600-626 Amsterdam

[600 - 609] [610 - 619] [620 - 626]
kavel: 600
[Tentoonstellingscatalogi] 3 (zeldzame) titels: (1) Catalogus van de voortentoonstelling
-der kunstwerken van Nederlandsche Meesters bestemd voor de Internationale Tentoonstelling te Parijs 11878. In de kunstzalen der Maatschappij Arti et Amicitiae. Maart 1878. (Amsterdam), zonder uitgever (gedrukt door de erven H. van Munster & Zoon), 1878, 16 p., oorspronkelijk omslag (minimale defectjes, zeer goed exemplaar).-

verkocht € 110,00
kavel: 601
Dertien items: (1) Iets over de ijzerbanen, en het asphalt-spoor
-in den straatweg van Amsterdam op Rotterdam (door C. Soetens). Den Haag, gedrukt door P.M. van Cleef voor diverse uitgevers, 1844, 24 p., met uitslaande, gelithografeerde plaat door gebrs. Van Lier naar C. Soetens, contemporain omslag (Knuttel 28158).-

verkocht € 90,00
kavel: 602
Internationale en Koloniale tentoonstelling te Amsterdam, 1883
-J. Dosseray, Cureghem (Brussel), 1883. Lithografie. 51 x 60 cm. -

verkocht € 130,00
kavel: 603
Anoniem (20ste eeuw). (Gezicht op de Amstelsluizen en theater Carré).
-Olieverf op board, 57 x 75 cm., ca. 1950, zonder lijst. -

verkocht € 170,00
kavel: 604
(Gezicht op de Nieuwezijds Kapel te Amsterdam).
-Aquarel, 53,5 x 39 cm., met op de keerzijde in potlood "Oudezijds-kapel [sic] Amsterdam (...) 29 januari 1900" (iets vergeeld).-

verkocht € 70,00
kavel: 605
Internationale Koloniale en Uitvoerhandel Tentoonstelling Amsterdam 1883.
-Folio, leren band door Blikman & Sartorius. Amsterdam, gemarmerde schutbladen, ca. 200 bladen, gevuld met een UNIEKE collectie documenten (in gekopieerd handschrift, getypt en gedrukt), pamfletten, posters, toegangskaartjes en een grote gevouwen chromolithografische plattegrond van het tentoonstellingsterrein op het Museumplein, alle uit de periode 1881-83 en alle m.b.t. de hierboven vermelde tentoonstelling in Amsterdam 1883. De documenten enz. "tipped-in". De folio-band met titel op rug en voorplat in goudopdruk. De rug met kl. besch., de platten geschaafd.-

verkocht € 600,00
kavel: 606
Tableau d'Amsterdam ou guide des étrangers 1809
-Tableau d’Amsterdam, ou guide des étrangers par cette ville- P.G. Witsen-Geysbeek. Amsterdam, L.A.C. Hesse, 1809 (1807). 2e ed., 8vo, pp. 280. Met acht apart ingebonden (uitvouwbare) gravures van Amsterdam (o.a. frontispice, plattegronden en gebouwen) door Daniël Veelwaard.-

verkocht € 80,00
kavel: 607
Daniel Willinks Amstellandsche Arkadia
-Of berschryving van de gelegenheit, toestant en gebeurtenissen van Amstellandt (...) In orde geschikt en nader overzien door wylen den Heere Gerrit Schoemaker. [2 delen]. Amsterdam, Arent van Huyssteen, 1737. Klein 8vo, half-leer, 2 delen uniform gebonden, geïll. frontispice door J.C. Philips, titel met vignet, 12 uitslaande kopergravures. -

verkocht € 100,00
kavel: 608
Amsterdam in Schetsen
-P.H. Witkamp. Teekeningen van W. Hekking Jr., Amsterdam, G.W. Tielkemeijer, 2e druk, 1862. 164 pp. 8vo, linnen met vergulde bandtekening, rug met titel, compleet met 25 kleurenlitho's, tissuepapier gevlekt, litho's enkele vlekjes, meest in de marge. Rug met kleine imperfecties.-

verkocht € 90,00
kavel: 609
Verzameling van honderd afbeeldingen, bestaande in Land- en Watergezigten,
-oudheden, Landhuizen, Hofsteden, Tuinen, Lusthoven, enz. (...) A. Rademaker, J.C. Philipo, J. Punt e.a. Amsterdam, D. da Cunha & J.D. Gertner, [ca. 1800]. Oblong, 4to, half-leer, gemarmerde platten en schutbladen, titel "Vues de Hollande" op rug, compleet met 100 charmant uitgevoerde kopergravures.-

verkocht € 750,00