1600-1668 Fine Arts: 16de - 19de eeuw

[1600 - 1609] [1610 - 1619] [1620 - 1629] [1630 - 1639] [1640 - 1649] [1650 - 1661] [1662 - 1668]
kavel: 1600
Zes prenten: (1) G.B. Piranesi (1720-1778). "Vuë d'un superbe Pallais de Rome".
-Handgekleurd, gegraveerd gezicht in optica-stijl door en naar Piranesi, 24 x 35 cm., onder passe-partout (vaag watervlekkig in linker bovenhoek).-
€ 70 - € 140
kavel: 1601
Map met 10 gesigneerde tekeningen in diverse technieken,
-grotendeels pen en inkt, ca. 1890, alle ca. 16 x 10 cm. en met hoeken opgeplakt op uniforme kartonnen dragers (elk 47,5 x 32 cm.), de map zelf van contemporain rood linnen, folio.-
€ 70 - € 140
kavel: 1602
Anoniem (19de eeuw). (Havengezicht met zeilboten en mannen aan het werk).
-Olieverf, geschilderd op de binnenzijde van een ovaal koperen dienblad met opstaande, opengewerkte rand, 40 x 51 cm.-
€ 100 - € 200
kavel: 1603
[Architectuur. Jeruzalem] Camille Enlart. Les monuments des Croisés
-dans le royaume de Jérusalem. Architecture religieuse et civile. Parijs, Librairie Orientaliste Paul Geuthner, 1925-1927, 1 tekstdeel en 2 atlasdelen, tekstdeel: XVI,216,(3) p., met 16 illustraties, oorspronkelijk omslag, 4to (vooromslag gescheurd op scharnier), atlasdelen met in totaal 196 platen en enkele bis-platen (enkele platen uitslaand en genummerd als twee platen), los als uitgegeven in de oorspronkelijke uniforme halflinnen portfolio's met bindlinten, folio.-
€ 70 - € 140
kavel: 1604
Monogrammist H.A.K. (ca. 1900?). (Het Sint Nicolaasfeest).
-Gouache/ aquarel naar het schilderij van Jan Steen, 40,5 x 33 cm., gemonogrammeerd links onder en de signatuur van Jan Steen gereproduceerd rechts onder.-
€ 70 - € 140
kavel: 1605
William Hogarth (1697-1764). Twee gravures: (1) (An Election Entertainment, Plate 1)
-Gravure door en naar Hogarth, 42 x 53,5 cm., "Published 24th Febry. 1755 as the Act directs" en met gegraveerde opdracht aan Henry Fox beneden de afbeelding, in lijst onder lacqué-passe-partout.-
€ 100 - € 200
kavel: 1606
Philip Sadée (1837-1904). (Portret van een jonge vissersvrouw ten voeten uit).
-Tekening in zwart krijt en aquarel, 52 x 23,5 cm., gesigneerd rechts onder, in lijst.-
€ 1000 - € 2000
kavel: 1607
Jean-Baptiste Oudry (1686-1755). (Twee scènes met jachthonden en hun prooi).
-Twee etsen uit een serie van vier, 1725, elk ca. 36 x 27 cm. en met 4-regelig Frans vers door "L.C.", elk met "Peint pour le Roy par J.B. Oudry, et gravée par lui-même" in de plaat, uitgegeven te Parijs door Huquier, onder passe-partout in uniforme 19de-eeuwse lijsten met etiket van de lijstenmaker en kunsthandelaar E. Picart op de keerzijde.-
€ 200 - € 400
kavel: 1608
Josephus Augustus Knip (1777-1847) (toegeschreven).
-"Gezicht op het landgoed van den heer Hapsburg bij Lausanne". Gouache, 68,7 x 49,3 cm. (dubbele randlijn in bruine inkt), getiteld in potlood op de keerzijde, met de hoeken en enkele punten op marges verso opgeplakt op kartonnen drager (voorheen ingelijst).-
€ 1000 - € 2000
kavel: 1609
Josephus Augustus Knip (1777-1847). (Rivierlandschap).
-Tekening in pen en grijze inkt, grijs gewassen, 36,5 x 49 cm., gesigneerd "J.A. Knip" links onder. -
€ 100 - € 200