1550-1598 Fotografie

[1550 - 1559] [1560 - 1569] [1570 - 1579] [1580 - 1589] [1590 - 1598]
kavel: 1550
Nadar (pseudoniem van G.-F. Tournachon) (1820-1910). (Drie fotografische portretten).
-Albumine carte-de-visites, ca. 1860/ 1870/ 1890, alledrie met gedrukte naam en/of monogram van Nadar op de voorzijde, alledrie met het gedrukte adres van de fotograaf (1x Boulevard des Capucines 35 en 2x Rue d'Anjou st. Honoré) en de naam van de afgebeelde persoon in pen op keerzijde.-
€ 100 - € 200
kavel: 1551
[Wassenaar] Zes foto's: (1-4) Vier foto's van bijeenkomsten van een motorclub,
-waarvan drie met café Bakker aan de Rijksstraatweg 465 te Wassenaar als achtergrond, jaren 30, 12,5 x 17,5 cm. (2x, beide gemonteerd op drager), 17 x 22,8 cm. (1x), twee foto's met blindstempel E. Visser von Weeren Jr. in de drager) en 30 x 40 cm. (verstevigd met karton op achterzijde).-
€ 70 - € 140
kavel: 1552
Martien Coppens - Monsters van de Peel
-Lecturis n.v. drukkers-uitgevers Eindhoven, 1958. 36 pp. Net exemplaar. -
€ 150 - € 250
kavel: 1553
L. Moholy-Nagy
-60 Fotos/60 Photos/60 Photographies Fototek 1, Klinkhardt & Biermann, Berlin, 1930. 11, 60 (=fotopagina's) pp. Foto's Franz Roh, Jan Tschichold. Omslagontwerp Tschichold. Eerste van 2 fotojournaals uitgegeven door Bauhaus. -
€ 100 - € 200
kavel: 1554
Channel Islands 25/5 1899 - 23/6 1899
-34 kartonnen bladen met daarin 68 ingeplakte foto's, meest albumen prints van ca. 20 x 28 cm. Grotendeels met titel in plaat gemonteerd. In fraai bruin marokijn, oblong folio, in originele doos. -
€ 300 - € 600
kavel: 1555
Foto-album Verkade Fabrieken
-Fotograaf Woudt, Zaandam, ca. 1936. Album met 15 foto's van het net opgeleverde gebouw aan de Westzijde van het complex voor Verkade door Architecten J.A. Snellebrand en A. Eibink. Met ingeplakt briefje van Eibink aan F.H. Leeuwrik met dank voor zijn hulp en samenwerking. Foto's elk 23,5 x 17,5 cm.-
€ 60 - € 90
kavel: 1556
[Sectie massagraf Waalsdorp J.P.L. Hulst] Serie van 10 zwart-wit foto's,
-alle 9 x 14 cm., 8x gesigneerd op de keerzijde "Foto G.L. 't Hart", ca. 1945. Schokkende, belangrijke fotoreeks, genummerd op de keerzijde in pen: 4, 7, 10, 14, 18, 22, 23, 26, 27 en 31. Op de foto's zien we gerechtelijk geneeskundige Dr. J.P.L. Hulst aan het werk bij een opgraving van ontbindende lijken op een massabegraafplaats. Op de achterzijde van enkele foto's is in potlood commentaar geschreven: 7. "Het wegvoeren van de slachtoffers"; 10. "De lijken bevinden zich in een verregaande staat van ontbinding"; 14. "Dr. Hulst tijdens zijn prachtig werk"; 18. "Nog een foto van Dr. Hulst"; 23. "Nog een actiefoto van Dr. Hulst"; 26. "Een karakteristieke foto van Dr. Hulst. De linkerpersoon is een NSB'er"; 27. "Na het onderzoek worden de lijken behoorlijk gekist"; 31. "Overzichtsfoto van het gruwelterrein. Op de voorgrond rustende politieke gevangenen."-
€ 80 - € 150
kavel: 1557
Executie van de Kok en de Gifmenger. Hai Hien, Hanoi 6 augustus 1908.
-Serie van 9 zwart-wit foto's, gesigneerd in de plaat R. Bonal, photo-editeur, Haïpong. Elk 9 x 14 cm.-
€ 100 - € 200
kavel: 1558
Colin Wilson (1955-). Ballet
-Ballet. When I think of you (II) Seriegraphie nr. 1/8, gesign. r.o., 2001. 22 x 29 cm. In lijst achter glas + Eva in Alquimia (II), nr. 3/8, 42 x 31 cm. Gesign. In lijst achter glas. Beide ook gesigneerd op achterzijde lijst.-
€ 70 - € 120
kavel: 1559
Foto-album, ca. 1900
-Rood linnen oblong album (28 x 34 cm.) met 65 foto's van Europa. De eerste paar van een damesgezelschap in de bergen, daaropvolgend o.a. Procession queen Victoria 1901 en Exposition Internationale à Paris 1900 en het Locarno meer. Foto's meest ca. 17 x 23 cm. en voorzien van subscript in de plaat. -
€ 80 - € 150