1300-1330 Aziatische kunst en fotografie

veiling / Veiling 20, deel II: Dinsdag 4 december 2018. Aanvang 19.00
[1300 - 1310] [1311 - 1320] [1321 - 1330]
kavel: 1300
Utagawa Sadahide (1807-1873)
-Triptiek Vuurwerk aan de Ryogoku brug in Edo, houtsnede, 1859. Oban formaat in lijst achter glas. Triptiek aan elkaar bevestigd (gelijmd).-
€ 80 - € 120
kavel: 1302
[De Ruijter-feest te Medan 23 maart 1907] Album met 29 ingeplakte foto's,
-8,5 x 11 tot 15,5 x 21 cm., tevens ingeplakt een uitslaand bijvoegsel van het Bataviaasch nieuwsblad (portret van de zeeheld), een uitslaande katern uit het Weekblad voor Indië, het tweede blad van de Sumatra Post (25 maart 1907), het originele programma van de festiviteiten aangeboden door de Sumatra Post, een foldertje met De Ruijter-liederen en nog een krantenknipsel en 3 De Ruyter-postzegels, contemporain goudgeletterd halflinnen, oblong folio.-
€ 80 - € 150
kavel: 1303
[Vietnam] Folteringen en executies Tonkin 1908
-Album met 10 ansichtkaarten met als onderwerp gruwelijkheden in Tonkin. 1) Brigadegeneraal Annamite Cai onthoofd op 8 juli 1908 volgens de gewoonte van het land. 2) Yen The en zijn schoonzoon Quan Hau. 3) Van vergiftiging gedaagde criminelen in gevangenis. 4) Groep piraten bij Nha Nam voor hun arrestatie. Op de voorgrond de dochter van De-Tham Ca Rinh, Cai Son. 5) Yen The. Twee gevangen genomen piraten (hiervan is de magere Korporaal Nomme Chi). 6) Gevangen met een Canque. 7 t/m 10) serie van 4 met Tribunaal eindigend in een Canque als strafmaat.-
€ 80 - € 140
kavel: 1304
Willem G. Hofker (1902-1981)
-Ni Asoeg in Ardja. Premie ets, 1944, gesigneerd in de plaat. Gepubliceerd door De vereniging tot bevordering van Beeldende Kunsten. Met marge, mooi helder exemplaar in passe-partout. Afm. 27 x 23 cm.-
€ 200 - € 300
kavel: 1305
Willem G. Hofker (1902-1981)
-Affiche 'Charming & Beautiful Bali. Bali Hotel, the leading house-Denpasar'. Lithografie, 78 x 50,5 cm. -
€ 300 - € 600
kavel: 1306
Nepalese boekverluchting ca. 1900
-Leporello van 17, met rood gelinieerde, geel gekleurde dik papieren bladen, met 8 gouaches over de volledige pagina op de ene zijde en 8 gouaches over de halve pagina op de andere zijde, de zijde met de kleine gouaches met vele kleine tekeningen in pen, de andere zijde met enkele tekeningen en een klein beetje tekst in pen, opgevouwen formaat 21 x 8,5 cm., uitgevouwen formaat 21 x 144,5 cm.-
€ 70 - € 140
kavel: 1307
Satake Tosari Studio
-Album met 48 foto's. Hieronder o.a. Bromo krater, Vulkaaneruptie, Sanatorium Tosari (panorama (29 x 8,9 cm.)), Potong ramboet feest 1921, Waterval bij Tosari etc. Vrijwel alle foto's 14 x 10 cm. In oblong touwgebonden album geplakt. -
€ 250 - € 450
kavel: 1308
[Wereldreis met o.a. Azië] Around The World Cruise S.S. Belgenland
-Album met ca. 350 foto's van o.a. Java, Hong Kong, Colombo, Sabang, Macao, Hawaii, California (waaronder enkele foto's van Universal City Hollywood), Havana en meer. Ook enkele programmaboekjes, menukaarten, telegrammen, visitekaartjes, etc., vrijwel alle gemaakt tijdens een wereldreis in de jaren 1925-26 door Ernest Crone en Frida Crone-van Vloten tijdens een cruise op de S.S. Belgenland van de Red Star Line.-
€ 200 - € 400
kavel: 1309
[Japan] Around The World Cruise S.S. Belgenland
-Album met ca. 460 foto's van Japanse steden en landschappen, gemaakt tijdens een wereldreis in de jaren 1925-26 van Ernest Crone en Frida Crone-van Vloten. Bijschriften in het Nederlands. In lederen touwgebonden album. -
€ 300 - € 600
kavel: 1310
Louis Nagelkerke (1949-)
-Balinees meisje. Pastel. 69,5 x 49,5 cm. Gesigneerd r.o. 'Louis Nagelkerke 96 Bali'. In lijst achter kunstglas.-
€ 100 - € 200