veiling / Veiling 20, deel I: Maandag 3 december 2018. Aanvang 19.00 / 250-286 Manuscripten
[255] [256] [257] [258] [259]
kavel: 257 verkocht € 80,00

Archief van de Amsterdamse pianist/ componist Harry Machielse/ tango-orkest Malando

Archief afkomstig uit de nalatenschap van pianist en componist Harry Machielse (1919-?), jaren 50-90, o.a. bestaande uit oorspronkelijke composities en gedrukte bladmuziek, correspondentie i.v.m. songfestivals en radio- en televisieprogramma's. persoonlijke brieven, ansichtkaarten, foto's, schetsboeken, plakboeken, etc.
Bijzonder archief van de Amsterdamse componist en pianist Harry Machielse, voornamelijk gerelateerd aan zijn werk als pianist voor o.a. het tango-orkest Malando. Het archief bevat als meest in het oog lopende (groepen) items: (1) Zijn leren portefeuille met daarin o.a. zijn persoonsbewijs (1941), zijn inschrijvingsbewijs als musicus bij het Gewestelijk Arbeidsbureau Amsterdam (1947), een arbeidsvergunning voor België (1956), het telegram waarin Malando hem liet weten dat hij pianist bij het orkest kon worden (1948); (2) een tekening in pen en inkt en aquarel, gesigneerd H. Machielse, 22,5 x 30 cm.; (3) twee schetsboeken met tekeningen in diverse technieken, waarschijnlijk van zijn hand; (4) ca. 75 brieven, grotendeels met envelop) aan o.a. Harry Machielse zelf of door hem gericht aan Mevr. J. Machielse-Strahl ("Lieve schat"), Inge Strahl ("Lieve Inge"), Hanneke en Frans Beeldsnijder (1959, verrijkt met karikaturale tekeningen en knipsels); (5) ca. 40 ansichtkaarten, deels door Harry Machielse aan Ingrid Strahl; (6) 29 kaarten met tekst en illustraties in zwarte inkt, vermoedelijk bedoeld als tussenkaartjes bij een filmpje, met aanduiding hoe lang het kaartje in beeld moest komen op de keerzijde; (7) twee platen met muziek van Malando; (8) twee plakboeken met honderden foto's en knipsels, o.a. items gesigneerd/ met opdrachten aan Harry Machielse door Rita Corita, Trio Sibony, Peter Kreuder, Jean Patart, "Constance" (Goochelaar), Luis Alberto del Parana y su trio "Los Paraguayos", Bueno de Mesquita (meerdere), Peter Piekos, "De Wama's", Harry Slime en het Leedy Trio; (9) een schriftje met belangrijkere administratie zoals arbeidscontracten/ vergunningen voor Malando/ Bueno de Mesquita, garantiebewijzen, verzekeringen (voor o.a. zijn Fiat) en stortingsbewijzen; (10) fotoboek Malando 1939-1996 door Alois Broeke.