen,
-ca. 1980-1990, gekopieerde teksten (facsimiles) van Tousandwasser en illustraties van Vijlbrief opgeplakt in de vorm van proeven voor publicaties en mappen met aantekeningen en gecorrigeerde teksten voor publicaties, bewaard in 2 enveloppen en 2 dossiermappen met elk het stempel "Atelier EV", folio en oblong (groot) folio.-

verkocht € 80,00
kavel: 179
[Theo van Doesburg/Slauerhoff e.a.] Het Getij
-Amsterdam, De Hooge Brug/ Vereeniging Kring voor Letterkunde, 1918-1923. 39 delen met per jaar een doorlopende paginering. In jaargangen 1918 en 1919 houtgesneden (herhaalde) vignetten en houtgesneden oorspronkelijk geniet uniform [maar niet identiek] omslag gedrukt in rood en zwart, 18 x 16 cm. Hierna afwijkende vorm met ontwerp Wretera op voorzijde (2x), 24 x 16 cm. - en oblong formaat, 21 x 24 cm. Met medewerking van o.a. Theo van Doesburg, Just Havelaar, C.J. Kelk, Willem de Mérode, Constant van Wessem, M. Nijhoff, Erich Wichman, H.Th. Wijdeveld, Hendrik de Vries en J. Slauerhoff. -

verkocht € 270,00