250-286 Manuscripten

veiling / Veiling 20, deel I: Maandag 3 december 2018. Aanvang 19.00
[250 - 259] [260 - 270] [271 - 280] [281 - 286]
kavel: 281
[Poëzie] Panpoëticum, D.J. van der Kaaij
-Manuscript uit 1861 met verzamelde poëzie van Nederlandse dichters, waaronder Bilderdijk, Bogaers, Beets, Vondel, e.a. Door van der Raaij zelf bijeengebracht en opgeschreven, met enkele verzen en opdrachten door vrienden en familie. 8vo, 103 pp., linnen.-

verkocht € 60,00
kavel: 282
[Borssele] Huldeblijk Johannes Leonardus Richel
-Album, folio, leer, platten met lijnbordure, voorplat met centraal het opschrift Borssele Ao 1905=Ao 1925 Johannes Leonardus Richel en Wapen van Borssele. Groen stoffen schutbladen met bloemmotief, geschilderd medaillon op perkament door D. Huy met opdracht aan J.L.R. ter gelegenheid van zijn 20-jarig ambtsjubileum als Burgemeester van Borssele. De tekst op gouden ondergrond, daarboven de initialen J.L.R. met het Wapen van Borssele en onderstaand een huis en interieur te Borssele in inkt met blauwe ondergrond en de jaartallen 1905 en 1925. 43 bladen op handgeschept papier waarvan 8 blanco en 37 bladen met gekalligrafeerde namen van de voorzitter, secretaris en leden van de Huldigingscommissie. De stoffen schutbladen met minimale beschadiging. Mooi en uniek exemplaar.-

verkocht € 80,00
kavel: 283
[Familie Borchers. Scheepsjournaal en gedichtenbundel] (1) "Journaal gehouden aan boord
-van het barkschip Lewe van Nijenstein gevoerd door R.H. Borchers, mijn vader; gedurende eene reis van het Nieuwediep naar Livorno, van Livorno naar Batavia en van daar naar Amsterdam, toen moeder, mijn zusje Amma, en ik aan boord waren." Dagboek door Egbert Rubertus Borchers (1849-1932), (48) p., met bijdragen gedateerd "1856 woensdag 4 Junij" tot "maandag 10 augustus 1857", contemporain halfleer, 20,5 x 16,5 cm.-

verkocht € 1500,00
kavel: 284
Liber Amicorum
-Liber Amicorum Wilhelmina Camp, 1874. Ca. 70 pp., teksten meest in het Nederlands, ook in Duits en Engels met 9 getekende paginabijdragen. Oblong in leer met metalen randen en schildje. -

verkocht € 150,00
kavel: 285
[Familie Keppler-Bavelaar] Verzameling van 31 brieven aan/ door Jan Keppler,
-makelaar in tabak, grotendeels gedateerd 1892-1898 (deels later), grotendeels door Keppler geschreven aan zijn aanstaande vrouw Bertha Bavelaar ("Mijn liefste Bertha"), een klein deel i.v.m. de tabakshandel, grotendeels geschreven vanuit hotels in binnen- en buitenland en met de oorspronkelijke enveloppen bewaard, in moderne map met insteekhoezen.-
€ 70 - € 140
kavel: 286
Verzameling van 40 diverse manuscripten en met de hand ingevulde voorgedrukte formulieren,
-op één na 19de eeuw, grotendeels ca. A4-formaat, bewaard in moderne map.-

verkocht € 70,00