250-286 Manuscripten

veiling / Veiling 20, deel I: Maandag 3 december 2018. Aanvang 19.00
[250 - 259] [260 - 269] [270 - 279] [280 - 286]
kavel: 250
Kookboeken
-Handgeschreven receptenboek in halflinnen album, Haarlem, eerste helft 20ste eeuw. Album met 146 handgeschreven en 14 los bijgevoegde pagina's. Enkele recepten: Raapstelen (stamppot); Moccataart Betje de Boo; Appelschotel (Tante Lien); Pruimenpic en Watergruwel. In verschillende goed leesbare handschriften.-
€ 60 - € 90
kavel: 251
Lodewijk XV, koning van Frankrijk en Navarra (1710-1774). Document op perkament, 1765
-Document in pen en inkt, gedateerd Versailles, januari 1765, met betrekking tot Charles Leopold Baron de Stain en Auguste de Stain "sa soeur", gesigneerd "Louis" [en gesigneerd "Choiseul Duc de Praslin"] onder het document, en nogmaals gesigneerd "Louis" [en "Dufranc"] op de keerzijde onder/ naast stukjes tekst ("Enregistree aux actes importans du Parlemens de France (...)"/ "(...) de la chambre de cour des comptes) hier gedateerd 3 juli 1765/ 2 december 1766, met resten van wassen koninklijk grootzegel aangehecht met groen- en roodkleurig draad (onderste strook hierdoor niet meer uitvouwbaar), uitgevouwen formaat 48 x 65 cm. Aangehecht is nog een kleiner vel perkament (33,5 x 48 cm.), ook gesigneerd "Louis" en "Choiseul duc de Praslin", gedateerd Fontainebleau, 11 oktober 1765, met resten van groot lakzegel.-
€ 250 - € 500
kavel: 252
Kookboeken
-3 albums met handgeschreven recepten, eerste helft 20ste eeuw door Miep v. 't Hoff. Album I en II z.d., resp. 131 en 155 volgeschreven pagina's; album III, gedat. 1940/41 met 20 beschreven/beplakte pagina's. Recepten als Gigot de Montmartre, Blanquette de Veau, Pilaff, Gekookte Zoetwatervink en Spinaziepudding. Daarbij 4 kookboekjes.-
€ 70 - € 120
kavel: 253
[Manuscript] Wapenboek
-Manuscript wapenboek, ca. 1800, met 153 ingevulde pagina's met handgetekende en gekleurde familiewapens. Groot 4to. Wat sleetse band met gemarmerd papier uit de tijd. Totaal aantal pagina's ca. 300. -
€ 300 - € 600
kavel: 254
Afschriften van Koninklijke Besluiten,
-Resoluties en Extracten, meest betrekking hebbende op het onderwijs in Limburg (met name in o.a. Maastricht, Vaals, Valkenburg en Roermond) vanaf 1816 tot 1821 op 270 pp. in meerdere handschriften in slordig bandje, rug ontbreekt.-
€ 60 - € 120
kavel: 255
J.W.F. Werumeus Buning. Catania, of de oude wereld
-Handgeschreven tekst, overgenomen uit Nieuwe Tierelantijnen (1932). In twee kolommen op bruin papier, met boven de tekst een rijk versierd Italiaans schip op volle zee, getekend door Werumeus Buning zelf. 63 x 47,5 cm. In lijst onder glas.-
€ 100 - € 200
kavel: 256
Theologie
-Janna Geertruida Geelink, Hoorn. Twee handgeschreven liturgische boekjes, 180 + 182 pp. Kl. 4to, 1797 en 1798 + Aaltje Johanna Geelink, 1819. Schrift, 30 pp. Grotendeels als schrijfoefening bedoeld.-
€ 75 - € 150
kavel: 257
Archief van de Amsterdamse pianist/ componist Harry Machielse/ tango-orkest Malando
-Archief afkomstig uit de nalatenschap van pianist en componist Harry Machielse (1919-?), jaren 50-90, o.a. bestaande uit oorspronkelijke composities en gedrukte bladmuziek, correspondentie i.v.m. songfestivals en radio- en televisieprogramma's. persoonlijke brieven, ansichtkaarten, foto's, schetsboeken, plakboeken, etc. -
€ 80 - € 150
kavel: 258
Archief van de Amsterdamse familie Jonker
-met de nadruk op de periode eind 19de/ begin 20ste eeuw, deels m.b.t. Indonesië, bestaande uit uitgebreide briefwisselingen (vnl. tussen Willem Jonker en Lucas Jonker), documenten m.b.t. Neletta Jonker-v.d. Linden, brief- en ansichtkaarten (ca. 50), promotiebul met zegel (1893) en meerdere school- en universiteitsdiploma's van de jurist Willem Jonker (o.a. getuigschrift gymnasium 1883), ca. 200 foto's (vnl. portretten eind 19de eeuw), gedichten (deels in schriftje), kwitanties, een tekenblok, recepten, citaten, een typoscript voor een artikel (1957), rouwkaarten, enkele boeken etc., alles bewaard in ijzeren kist (ca. 1900), 30 x 32 x 42,5 (h x d x b).-
€ 70 - € 140
kavel: 259
[Leiden] Grafschrift op het graf van wylen den heer Mr. Antonie Cornelis de Malnoë
-Oud Griffier der Stad Leyden Gebooren den 30 Mey 1736, Overleden den 3 february 1802. Tweetalig grafschrift in schoonschrift, op papier 29 x 38 cm. Papier met wat vlekjes en scheurtjes in de marge, verder onbeschadigd. -
€ 80 - € 150