250-286 Manuscripten

veiling / Veiling 20, deel I: Maandag 3 december 2018. Aanvang 19.00
[250 - 259] [260 - 269] [270 - 279] [280 - 286]
kavel: 270
[Muziek. Handtekening George Eastman] Archief Elise Heriette (Titi) Fermin (1903-1994)
-Archief met programma's, foto's en knipsels. Bevat o.a. getypt briefje van George Eastman op briefpapier van zijn kantoor, gedateerd 18 juli 1927, met een persoonlijk dankwoord aan Adelin Fermin en Titi Fermin en ondertekend in pen door Eastman; kaartje gericht aan Titi Fermin met o.a. handtekening van Pierre Augiéras; een vriendschapsalbum met meeste bijdragen te Rochester, 1924-25; een agenda van Titi (met ex libris) met handgeschreven concertprogramma's (met tijdsduur van stukken) en knipsels, 1935-1958; een Graphologische Analyse (handschriftanalyse) van Titi van Lennep, 1927; gedenkboek The 1936 Score, published by the Junior Class Eastman School of Music, met dankwoord aan Adelin 'Daddy' Fermin. -
€ 200 - € 400
kavel: 271
[Manuscript kookboek] "Kochbuch 1839".
-Manuscript kookboek, 138,(12 blanco),10 (index) p. (deels in pen en deels in potlood genummerd), contemporain karton met manuscript titeletiket op voorplat, klein 4to (21 x 18 cm.) (band wat sleets).-

verkocht € 150,00
kavel: 272
[Convoluut wetenschappelijke manuscripten 17de eeuw] 6 (geïllustreerde) delen in één band
-vermoedelijk Italië, 17de eeuw, contemporain overlappend perkament met nieuwe bindlinten en splitsels, 19,5 x 14 cm.-
€ 2000 - € 3000
kavel: 273
Documenten Frederik Zwick. Chevalier Legion d'honneur en Ridder Militaire Willems-Orde
-Een map met een groot aantal (meest ondertekende) ducumenten in origineel, extract en copie (uit de tijd) aan Frederik Zwick alsmede certificaten, bewijzen en circulaires waarin de militaire loopbaan van Frederik Zwick duidelijk naar voren komt; verder een aantal geboortebewijzen enz. van Zwicks nakomelingen. Een handgeschreven document: 1ere Division. Légion d'honneur. Paris, le 5 Aout 1813. Le Grand Chancelier, Ministre d'Etat, A Monsieur Zwick, Chavallier de la Légion d'honneur, Sergent Major dans le 127. Regt de Ligne. L'Empereur et Roi en Grand Conseil vient de vous nommer Chevalier de la Légion d'honneur. Je m'empresse et je me félicite vivement, Monsieur! de vous annoncer ce témoignage de la bienveillance de Sa Majesté Impériale et Royale, et de la reconnoisance de la Nation. (getekend) Le C.te De Lacepede (voor copie conform) N. Wieling Lt. Colonel. De off. betaalmeester Busch, alle met handtekening; verder 2 niet leesbare handtekeningen + meerdere documenten met soortgelijke strekking + een ontslagbewijs uit het Franse leger met datum 9 September 1814 te Abbeville en een: Feuille de Route de Sous-Officier et Soldat 89. regiment infanterie De Ligne met de route van F. Zwick in 1814 met stempels en handtekeningen.-
€ 1000 - € 2000
kavel: 274
[Middeleeuwse manuscripten] 7 bladen uit 3 verschillende boeken: (1-3) (Graduale-bladen).
-Drie enorme perkamenten bijbelbladen (bifolium en enkel vel), vermoedelijk ca. 1500, met in totaal 17 initialen in fraai penwerk in rood en blauw, een klein gedeelte met muzieknoten bij de tekst "Benedicite gentes deum nostrum", 81 x 55 cm.-

verkocht € 100,00
kavel: 275
[Met tekening van Jo Koster] Reisverslag Europa ca. 1897
-Reisverslag van juffrouw Van den Bosch met enkele reizen door Europa tussen 1896 en 1902. Uitbundig geïllustreerd met (albumen) foto's van o.a. Baden Baden, Pallanza, Den Haag, Antwerpen etc., waarin de schrijfster vertelt over de reizen en hotels, maar ook mijmeringen over theosofie en ontmoetingen op haar reizen. Af en toe hebben anderen wat in het boek geschreven. In 1900 reisde ze een tijdje met Jo Koster (1868-1944) in de omgeving van München. Koster tekende in kleurpotlood een aanzicht van Bordighera in haar boek. Voorts bevat het boek ca. 120 albumen foto's en ansichten, meest van steden en dorpen. Het boek eindigt met het drama waarbij haar zwager sterft aan influenza. (Aan het einde van het boek staat een doktersverslag van wat te doen bij influenza opgetekend in 2 pagina's).-

verkocht € 300,00
kavel: 276
[Haarlem] Manuscript gezangen en dichtbundel
-Privébundel, 226 pp. met overdenkingen, lofzangen, en gedichten als "Het Beleg van Haarlem", "ter verjaring van mevrouw Sterling geb. de Melander january 1825" of "Aan mijnen broeder Hendrik Thöne en Mejufrouw Catharina Schot bij gelegendheid huner Echtverbindtenis den 16 august 1822" voor familiegebeurtenisen als huwelijk, verjaardag en overlijden. Met nette hand geschreven, elk geschrift gedateerd. Eerste 50 pag. wat door vocht aangetast. 4to in halfleer gebonden. Rug deels ingescheurd - toegevoegd: enkele losse documenten zoals Extraorinaire rym-courant voor vrydag den 23 november 1792; Een brief van le Ministère de l'Instruction publique, Parijs op 2 october 1833 aan kostschoolhouder M.W. van den Hull, Chef d'Instructions à Haarlem over een onderwijsboek; Afscheid aan de Haarlemmer Meer bij gelegenheid der laatste spelevaart, daarop gehouden den 10den mei 1848 door W. van den Hull, Amsterdam, D.H. Fikkert, 1851. 8 pp. ; Toespraak van den heer Polman bij het graf van Engel Middelhoven. Geboren te Zaandam den 19 juny 1818 en overleden te Haarlem op den 3 julij 1833. Handgeschreven, 6 pp. - en enkele andere documenten. -

verkocht € 320,00
kavel: 277
Origineel gesigneerd document Bonaparte: 26 Ventôse l'an Onze [17 maart 1803]
-Voordracht "Au nom du Peuple Français. Bonaparte. premier Consul de la République Française" aan Bertre, Père (Antoine) als president van de verkiezingscolleges in het arrondissement Mortague in het Departement Orne tot "President du Tribunal en 1ere instance".-
€ 600 - € 1200
kavel: 278
[Reisverslag Duitsland] Herinneringen van Graffrat 1834
-Uitgebreid dagboek/ manuscript reis familie van Iddekinge naar oogarts Friedrich Hermann De Leuw in 1834. In groen marokijn met vergulde titel op de rug, 8vo, 132 pp.-

verkocht € 800,00
kavel: 279
André de Latour, comte de Lorde (1869–1942). Drie gesigneerde brieven in pen,
-één maal gedateerd 3 mei 1929, de andere waarschijnlijk geschreven in of rond hetzelfde jaar, alledrie op recto en verso van één blad, 21,5 x 13,5 (2x, met briefhoofd Bibliothèque Sainte-Geneviève) en 21 x 16 cm. (met gedrukt embleempje van een griezelig hoofd achter tralies, waarschijnlijk zijn eigen briefpapier). -
€ 70 - € 140