650-686 Topografie Nederland

[650 - 659] [660 - 669] [670 - 679] [680 - 686]
kavel: 650
[Leiden. Buskruitramp] Set van 4 gegraveerde gezichten,
-alle gesigneerd "Vinkeles & Vrijdag sculp." in de plaat, naar Vinkeles (2x), Pieneman en B. van den Broeck, alle 17,5 x 22,5 cm., alle onder passe-partout (vouwen als uitgegeven, kleine andere defecten).-
€ 70 - € 140
kavel: 651
[Maastricht] "Obsidio et expugnatio Traiecti ad Mosam".
-"(...) Frederici Henrici (...) Principis MDCXXXII". Handgekleurde, gegraveerde kaart van Maastricht en omgeving, zonder adres, ca. 1632, 41 x 52,5 cm., uit: Blaeu, Theatr. orb. en Toonneel der steeden, in lijst en onder passepartout.-
€ 70 - € 140
kavel: 652
[Friesland. Franeker] Korte historie en beschrijving van Franeker,
-beginnende met den jaare 1192 en eindigende in het jaar 1785 (...). Door D.P. Z[ijlstra]. Franeker, D. v.d. Sluis en D. Romar, 1785, (2) IV,108,(14) p., contemporain karton (rug sleets en met etiketjes; zeldzaam).-
€ 60 - € 90
kavel: 653
[Middelburg] Bijdrage tot de kennis der geschiedenis van het ontstaan
-en den verderen aanwas der stad Middelburg, in den stroom der Arne; door J. Ehrlich. Middelburg, Van Benthem & Jutting, 1848 (gedrukt voor Rekening van den Schrijver), (12),59 p., met uitslaand houtgegraveerd profiel en groot uitslaande, handgekleurde gelithografeerde plattegrond, oorspronkelijk verguld blauw linnen met etiketje op binnenzijde voorplat: "Gebonden door den Schrijver" (rug wat verbleekt, zeer goed exemplaar).-
€ 70 - € 140
kavel: 654
[Scheveningen] Drie zeldzame titels: (1) Description de l'etablissement de bains de mer
-à Scheveningue, et Rapport sur la saison de 1828; avec quelques remarques génerales sur l'utilité des bains de mer par J.F. D'Aumerie. Docteur en medecine, medecin des bains de mer de Scheveningue (...). Traduit du Hollandois. Den Haag, gedrukt door A.D. Schinkel voor S. de Visser, 1830, (8),120 p., met gelithografeerd frontispiece en titel, en letterdruk tarievenlijst voor logies, uitstapjes, maaltijden, drankjes en baden (p. 118-120), luxueus gebonden in contemporain vol rood marokijn met vergulde borders op platten, vergulde rug en sneden (minimale defectjes). -
€ 100 - € 200
kavel: 655
[Toeristengidsen, reisgidsen, zakatlassen, wandelkaarten] Elf weinig voorkomende items:
-(1) Zak-Atlas van Nederland. 12 Kaarten. Aangeboden door den uitgever van het Utrechtsch Nieuwsblad en de directie van het De Liefde Ziekenfonds. (Utrecht, ca. 1907), (24) p., met kleurenlithografische kaart van Nederland en 11 provinciekaarten door J. de Liefde, elk met op de keerzijde letterdruk tekst (voornamelijk advertenties), oorspronkelijk omslag, 17,5 x 15 cm. (gescheurd op de rug).-
€ 100 - € 200
kavel: 656
[Delft] Vijf titels in 6 delen: (1) Het electriciteits bedrijf voor Delft
-en buitengemeenten 1910 15 nov. 1915. Delft, Gemeente Electriciteits Bedrijf, 1916, 37 p., met vele illustraties van de toepassingen van elektriciteit (licht, kracht en warmte), oorspronkelijk geniet omslag, 4to.-
€ 70 - € 140
kavel: 657
Lot van 9 diverse titels: (1) Entwurf eines neuen Gebäudes für die Universität zu Leiden,
-von Prof. Dr. H. Schlegel. Mit Plänen auf fünf Tafeln. Leiden, "In Commissions-Verlag bei E.J. Brill", 1881, VIII,48 p., met 5 groot uitslaande, gelithografeerde platen, oorspronkelijk omslag, 4to (hier en daar roest- of stofvlekkig, omslag met scheurtjes).-
€ 70 - € 140
kavel: 658
[Pekela] Reglement op het onderhouden der Drayen, in de Boven en Beneden Pekel A.
-Groningen, C. Barlinckhof, 1768, (7) p., met houtsnede wapen op de titelpagina, modern omslag, 4to.-
€ 70 - € 140
kavel: 659
[Leiden] Les délices de Leide, une des célèbres villes de l'Europe,
-Qui contiennent une description exacte de son antiquité, de ses divers aggrandissements, de son academie, de ses manufactures, de ses curiosités, & généralement de tout qui ce qu'il y a de plus digne à voir [toegeschreven aan Ger. Goris in contemporaine pen op de titelpagina en het schutblad]. Le tout enrichi de tailles douces. Leiden, P. van der Aa, 1712, (10),224,(52) p., met de volgende gravures: dubbel-p. frontispiece, dubbel-p. opdracht en (volledig volgens de bindersindex) 32 voornamelijk (groot) uitslaande kaarten, plattegronden, gezichten en historieplaten, contemporain gemarmerd kalfsleer, vergulde en geribde rug met marokijnen titelschildjes (zeer goed exemplaar met gebruikssporen).-
€ 500 - € 1000