300-307 Oude boeken voor 1600

veiling / Veiling 20, deel I: Maandag 3 december 2018. Aanvang 19.00
kavel: 300
[Erasmus] Colloquiorum Familiarum Opus
-Postrema autoris manu locupletatum & recognitum Desid. Erasmo Roterodamu autore. Basileae, Nicolaum Brylingerum, 1547. Klein 8vo, leer, titel op rug in rood en goudopdruk, rood-op-snee, titel met vignet in houtsnede. -
€ 450 - € 600
kavel: 301
[Antonio Perez] Cort-begryp vande stucken der gheschiedenissen van Antonio Perez,
-onlancx verdreven secretaris vanden teghenwoordighen Coninck van Spangien, Philips de Twede: waerinne de Spaensche practijcken, tot een spiegel van alle menschen, nuttelick ende naecktelick ontdekt werden. Waer uyt oock de gront ende eerste oorspronck der voorleden beroerte binnen Saragoza, hoofdstadt van Aragon, claerlicken te verstaen is. Wt het Spaensch ghetrocken ende ordentlick by een versamelt door Joost Byl (...). Op een nieu herdruckt ende verbetert. Den Haag, A. Heyndricxzoon, 1597, (8),92 p., contemporain overlappend perkamenten omslag, klein 4to.-
€ 100 - € 200
kavel: 302
[Kruidenboek] Nova Stirpium Adversaria.
-Per facilis vestigatio luculenta que accessio ad priscorum, praesertim Dioscoridis. & recentiorum, materiam medicam: Auctoribus Petro Pena et Matthia de Lobel Medicis. Quibus accessit appendix cum indice variorum linguarum locupletissimo. Eodem M. de Lobel auctore. Additis Guillielmi Rondelletti aliquot remediorum formulis, nunquam antehac in lucem editis. Antwerpen, Christoffel Plantijn, 1576.-
€ 1000 - € 2000
kavel: 303
[Geneeskunde] Med'cyn Boec (1589)
-Daer inne alle uytwendighe ende inwendighe partijen des menschen lichaems, met alle hare sieckten ende gebreken, van den hoofde af, tot de voeten toe, begrepen zijn, ende daer inne ooc geleert wort, hoe datmen alle deselve (...) cureren sal (...) Christophorum Wirtsung ... in de Hooghduytsche sprake wtghegheven, ende nu wt de selve, in onse ghemeyne Nederlandtsche tale. Overgheset door D. Carolum Battum. Dordrecht, Jan Canin, 1589. Eerste druk.-
€ 2000 - € 3000
kavel: 304
[Schedel] Incunabel dubbelblad ff. XXI en XXII
-De bladen XXI en XXII uit Hartmann Schedel's Liber Chronicarum (Latijnse editie) uit 1493, prachtig geïllustreerd met houtsneden in contemporaine kleuring. De houtsneden met voorstellingen van Sodom en Gomorra, het offer van Isaak, Abrahams verbeelding, Zicht op Memphis in Egypte en twee stambomen.-
€ 100 - € 200
kavel: 305
Solitudo sive Vitae Foeminarum Anachoritarum
-Vedasto de Grenet, divi Bertini Abbati, Arckae comiti Poperingae Domino, Martinus Vossius D.D. Maarten Vos. Adriaan Collaert. Kornelis Kiliaan. Ioan Galle. [Antwerpen, 1590-1600]. Oblong album met 24 kopergravures van kluizenaressen. Half-leer, 21 x 26 cm, nieuwere band en schutbladen, geïllustreerd frontispice met titel, boven- en onderschrift; compleet met 24 kopergravures, alle met onderschrift in het Latijn.-
€ 450 - € 900
kavel: 306
Titi Livii Patavini Librorum Epitomae. Lucius Florus
-In aedibus Aldus, Andrea Soceri, Venetië, 1521. 8vo, 56,(1) pp. Bevat een samenvatting van Livius' Ab Urbe Condita. De werken van Lucius Florus en Polybius die oorspronkelijk volgen op Livius ontbreken hier. In roodleren band met blindstempeling op de platten en vergulde titel op de rug. Houtsnede van drukkersmerk van Aldus Manutius en Andrea Soceri op titelblad. -
€ 80 - € 150
kavel: 307
[Klassieken. Euripides] Euripidu Tragodiai oktokaideka. Tragoediae octodecim
-Frankfurt, zonder drukker en jaar (Braubach, ca. 1558), 1137,(32) p., tekst volledig in het Grieks, tussentitels met houtsnede borders, contemporain blindgestempeld en beschilderd varkensleer over houten platten, voorplat met stempel van Justitia en achterplat met stempel van Lucretia binnen gerolstempelde borders met portretjes, klein 8vo.-
€ 600 - € 1200