800-821 Topografie buiten Europa

[800 - 809] [810 - 819] [820 - 821]
kavel: 800
[Leguat] Voyage et avantures de François Leguat,
-& de ses compagnons, en deux isles desertes des Indes Orientales. Avec la rélation des choses les plus remarquables qu'ils ont observées dans l'isle Maurice, à Batavia, au Cap de Bonne-Esperance, dans l'isle St. Helene, & en d'autres endroits de leur Route. Le toute enrichie de Cartes & de Figures. Londen, D. Mortier, 1708, 2 delen in één band, (14),XXX,164; (4),180,(34) p., met 2 gegraveerde frontispieces, 5 uitslaande, gegraveerde kaarten en 27 (uitslaande) gegraveerde platen, contemporain gespikkeld kalfsleer, vergulde rug met marokijnen titelschildje, 12mo.-
€ 400 - € 800
kavel: 801
[India. Exemplaar op groot papier] Tableaux pittoresques de l'Inde.
-Traduction de l'Oriental annual/ traduits de l'Anglais du R.H. Caunter par P.J. Auguste Urbain. Avec 25/ 21 [= 22]/ 22 gravures d'après les dessins originaux de Wm. Daniell. Parijs, Bellizard etc., 1834-1836, 3 delen, (6), 260,(2); (8),266,(2); (6),290,(2) p., met in totaal 69 staalgegraveerde platen, contemporain (of iets later) halfmarokijn met vergulde rug (o.a. met illustratie van een waterpijp), imitatie-zijden schutbladen, gemarmerde platten, bovensnedes verguld, 4to formaat (8vo katernen).-
€ 100 - € 200
kavel: 802
[Japan] Vier titels: (1) Unbeaten tracks in Japan.
-An account of travels in the interior including visits to the aborigines of Yezo and the shrine of Nikkô. By Isabella L. Bird. Londen, J. Murray, 1907, XXIV,336 p., met houtgegraveerde illustraties, zeer fraai contemporain gebonden in blauw kalfsleer, voorplat met centrale vergulde spreuk "Beati mundo corde", beide platten met vergulde borders, rijk vergulde en geribde rug met marokijnen titelschildje, alle sneden gemarmerd (lichte slijtage/ scheurtje op scharnieren, maar een mooi exemplaar).-
€ 70 - € 140
kavel: 803
Reizen naar Afrika en Azië (4 delen)
-A new [general] collection of voyages and travels to several parts of the world: Particularly to Asia and Africa. Illustrated not only with charts and maps but likewise with variety of plans and prospects of coasts, harbours and cities, bisides cuts representing animals, vegetables, the persons and habits of the people and other curiosities. In four volumes [Vol. I. II. and III. in second edition. Vol. IV. in first ed.]. John Green (ed.). London, Thomas Astley, 1747-54.-
€ 800 - € 1600
kavel: 804
Album Egyptische Gezigten
-Egyptische Gezigten. [Op Steen gebragt naar de oorspronkelijke Teekeningen van den Luit. Gen. De Howen door L. de Koningh]. Dordrecht, Steendrukkerij Steuerwald & Co, [1827-1830]. Oblong 4to (23,5 x 32 cm.). Originele band, groen, half-marokijn, gemarmerde gekartonneerde platten, titel in rood en goudopdruk op voorplat; 4 gelithografeerde tekstbladen en compleet met 24 gelithografeerde platen met onderschrift. Vroeg 19e-eeuws reisalbum over Egypte; in zeer goede staat.-
€ 500 - € 800
kavel: 805
Vroege zeereizen
-1. Tweede Scheeps-Togt van Christoffel Kolumbus, ter nader ontdekking en bemagtiging van Nieuwe Landen, gedaan na de West-Indien, in 't jaar 1493 (...) eertyds in 't Spaans beschreven door Antonius de Herrera. Leyden, Pieter van der Aa, 1706. Kl. 8vo, nieuw papieren omslag, titel met vignet, randen met papier versterkt en compleet met 4 uitslaande gravures. 2. Des Ammiraal C. Kolumbus derde Scheeps-Togt (...) gedaan na De West-Indien, in 't jaar 1498. Idem. Compleet met uitslaande kaart en dito prent.-
€ 120 - € 240
kavel: 806
Vroege zeereizen
-1. Aankomst van Jean d'Ezquebel ter bevolking van Jamaica, door den Ammiraal Diego Kolumbus, van Hispaniola derwaards gezonden, in 't jaar 1510 (...) in 't Spaans beschreven door Antonius de Herrera. Leyden, Pieter van der Aa, 1706. Kl. 8vo, nieuwe papieren omslag, titel met vignet en 6 uitslaande prenten + een extra, alle in kopergravure. 2. Ontdekking van eenige Landen en Volkeren, in 't Noorder-gedeelte van America. Door P. Marquette en Joliet. Gedaan in het jaar 1673. Idem, 1707. Compleet met 2 uitslaande gravures, titel met papier versterkt.-
€ 100 - € 200
kavel: 807
Vroege zeereizen
-1. De alder-eerste Scheeps-Togten der Portugysen, ter ontdekking van vreemde Landen uytgesonden in het jaar 1419, en vervolgens, beginnende met het vinden van de Caap Non en Bojador, tot de Caap de Bon Esperance (...) beschreven door Joan de Barros. Leyden, Pieter van der Aa, 1706. Klein 8vo, nieuwe gemarmerd papieren omslag. Compleet met een kaart van Africa en 7 prenten, alle uitslaand en in kopergravure. 2. Eerste Scheeps-Togt van Vasco da Gamma, tot ontdekking van de Indien, in het jaar 1497 (...) door Joan de Barros. Idem. Compleet met 2 uitsl. gravures. 3. Twee ongelukkige Scheeps-Togten na Oost-Indien van Jorge de Mello. 1507 en Jorge d'Aguiar. 1508. Joan de Barros. Idem. Compleet met 3 uitsl. gravures.-
€ 120 - € 240
kavel: 808
Vroege (zee)reizen
-Sonderlinge Reysen van Joseph den geboornen Indiaan, bevattende een aanmerklyke beschrijving der Landen, Steeden en Inwooners van Caranganor, Calicuth, Cambaja, Narsinga enz Door de Portugeezen uyt sijnen mond opgetekend, anno 1501. Leyden, Pieter vander Aa, 1706. Folio, nieuw gekartonneerd en gemarmerd omslag, titel met groot vignet door Jan Goeree, 8 bladen met 16 genummerde kolommen + register en een prent in kopergravure in de tekst.-
€ 120 - € 240
kavel: 809
[Historie der Arabieren] Hedendaagsche Historie;
-of het vervolg van de Algemeene Historie:Beschreven door een gezelschap van geleerde mannen in Engeland (...) IIIde deel, Iste en IIde stuk: Behelzende het vervolg en besluit van de Historie der Arabieren. [Twee delen in een band]. Leiden, P. vander Eyk, Amsterdam, G. de Groot en Zoon, K. van Tongerlo en P. Schouten, 1764 en 1765.-
€ 120 - € 180