[152] [153] [154] [155] [156]
kavel: 154 € 125 - € 250

[Boekband] Recueil des meilleurs contes en vers

(2 delen). Gedichten van Voltaire, Vergier, Seneca, Perrault, Moncrif, Ducerceau, Grécourt, Piron, Saint-Lambert, Champfort, Dorat, François de Neufchateau en Monnoye. Gedrukt door Ch. Lahure et Cie. in 200 genummerde exemplaren (no. 41) op groot papier. Klein 8vo, uniform gebonden in groen marokijn, (2),208,(1); (2),210,(1) pp., met 21 en 25 geïllustreerde vignetten in staalgravure (deels met erotisch karakter) (titelpagina's ontbreken).
De bandjes zijn gesigneerd "Petit Succ & De Simier" op vrije schutblad van deel 1, beide delen gedateerd 1862 op de voet van de rug, alle platten zeer rijk verguld met groot ruitvormig ornament ingelegd met centraal ovaaltje van rood leer, platten verder met hoekornamenten, geribde en vergulde rug, rijk vergulde borders aan binnenzijde, marmeren schutbladen, bovensneden verguld; beide ex. met minimale beschadiging. (totaal 2)