250-286 Manuscripten

veiling / Veiling 20, deel I: Maandag 3 december 2018. Aanvang 19.00
[250 - 259] [260 - 269] [270 - 279] [280 - 286]
kavel: 260
Album d'Amitié, laat 18de/ begin 19de eeuw
-Leren doosje in boekvorm, 10 x 17 x 2 cm., op rug: Denkmahl der Freundschaft in rood en goudopdruk, platten met lijnbordure en in de hoeken een floraal motief, ruitvormig gekleurde schutbladen. Het doosje met rood gedecoreerd omslag en 17 vriendschapkaartjes, waarvan 5 met afbeeldingen en tekst in o.i. inkt of aquarel, 9 met tekst en 3 blanco, een aantal gedateerd Rotterdam of Dordrecht, tussen 1797 en 1806. In zeer goede staat.-

verkocht € 270,00
kavel: 261
Stadhouder Joannes van Biesbrouck (1620-1704). Drie officiële gesigneerde bepalingen,
-alle drie in pen op perkament en gesigneerd en gedateerd 1697, alle m.b.t. "een leen" en ca. 26 x 36 cm., één met aangehecht lakzegel.-
€ 70 - € 140
kavel: 262
Lot van 16 diverse manuscripten: (1) Jean Henry Appelius (1767-1828). Gesigneerde brief,
-gericht aan Jonkheer J. de Vinck van Wezel te Westwezel nabij Antwerpen, gedateerd "Brussel, den 4 September 1827", éénzijdig beschreven bifolium, 25,5 x 22 cm. (vouwen/ kreukjes). -
€ 70 - € 140
kavel: 263
Siebe J. Hoekstra
-Priewke Fen Rymelerije Troch Siebe Feips Hoekstra besteande meast allegjerre ijn 't Frysc., 1845. Manuscript dichtbundel in net schrift. 188 pp., 4to + Jan Lettinga, schoonschrift met 14 tekeningen van gebouwen en plekken in Europa, Enumatil, 1872.-

verkocht € 125,00
kavel: 264
[Kalligrafie Borssele] Schoonschrift van Cornelis Rottier
-Schoolschrift, koordgebonden. 32 pp. Met recto gedichten en verso kalligrafie in groter handschrift. Omslag eveneens beschreven met kalligrafie in verschillende schrijfrichtingen. Elk blad ondertekend met Kornelis Rottier en gedateerd te Borssele, 10 december 1821 t/m 5 januari 1821 (=1822). Enkele pp. met beneden uitgeknipt strookje.-
€ 100 - € 200
kavel: 265
Liber Amicorum
-Album 1852-54 van mevr. H. Voorsteegh. Cassette met daarin 18 bijlages waaronder 7 aquarellen/ tekeningen. Afm. 18 x 24 cm.-

verkocht € 280,00
kavel: 266
Verhalenalbum
-Album met 3 verhalen in handschrift, geïllustreerd in kleur. 1898. Oblong 20 x 29,5 cm., pastelgroen, opgeplakte letters: ALBUM in goudkleur en tekst: Mei 1898. aan Mejufvrouw M. van den Bergh. Gesigneerd M.G.M. (1) De Kerstdagen van de Gierigaards. Kerstverhaal uit den Ouden Tijd (naar het Engelsch). M.G.M. 1898. (2) Aanteekeningen uit Mr Carlyons Dagboek. Kerstverhaal uit den ouden Engelschen tijd. Tekeningen van zijn Kleinzoon. (3) De dansparty by Mr. Sandoll. Verhaal uit het buitenleven uit den oud Engelschen tijd. Medegedeeld door Miss Barbara. 36 pp. Geïllustreerd met tekeningen in kleur met onderstaande tekst. Charmant album.-

verkocht € 160,00
kavel: 267
Verbaal van de Personeele Commissie tot het Defenzie-Weezen
-bevattende alle de notulen bij deze Commissie gehouden zedert 6 April 1786 tot en met 29 October 1790 als wanneer de zelve finaal gescheiden is. Waar bij gevoegt is een generaale index der materie dienende. 2 banden, folio met ca. 1300 pp. tekst en rekeningen, zijnde een administratieve verantwoording van bestuur, personeel, materieel, ceremonieel enz. van militaire eenheden (ter land en ter zee) in diverse steden en provincies van de Republiek der Vereenigde Nederlanden.-

verkocht € 2400,00
kavel: 268
[Kalligrafie] Gedichten Nederland
-(1) 'Kermis brief aan mijn waarde vader & moeder'. Kalligrafisch gedicht in ovale omlijsting omringd met fraaie handgekleurde pastorale scènes, door Hendrikje van der Lingen, 1798. Papier in lijst onder glas (lijst 45,5 x 37 cm.). (2) 'Voorjaarswensch'. Kalligrafisch gedicht met rijk versierde, handgekleurde florale omlijsting, door Jannetje Bakker aan haar ouders. Handschrift op papier (blad 42 x 32,5 cm.), geplakt op karton (44,5 x 35 cm.). (3) 'Afscheid van mijnen School Onderwijzer Jhs. Hant. den 31 van Bloeimaand 1805'. Kalligrafisch gedicht met rijk versierde, handgekleurde florale omlijsting met 5 religieuze scènes, door Grietje Simons Broer. Handschrift op papier in lijst onder glas (lijst 43,5 x 35,5 cm.). Inkt wat vervaagd, verder goed.-
€ 70 - € 140
kavel: 269
[Italië. Kloosternamenboek] "Libro delle Ven. Compagnia del Sant.mo Sacramento
-in quale sono desciti li Confrati, e Sorelle di detta Campag.a/ Rinovato l'anno 1682 da noi Priori di essa Pietro. Fran.co Durante, Bernardo Aurame, e Gio: Batta Fignone". Manuscript in pen en inkt, zonder plaats, vanaf 1682, met in de bovenmarge dateringen van 1624-1711 (op blad 149) en vervolgens bijdragen gedateerd tot 1751, collatie van de genummerde, tweezijdig beschreven bladen: (1-26), 29-31,44-48, 50-68, 71-97,102-103, 106-194, 196-217 bl., in de oorspronkelijke, blindgestempelde leren omslagband gedateerd "MDCLXXXII" op het voorplat, folio. -
€ 300 - € 600