300-520 Oude boeken 17de, 18de en 19de eeuw

[300 - 309] [310 - 319] [320 - 329] [330 - 339] [340 - 349] [350 - 359] [360 - 369] [370 - 379] [380 - 389] [390 - 400] [401 - 410] [411 - 420] [421 - 430] [431 - 440] [441 - 450] [451 - 460] [461 - 470] [471 - 481] [482 - 491] [492 - 503] [504 - 513] [514 - 520]
kavel: 300
[Extracten, plakkaten, etc.] 14 (zeldzame) kleine letterdruk overheidspublicaties,
-1707 (2x), 1711, 1745, 1758, 1759, 1768, 1777, 1792, 1797, 1824 en ongedateerd (w.o. 17de-eeuws en 1704), (klein) 4to (9x, 2 tot 22 p.), 8vo (1x) en eenbladdrukken (w.o. één plano) (drie van de éénbladdrukken zonder marges, hier en daar vouwen/ herstellingen).-

verkocht € 70,00
kavel: 301
Histoire de la guerre des Pays-Bas, du R.P. Famien Strada (...).
-Traduite par du Ryer. Nouvelle édition, revûe & corrigée selon l'original Latin imprimé à Rome. Brussel, S. T'Serstevens, 1727, 4 delen, met de volgende gravures (alle behalve de portretten uitslaand): 14 portretten, 17 historische platen, 7 profielen en 8 kaarten, contemporain uniform gemarmerd leer met geribde en vergulde rug, klein 8vo.-

verkocht € 140,00
kavel: 302
[Almanakken] Historisch- und geographisher Kalender,
-nach dem verbesserten, Gregorianischen, und alt Julianischen Stylo eingerichtet, auf das Jahr nach Christi Geburt MDCCLXXIV. Berlijn, zonder uitgever, 1774, (64) p., titel en kalender gedrukt in rood en zwart, contemporain karton met verguld sitspapier overtrokken, 4to.-
€ 70 - € 140
kavel: 303
[Gynaecologie. In bijzondere band] Der schwangern und kreistenden Weibs-Personen
-Allerbeste Hülffleistung. Das ist: Wahrer und gründlicher Bericht, wie denenselben, mit gutem und füglichem Vortheil, in ihrem sowol natürlichen, als unterweilen auch wider die Natur lauffenden Kind-haben, glücklich beyzustehen (...). Erstesmals in Französischer Sprache verfasset von M. Franz Mauriceau (...) von einem Liebhaber der Arzney-Kunst ins Teutsche übersetzet und zum Druck befördert. Neurenberg, gedrukt door A. Krorzen voor J. Hoffmann, 1681, (14),607 p., met gegraveerd frontispiece en 18 (van 23) platen (de helft uitslaand), enkele houtsnede illustraties, contemporain perkament met goudgeletterde oorspronkelijke eigenaarsnaam "Christof von Hacke" op voorplat en datum 1686 op achterplat. -

verkocht € 70,00
kavel: 304
[Buren] "Verzameling van ordonnantie. Buren". Convoluut met ca. 25 titels,
-deels tevens m.b.t. Leerdam/ Culemborg, w.o. 11 in letterdruk uitgegeven te Den Gaag door J. of I. Scheltus, 1678-1791 (de laatste is een uitslaande éénbladdruk (gescheurd)), voor het overige latere afschriften in pen van ordonnanties uit 1643-1786, doorgepagineerd in pen: 320,(1) p., in 19de-eeuwse band met rugtitel die wij als titel gebruikten, met katern blanco bladen aan het eind, klein 4to (scharnieren gescheurd).-

verkocht € 450,00
kavel: 305
[Buffon/ Lacépède] Acht delen: (1-6) Oeuvres complètes de Buffon,
-avec des extraits de Daubenton et la classification de Cuvier. Parijs, Furne et Cie., 1842-1844 (deel 1-5)/ Bureau des publications Illustrées, 1841 (deel 6), met stippel-gegraveerd portret van de auteur, 5 staalgegraveerde kaarten met grenskleuring, één andere plaat en 115 handgekleurde en deels met gom gehoogde, staalgegraveerde platen, contemporain uniform linnen, vergulde rug met twee marokijnen titelschildjes, 4to.-

verkocht € 280,00
kavel: 306
[Klassieken] Twee titels in drie banden: (1) Emendationes in Suidam:
-In quibus plurima loca veterum Graecorum, Sophoclis et Aristophanis in primis, cum explicantur tum emaculantur. Scripsit Io. Toup. Londen, Prostant venales apud J. Whiston & B. White/ apud J. Nourse, 1760-1766, 3 delen in één band, VII,(1),178; VIII,202; XII,344 p., contemporain verguld kalfsleer, geribde rug met marokijnen titelschildje (band met gebruikssporen).-
€ 70 - € 150
kavel: 307
Drie diverse titels: (1) Het geestelyk kaert-spel met herten troef, of het spel der liefde
-door den eerw. pater Fr. Joseph van de H. Barbara Carmeliet Discals. Verçiert en vermeerdert met schone Kopere Plaeten. Den derden druk. Antwerpen, P.J. Rymers, z.d. (ca. 1775), (8),526,(2) p., met gegraveerd frontispiece en 14 platen, contemporain schaapsleer.-

verkocht € 90,00
kavel: 308
[Tuinen] Ideenmagazin für Liebhaber von Gärten,
-Englischen Anlagen und für Besitzer von Landgütern (...). Recueil d'idées nouvelles pour la décoration des jardins ets des parcs dans le gout Anglois, Gothique, Chinois etc. Offertes aux Amateurs des jardins Anglois (...). Unter der Aufsicht von/ sous la direction de J.G. Grohmann. Aflevering 1-21, 39 (op omslag gedrukt 29 maar in pen gecorrigeerd tot 39), 49-54 en 56-60. Deel 1-11 in tweede editie. Leipzig/ Parijs etc., Baumgärtner/ Fuchs etc., ca. 1797-1811, 33 (van 60) afleveringen met in totaal 300 (van 301) platen (w.v. 40 handgekleurd en één uitslaand) met begeleidende tekst in het Duits en Frans, los als uitgegeven in oorspronkelijke uniforme letterdruk omslagen, groot 4to.-

verkocht € 1600,00
kavel: 309
[Deels met opdrachten] "Dissertationes variae". Convoluut van 8 publicaties in één band,
-uitgegeven te Leiden (5x), Delft (2x) en Utrecht, 1759-1784, contemporain half schaapsleer met de genoemde titel op de geribde rug, 4to.-

verkocht € 170,00