750-769 Atlassen en cartografie

[750 - 759] [760 - 769]
kavel: 750
[Nederlanden. Keizer/ De Lat/ Ottens] Nieuw en accuraat geographies kaart-boekje
-van de VII Nederlandse Provincien [met pen veranderd in XVII] (...). Opgestelt door Jacob Keyzer tot Almelo. Amsterdam, R. & I. Ottens, z.d. (1753), gegraveerde titelpagina gevolgd door 25 handgekleurde dubbel-p. en uitslaande gegraveerde kaarten en 2 "Steedewyzers", contemporain half schapenleer, smal 8vo (op wat kleine defectjes na een zeer goed exemplaar).-

verkocht € 700,00
kavel: 751
[Nederlanden. De Lat] Nieuw en beknopt Kaart-Boekje,
-vertoonende de XVII. Nederlandse Provintien (...). Voor eerst in een generaale, en dan in 22. aan malkander sluytende kaartjes zeer net verdeelt./ Atlas portatif ou livre nouveau de cartes geographiques, qui contient les XVII provinces, des Païs-Bas (...). Deventer, Joan de Lat, 1741, (7); (7) p. tekst in het Nederlands en Frans, met de volgende handgekleurde dubbelp. en uitslaande gravures: overzichtskaartje gevolgd door 22 handgekleurde kaartjes, ten slotte met Stedenwijzer (gedateerd 1738) op het eind, contemporain half schapenleer, smal 8vo.-
€ 225 - € 450
kavel: 752
[Wereldkaart. Ruscelli] "Orbis descriptio"
-Gegraveerde kaart door Ruscelli, ca. 1561, 18,5 x 25,5 cm. (gegraveerde gedeelte, bladmaat 23 x 30,5 cm.), met Latijnse tekst "Universalis descriptionis nova Tabula" en gepagineerd "2" op de keerzijde van de bol met de beide Amerika's (andere helft blanco).-

verkocht € 340,00
kavel: 753
Cruchley's new plan of London in miniature,
-improved to 1836. Containgin a table of reference to upwards of 500 of the Principal Streets. Engraved & published by G.F. Cruchley, Map Seller and Publisher, London. 44 x 63 cm. Handgekleurd in origineel foudraal.-

verkocht € 100,00
kavel: 754
Globes
-Erd-Globus, Leipzig Ludwig Julius Heymann, ca. 1900. Hoogte 17 cm. op sokkel, doorsnede globe ca. 7,5 cm. + De Aarde volgens de nieuwste ontdekkingen. C. Abel-Klinger, Neurenberg, ca. 1900. Hoogte 32 cm. Matig exemplaar, lelijk gerestaureerd - en 2 andere.-

verkocht € 130,00
kavel: 755
Nieuwe kaart van de Vyf Heeren Landen
-gelegen tusschen den Dief en Zouwen Dyk. Kopergravure door Jan van Jagen. Amsterdam, Reinier & Iosua Ottens, 1741. Vierbladige kaart gemonteerd met bovenaan titelstroken met centraal wapenschild en rondom de kaart 14 bladen met wapenschilden. Kaartbeeld 123 x 136 cm. In lijst achter glas.-

verkocht € 700,00
kavel: 756
[Atlas] Brender à Brandis
-Nieuwe natuur-geschied- en handelkundige zak- en reis-atlas. Amsterdam, Nicolaas Theodorus Gravius, ca. 1789. 8vo in 4s. Met 46 dubbel-p. en grotere uitvouwbare kaarten (genummerd 1-47) en 2 uitvouwbare handgekleurde tabellen 'Stedenwijzer'. Kaarten contemporain randgekleurd. Gebonden in halfleer. -

verkocht € 1000,00
kavel: 757
Elf diverse 19de-eeuwse items: (1-9) Serie van 9 manuscriptkaarten in diverse formaten,
-pen en inkt met randkleuring, alle gesigneerd S. van Beusekom, enkele gedateerd 1867-1868, naar gedrukte voorbeelden (alle met middenvouw).-

verkocht € 80,00
kavel: 758
[Kaart op linnen] Friesland
-Kaart der Provincie Friesland. Afgedeeld in 32 Grietenijen. Amsterdam, Mortier, Covens en Zoon, 1837. Kopergravure door Daniel Veelwaard. Handgekleurd, 39 x 36 cm., gevouwen in 12 secties met origineel flapje en in gekartonneerd en gemarmerd hoesje 9,5 x 13,5 cm. De 3 kleuren geven de drie verschillende arrondissementen weer. Schaars.-

verkocht € 120,00
kavel: 759
[Kaart op linnen] Zeeland, Brabant en Noordelijk deel Limburg
-Nouvelle Carte de la Province de Brabant Septentrional, et de celle de Zélande. Indiquant les Frontiëres Méridionales de la Hollande depuis la Mer du Nord jusqu'aux Confins de la Prusse. W.C. van Baarsel. A La Haye. F.J. Weygand. [voor 1830]. 41,5 x 52 cm., kopergravure, randgekleurd, diverse steden in rood. De populatie van de Brabantse steden en arondissementen in kader. De eerste alinea bij de opmerkingen geeft de staatkundige situatie weer van voor 1830. De randen met kleine imperfecties, vetvlek linksboven; verder een zeer goed exemplaar van deze weinig voorkomende kaart.-
€ 70 - € 120
[750 - 759] [760 - 769]