550-598 Manuscripten en documenten

[550 - 560] [561 - 570] [571 - 583] [584 - 593] [594 - 598]
kavel: 550
Twee laat-middeleeuwse perkamenten bladen,
-beide met tekst in twee kolommen met initialen en decoratief penwerk in rood en blauw, bladmaat 37 x 27 en 34 x 26,5 cm., beide onder passepartout met duiding in potlood op keerzijde: "Officium Beatae Mariae Virginis, Pergamenthandschrift Florenz, um 1470" (in zeer goede staat met brede marges).-

verkocht € 100,00
kavel: 551
[Kalligrafie] Drie bladen, w.o.: (1) "De ondervinding,
-dewelke de beste spiegel der wijsheid is (...)". Gekalligrafeerd 9-regelig gedicht, gesigneerd 'Pieter van Winter" en gedateerd "29 aug.s 175[?]", bladmaat 37 x 48 cm., met watermerk posthoorn in gekroond wapenschild en papiermakersnaam L.V. Gerrevink.-
€ 70 - € 140
kavel: 552
[Alchemie/ apothekerij ca. 1700] Manuscript receptenboek,
-ca. 1700-1725, op papier met watermerk wapen van Amsterdam, (2),45 bl. deels éénzijdig en deels tweezijdig beschreven bladen [nummering slaat 19 over], en 21 blanco bladen, contemporain perkament, klein folio.-
€ 600 - € 1200
kavel: 553
[Judaica en Hebraica] Tekstrol bestaande uit drie aaneengezette perkamenten bladen,
-vermoedelijk 17de-eeuws, totaal formaat 123,5 x 20,5 cm. (fragment), met 10 kolommen kleine Hebreeuwse tekst en 2 kolommen in een groter lettertype.-

verkocht € 120,00
kavel: 555
Vriendenalbum Coba, Padang 1921
-Afscheidsalbum voor "Coba van Marietje" (van Schreven). In geweven gebonden album met 11 gebruikte pagina's waarvan 3 met tekening, de overige met signaturen. Waarschijnlijk als afscheidscadeau bij vertrek uit Padang gegeven, onder (onbekende) droeve omstandigheden. Toegevoegd Kalender Kinder der Zeit! für 1894, Dichtungen von Hermann Piz. Uitg. von Wezel & Naumann, Leipzig-Reudnitz. Touwgebonden met romantische illustraties door E. Welby.-

verkocht € 50,00
kavel: 556
Acten en Resolutien van de Hoog Mogende Heeren,
-Staten Generaal der Vereenigde Nederlanden genomen in de maanden van Januarius, Februarios, Maart, April Meij en Junius des jaars Seventien hondert en seventien. 2 delen, het tweede deel met de maanden: Julius, Augustus, Septemb., Octob., November en December 1717.-

verkocht € 140,00
kavel: 557
Nederlandstalig getijdenboek, Haarlem 1470-1480.
-Getijdenboek, Haarlem ca. 1470/1480, handschrift in het Nederlands met (18 kalender),307,(3 blanco) pagina's op perkament (gepagineerd in latere hand), met 7 pagina's met grote, rijk met blauw en rood penwerk versierde initialen en rondom gedecoreerde borders (hier en daar gehoogd met goud), 24 kleine, met penwerk gedecoreerde initialen, enkele korte stukjes tekst in rood, voorts vele rode en blauwe initialen, gebonden in 17de-eeuwse blindgestempelde perkamenten band met (deels vervaagde) manuscript titel "Getydeboe(c) M.S." op de rug, 17 x 12 x 5 cm.-

verkocht € 7500,00
kavel: 558
[Groot Brittannië. Aston Rowant] Juridisch document m.b.t. een geschil over land
-Manuscript op perkament, 69 x 72 cm., gedateerd "the twelfth day of ffebruary in the ffourteenth year of our reign" (1741), met gegraveerd portret van koning George II (1683-1760) links boven en gegraveerde strook in bovenmarge, met aangehecht groot waszegel en blauw papieren belastingzegel.-
€ 80 - € 160
kavel: 559
[Alkmaar] Oorkonden
-17 perkamenten oorkonden uit Alkmaar, 17e en 18e eeuw (twee 19e-eeuws) met preegzegel. Koop- en verkoopaktes van huizen in Alkmaar waaronder aan de Langestraat en de Pieterstraat, vaak panden verkregen uit erfenis of nalatenschap. Meerdere oorkonden van verschillende verkopen van een adres. Voorzien van de wassen zegels van dienstdoende schepenen, en soms van een papieren zegel, twee oorkonden met moderne transcriptie. -
€ 250 - € 450
kavel: 560
[Heraldiek] Manuscript "Origine des Armoiries"
-Franstalig manuscript van 225 pp. Op p. 201-225 fraai getekende wapenschilden, w.o. een over de volle pagina, en voorbeelden van helmen, met bijschriften. Daarvoor t/m p. 198 handgeschreven uitleg "Abregé Methodique des Armoiries" en 2 pp. inhoudsopgave.-

verkocht € 180,00