1350-1391 Nederlands-Indië. Collectie Hijmans deel II

[1350 - 1360] [1361 - 1370] [1371 - 1380] [1381 - 1390] [1391 - 1391]
kavel: 1350
Nieuw-Guinea
-Reistochten naar de Geelvinkbaai op Nieuw-Guinea in de jaren 1869 en 1870 door C.B.H. von Rosenberg. Met kaarten en afbeeldingen. 's Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1875. 153, XXI (=platen/kaarten) pp. Achterplat en laatste pagina's los, voorts goed + Zuidwest Nieuw-Guinea expeditie 1904/1905. E.J. Brill, Leiden, 1908. Met 9 kaarten, 2 plattegronden, 11 platen. 677 pp. 4to, linnen geb. + Nieuw Guinea dl. I-III. De ontwikkeling op economisch, sociaal en cultureel gebied, in Nederlands en Australisch Nieuw Guinea. Red. W.C. Klein. Staatsdrukkerij, 's Gravenhage, 1953/54 - en 4 andere.-

verkocht € 240,00
kavel: 1351
Terres et Peuples de Sumatra.
-Octave J.A. Collet. Amsterdam, Elsevier, 1925. XVI,562 pp., decoratief halfleer met vergulde en geribde rug en gemarmerde platten en schutbladen, oorspronkelijke omslag meegebonden, 4to. Compleet met 180 platen en grote uitslaande, gekleurde kaart aan het eind. Verder nog 150 illustraties in de tekst.-

verkocht € 80,00
kavel: 1352
Tien diverse titels: (1) Nieuw-Semarang. "De Heuvelstad".
-Aangeboden door Nillmij. Weltevreden, Albrecht & Co., (1917), (20) p., met uitslaande, gekleurde kaart en 7 illustraties (1x een dubbel-p. profiel), oorspronkelijk geniet omslag, oblong 4to.-

verkocht € 120,00
kavel: 1353
[Balinese school] (Ubud-schildering).
-Gouache in grijs- en bruintinten op doek (marouflé), 46 x 64 cm., onderaan in wit gesigneerd "Regef [of Regep?]. Ubud. Bali.", in lijst zonder glas.-

verkocht € 150,00
kavel: 1354
[Woordenboek] Nederduitsch en Maleisch woordenboek,
-gevolgd van een Fransch en Maleisch woordenboek, door C.P.J. Elout; Naar het Engelsch en Maleisch woordenboek van den heer W. Marsden. Dictionnaire Hollandais et Malai, suivi d'un dictionnaire Français et Malai (...). Haarlem, J. Enschedé en Zonen, 1826, (8),432 p., contemporain gemarmerd en verguld halfleer (band wat sleets, leer droog).-

verkocht € 50,00
kavel: 1355
Twee items: (1) "Insulae Indiae Orientalis".
-Handgekleurde kaart, gegraveerd door Pieter van der Kaere, 14,5 x 19,2 cm., uitgegeven door Mercator/ Janssonius, 1631, met Latijnse tekst verso (attractief kaartje). -

verkocht € 120,00
kavel: 1356
Twee titels met bijzonderheden: (1) Emigranten en andere verhalen door M.H. Székely-Lulofs
-schrijfster van "Rubber" en "Koelie". Amsterdam, Elsevier, 1933, 205 p., oorspronkelijk omslag naar ontwerp van Mohr.-

verkocht € 110,00
kavel: 1357
Dagboek van een Japans Soldaat
-Vertaald en ingeleid door J.C.C.W. van Nooten. Pre-publicatie eerste uitgave van het Rijksinstituut voor Oorlogsdocumentatie, 1947. 105 pp., gestencilde uitgave. Met begeleidend briefje gesigneerd door het hoofd van de Indische Afdeling, E.E. de Jong-Keesing.-

verkocht € 75,00
kavel: 1358
Album
-Album met 21 foto's van een reis naar Indonesië in 1929, met o.a. paalwoningen te Singapore vanaf het schip genomen. Foto's elk 11 x 8,5 cm. - en 82 andere foto's waaronder veel kiekjes en pasfotohokjesfoto's uit dezelfde periode in Nederland. -
€ 50 - € 80
kavel: 1360
9 schoolplaten. 52 x 67 cm. E. Nijland
-Schoolplaten van Ned. Oost Indië. E. Nijland. Utrecht, C.H.E. Breijer, 1897. 9 platen uit de serie van 12. De nummers 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 11 en 12. Een Javaansch erf I en II, een rijstveld, de buffel, tooneel en muziek, vervoermiddelen I, een markt, eene moskee en Modjo Warno. De platen in chromolitho met linnen beschermrand. Bovenaan gaatjes, geringd en bindlinten; in bijbehorende map met titel; lichte gebruikssporen. Bijzondere en vroege serie.-

verkocht € 250,00