1450-1492 Aziatische kunst en fotografie

[1450 - 1459] [1460 - 1469] [1470 - 1479] [1480 - 1489] [1490 - 1492]
kavel: 1450
[Japan. Deluxe editie] Fables Choisies de J.-P. Claris de Florian.
-Illustrées par des artistes Japonais sous la direction de P. Barboutau. Deuxième série. Tokio. Parijs, Marpon & Flammarion/ E. Flammarion succr., Meiji 28 (1895), exemplaar van de genummerde deluxe editie van 190 stuks op Tori-noko (dit is nummer 160), 18,(1) letterdruk tekstp. met monochrome houtsnede borders en vignetten, met 14 kleurenhoutsnedes over de volledige pagina, oorspronkelijk uniform omslag met kleurenhoutsnede op vooromslag, koordgebonden als blokboek, oblong folio.-
€ 70 - € 140
kavel: 1451
Lot van 6 laat 19de-/ begin 20ste-eeuwse foto's,
-w.o. (1-2) (Drie blanken en 8 Indonesiërs (?) voor en in een enorme wurgvijg). (Groep van 12 blanken [w.o. het drietal van de vorige foto] aan het kegelen op een plantage (?), met 2 Indonesische (?) kinderen als assistentjes). Twee albumen foto's, 34 x 27,5 cm. en 27 x 33,5 cm., op kartonnen dragers.-
€ 70 - € 140
kavel: 1452
[Indiase miniaturen] Zeven stuks: (1-6) Serie van 6 met goud gehoogde gouaches,
-met dames en heren individueel of als stel, ca. 21 x 14 cm. (3x) en 22 x 18 cm., onder uniforme passe-partouts. (7) (Man en vrouw). Gouache, met goud gehoogd en met korte tekst, 16 x 11,5 cm. (buitenste kaderlijn 27,5 x 18 cm.), in lijst.-
€ 70 - € 140
kavel: 1453
[Japan] Negen Japanse prenten: (1) Gosotei Hirosada (act. 1826-1863).
-(Omagata zich beschermend onder regenscherm in het avondlijke duister) (Osaka theaterscène). Kleurenhoutsnede, 25,5 x 18 cm., uitgegeven door Tenki, onder passe-partout.-
€ 100 - € 200
kavel: 1454
Fotografie Indonesië
-Kinderaubade Mataram, Lombok 1938. Album (Japans lakalbum, rug besch.) met daarin ca. 100 foto's. Ca. 4/5 deel van de foto's 7 x 8,5 cm., bestaande uit beelden van de festiviteiten zelf en het feest er om heen, voorzien van handgeschreven ondertitel, 17 foto's van iets groter formaat, met enkele formelere foto's van 21 x 15 cm.-
€ 80 - € 150
kavel: 1455
(Drinkende Europeaan met driesteek, vergezeld van een vrouw en bediende).
-Pentekening, eerste kwart 18de eeuw, met enkele ingekleurde elementen in de benedenmarge en een sierrand in pen en groene waterverf, 26,5 x 17,5 cm.-
€ 150 - € 300
kavel: 1456
(Europeanen (Nederlanders?) in hangmatten aan boord van een schip).
-Japanse kleurenhoutsnede, 21,5 x 30,5 cm., 1ste helft 19de eeuw, in lijst.-
€ 70 - € 140
kavel: 1457
Twee aquarellen: (1) Ishikawa Kin'ishiro (1871-1945). (Dorpsgezicht).
-Aquarel, 28,5 x 37,8 cm., gesigneerd "Ishikawa-Kin" rechts onder (punaisegaatjes en roest in hoeken, centraal scheurtje, montagesporen verso).-
€ 200 - € 400
kavel: 1458
[Japan] Twee kleurenhoutsneden: (1) Keisai Eisen (1790-1848).
-(Courtisane Sugawara van het huis Tsuruya bij lantaarn onder kersenbloesem). Kleurenhoutsnede uit de serie populaire courtisanes van de belangrijke huizen, 35 x 23,5 cm., gepubliceerd door Ezakiya Kichibei (ca. 1830).-
€ 70 - € 140
kavel: 1459
[China. Donald Mennie] The Pageant of Peking.
-Comprising sixty-six Vandyck Photogravures of Peking and environs from photographs by Donald Mennie. With an introduction by Putnam Wheale. Descriptive notes by S. Couling. 3rd ed. Shanghai, A.S. Watson & Co., 1922, (8),40 p., met 66 ingeplakte platen met tegenoverliggende letterdruk beschrijving, herbonden (zoals vaak vanwege de extreme kwetsbaarheid van de oorspronkelijke band) in modern linnen met gebruik van een deel van het oorspronkelijke linnen, folio (iets roestvlekkig).-
€ 100 - € 200