251-265 Oude boeken voor 1600

[251 - 260] [261 - 265]
kavel: 251
[Incunabelbladen] Zes incunabelbladen,
-w.o. (1-2) Katern uit Hartmann Schedel, Liber chronicarum, 1493, blad XLIX en XLIIII, het eerste blad rijk met houtsnede portretten versierd, folio (marginale defecten en verstevigingen met plakband, maar in goede staat en met goede marges).-

verkocht € 120,00
kavel: 252
[Aanplakbiljet Keulen 1590. Numismatiek] Aanplakbiljet,
-uitgegeven op 11 mei 1590 door "Burgermeister und Rhät. des heiligen Reichs freier Statt Cöln", met betrekking tot de waarde van binnen de stad geslagen "ach heller's pfenningh" t.o.v. die werden geslagen op andere plekken, bladmaat 40 x 30 cm. -
€ 150 - € 300
kavel: 253
[Postincunabel. Rupert van Deutz] De Divinis Officiis libri XII.
-Keulen, F. Birckmann, 1526, (12),CLXXXVII p., met houtsnede drukkersmerk op de titelpagina, houtsnede initialen, laat 19de- of begin 20ste-eeuws leer in oude stijl, folio (goed exemplaar met enkele kleine wormgaatjes).-

verkocht € 800,00
kavel: 254
[Jan van Ruysbroeck] D. Ioannis Rusbrochii (...) opera omnia.
-Nunc demùm post annos fermè ducentos è Brabantiae Germanico idiomate reddita Latinè per F. laurentium Surium (...). Keulen, erven I. Quentel, maart 1552, (24),550,(1) p., met houtsnede drukkersmerk op de titel en houtsnede initialen, contemporain blindgestempeld leer over houten platten, voorsnede met de naam van de auteur en oude bibliotheeknummers in inkt, folio. -

verkocht € 1000,00
kavel: 255
[Erasmus] D. Ioan. Chrysostomo (...) Commentarium in Acta Apostolorum,
-Desiderio Erasmo Roterodamo Interprete. Antwerpen, I. Steelsius, 1542, 276 bladen, met houtsnede drukkersmerk aan het eind, gebonden in contemporain blindgestempeld kalfsleer over houten platten (met rolstempels waarin o.a. Esaias en Jeremia zijn opgenomen), met middeleeuws manuscriptblad op binnenzijde voorplat, oude titel in pen op voorsnede, met aanhechtingspunten van twee klampen op beide platten.-

verkocht € 340,00
kavel: 256
[Renaissance-boekband] Boekband van rijk blindgestempeld varkensleer over houten platten,
-ca. 1584, voorplat met centraal paneelstempel met Christus aan het kruis, achterplat met soortgelijk stempel met de wederopstanding van Christus, beide paneelstempels omgeven door rolstempels, voorts een geribde rug en twee koperen klampen, 18 x 13 x 5,5 cm.-

verkocht € 320,00
kavel: 257
[Londense druk] De diversis ministrorum evangelii gradibus (...). Authore Hadriano Saravia
-Londen, G. Bishop & R. Newberie, 1590, eerste druk, 170 p., modern linnen, 4to.-

verkocht € 200,00
kavel: 258
[Theologie] Philippus Melanchthon, dem Leser.
-Apologia der Confession, verdeutschet aus dem Latin, durch Justum Jonam. [Ca. 1540-60]. Klein 4to, eenvoudige 20e-eeuwse band met nieuwe schutbladen. Titelblad ontbreekt. Ca. 500 pp. tekst. Niet gepagineerd. Door ons niet nader na te wijzen. De tekst en beginkapitalen wijken typografisch licht af van de uitgaven, zoals beschreven in de KVK, tussen 1540 en 1560. De band geschaafd, de tekst in zeer goede staat.-

verkocht € 80,00
kavel: 259
[Orde der Augustijnen] Liber qui dicitur vitas fratrum
-compositus per B. Fratrem Iordanum de Saxonia [Jordanus van Quedlinburg (ca. 1300-1380)] Ordinis Fratrum Eremitarum S. Augustini. (...) ad S.D.N. Sixtum V. Pont. Maximum. Romae, Ioannem Martinellum [Giovanni Martinelli], 1587.-

verkocht € 100,00
kavel: 260
[Incunabelbladen] Drie incunabelbladen
-1. Blad uit Biblia Latina. Neurenberg, 1497. Blad CCX/dd2. Klein folio. Brief van Paulus aan de Galaten; ingelijst met uitvoerige verklaring op de achterkant lijst. 2. Blad uit Biblia Latina. Neurenberg, 1497. Blad CXCV/bb4. Groot folio. Corinthiers I; ingelijst met uitvoerige verklaring op achterkant lijst.-

verkocht € 100,00
[251 - 260] [261 - 265]