700-722 Topografie Europa

[700 - 709] [710 - 719] [720 - 722]
kavel: 700
[Opticaprenten] Italië
-Lot van 10 opticaprenten: 1) Le Palais Royal, dans la grande ruë de Pô à Turin; 2) Aiguille de s'Januier hors de l'eglis à Napels (handgeschreven op achterzijde); 3) Vue Perspective du Palais des Papes, sur le Mont Cavallo à Rome, et des Ecuries; 4) Prospectus Spelendoris Roma Antiqua; 5) Vue du pont Reggio et de l'Eglise de St. Jermie Sur le Gd. Canal de Venise; 6) Vue du Pates Saechety à Roma (handgeschreven achterzijde); 7) Vue du Palais du Viceroy et d'une partie de la Ville de Naples; 8) Vue d'un Cote du Jarden Royale a Neaple; 9) Prospectus viae Majoris Civitatis Hispalensis; 10) Vue du Palais Senatorial, et de la magnifique Fontaine appellée du Préteur à Palerme.-
€ 150 - € 250
kavel: 701
[Opticaprenten] Frankrijk + Nederland
-1) Vue du Chateau de St. Germain en Laye; 2) Vue perspective d'un Feu d'Artifice devant l'Hotel de Ville pour la Publication de la Paix à Paris; 3) Vue perspective de la Place Royal à Paris ou est posée la statue Equestre de Louis 13; 4) Vue de la Bourse de Dunkerque; 5) Vue dela Maison de Ville et les Pompes pour eteindre de Feu a Amsterdam; 6) Gezigt van Schreyers Hoek tot Amsteldam.-
€ 80 - € 150
kavel: 702
[Opticaprenten] Rusland + Engeland + Frankrijk
-Lot van 5 opticaprenten: 1) La Grande Place de Petersbourg; 2) L'abbaye de Westminster et de l'Eglise Ste Marguerite à Londres; 3) La grande Rue et l'Eglise Ste Marie de Londres; 4) Décoration perspective de l'Illumination executée dans le Jardin Royal à Madrid à l'occasion de la Paix condue par le traité de Versailles du 10 Fevrier 1763; 5) A Perspective View of the Neva, towards the East, between the Galleys Dock & the thirteenth line of Wassile Ostroff, at St. Petersburg.-
€ 100 - € 200
kavel: 703
[Opticaprenten] Luchtballon
-Vervoer luchtballon, Frankrijk ca. 1780. 45,5 x 28,5 cm. Handgekleurd. Met uitgestoken fakkels voor lichteffect. Beneden- en bovenmarge weggesneden. Wat vlekkig, voorts goed.-
€ 60 - € 90
kavel: 704
Vijf titels in 6 banden: (1) Op de bergen. Herinneringen en indrukken van eenen reiziger
-door Noordelijk Italië en Zwitserland. Amsterdam, H. Höveker, 1861-1862, 2 delen, X,(2),287; X,(2),340 p., elk deel met kleurenlithografische titelpagina, met 5/ 3 kleurenlithografische gezichten, oorspronkelijk uniform blindgestempeld en verguld linnen met etiketje van de Erven Thierry en Mensing (Den Haag) op binnenzijde voorplat van het Italië-deel, alle sneden verguld, 4to.-
€ 70 - € 140
kavel: 705
[Toeristengidsen etc.] Lot van 1 diverse items: (1) Een reisje naar het Eiland Wight
-(via Londen) met de Stoomvaart-Maatschappij "Zeeland" (Vlissingen-Queenboro' route). Door Betsy van Amstel. Amsterdam, J.G. Stemler Cz., 1897, 33,(1) p., met uitslaande, getint lithografische kaart en 10 fotografische platen, oorspronkelijk helio-gegraveerd omslag met linnen rug (omslag stofvlekkig en iets aangevreten door zilvervisjes).-
€ 70 - € 140
kavel: 706
[Met figuurkaart] Geheimzinnige toebereidselen tot eene boertige reis door Europa
-Vermaakshalven voorgelezen in, en opgedraagen aan, de Maatschappij der Verdiensten, onder de spreuk: Felix Meritis. Door A. Fokke, Simonsz. Met kaarten. Haarlem, F. Bohn, 1794, (8),152 p., met fraai handgekleurde, gegraveerde kaart van Europa in de vorm van een vrouw en nog een uitslaande gegraveerde kaart van Europa, eenvoudig contemporain karton - met deel 2 De Paketboot, 262 pp. incl. 2 uitslaande kaarten; deel 3 London, 204 pp. met uitslaande kaart van London en 4 gravures; deel 4 Het hoekjen van den haard, 232 pp. met 6 gravures. Alle in contemporain eenvoudig gemarmerd papier op karton, titelvignetje op rug. -
€ 150 - € 300
kavel: 707
[Frankrijk. Poissy] "Vue de la Cathédrale de Poissy, batie sous St. Louis."
-Tekening in pen en penseel en grijze inkt, grijs gewassen, 22,2 x 28,6 cm., getiteld in grijze inkt onder de afbeelding en gesigneerd "J. Bosboom 1831" [Johannes Bosboom?] onder de afbeelding. -
€ 70 - € 140
kavel: 708
[Tirion] Hedendaagsche Historie of tegenwoordige staat van Spanje en Portugal.
-Behelzende eene beschryving van de gelegenheid dier ryken, van derzelver kusten, havens, rivieren [enz.]. Amsterdam, Isaak Tirion, 1759. 8vo, leer, titel op rug in rood en goudopdruk, geïll. frontispice door J.C. Philips.-
€ 100 - € 200
kavel: 709
[Tirion] Frankrijk, 2 delen
-Hedendaagsche Historie, of Tegenwoordige Staat van Frankryk [twee delen in vier stukken]. Vervattende eene beschryving van de gelegenheid des Ryks, van deszelfs kusten, havens, rivieren en gebergten (...). Amsterdam, Isaak Tirion, 1756-57.-
€ 200 - € 400