1500-1549 Fine Arts: 16de-19de eeuw

veiling / Veiling 20, deel II: Dinsdag 4 december 2018. Aanvang 19.00
[1500 - 1509] [1510 - 1519] [1520 - 1544] [1545 - 1549]
kavel: 1500
[Architectuur] Lot plaatwerken/ losse platen: (1) De terminus van den Rijn-Spoorweg
-te Rotterdam, beschreven door C.B. van der Tak. Uitgegeven door de Maatschappij: tot Bevordering der Bouwkunst. (Amsterdam, L. van Bakkenes & Co., 1865), (12) p., met 9 gelithografeerde platen (1x dubbel-p.), zonder omslag, groot folio.-
€ 80 - € 160
kavel: 1501
[Benjamin Franklin (1705-1790)] Pierre-Michel Alix (1762-1817). "Francklin".
-Mezzotint portret gedrukt in kleuren naar Charles Amédee Philippe Vanloo (1719-1795), 25 x 21 cm. (ovaal), gesigneerd en getiteld in de plaat, uitgegeven te Parijs, ca. 1793-1795.-
€ 70 - € 140
kavel: 1502
Antonio Tempesta (1555-1630)
-2 kopergravures/ etsen, ingelijst met passe-partout achter plexiglas. Uitgegeven door Nicolaus van Aalst, Rome. (1) Aetas Argentea met Latijns onderschrift (in vert.): Het zilveren tijdperk: mensen bewerken het land en houden vee. Ze wonen in huizen. 1599. (2) 'Een leger valt aan over een brug'. Gesigneerd door Nicolo van Aelst en Antonius Tempesta. 1603. Lijsten 42 x 51 cm.-
€ 70 - € 120
kavel: 1503
[IJspret] 1 gravure door P.C. Canot en 1 lithografie door Carl Straub
-(1) Les plaisirs de l'Hiver. Ca. 1770. Gravure door P.C. Canot naar een originele tekening van Jean Pillement. Op de voorgrond diverse sleetjes op het ijs; verder schaatsers en honden. Op de oevers huizen, molens, enz. Ingelijst met passe-partout achter plexiglas. Lijst 65 x 75 cm. (2) Holländische Winter Scene. Lithografie op chine collé door Carl Straub naar Adriaen van de Velde. Uitgave Franz Hanfstängl. Dresden, ca. 1840. Sleetje-rijders en kolf-spelende mannen; toeschouwers op de linkeroever en stadswallen ter rechterzijde. Ingelijst met passe-partout achter plexiglas. Lijst 66 x 69 cm.-
€ 120 - € 200
kavel: 1504
[IJspret] 1 gravure door J. Mariette, 1 ets/ gravure door L.P.F. Garreau
-(1) Janvier. Divertissemens sur la glace. Kopergravure, ca. 1700, door Jean Mariette, Paris. Een Franse uitgave met daarin de vaste elementen naar Nederlands voorbeeld: schaatsers, sleetjes, kinderen met kolfstok op spiegelend ijs. Volgens het Franse onderschrift lacht men om de arme dienstmeid die een melkkan laat vallen op het gladde ijs. Ingelijst met passe-partout achter plexiglas. Lijst 52 x 58 cm. (2) De schaatsers, ets/gravure door L.P.F. Garreau naar Isaak Jansz van Ostade en Jacques Swebach, ca. 1800. Winterlandschap met dorpelingen op de schaats, sleetjes en man met paard en slede die zijn biertonnen richting café op de rechteroever brengt. Ingelijst met passe-partout achter plexiglas. Lijst 53 x 62 cm.-
€ 100 - € 200
kavel: 1505
[Prentveilingcatalogi. Collectie Wassermann] Verzameling van 24 catalogi in 5 banden,
-uitgegeven door Boerner (5x), Henrici (1x) en Drouot (18x), 1909-1913, alle geïllustreerd, deels met prijzen, contemporain goudgeletterd halflinnen (2x) en uniform halfleer (3x), oorspronkelijke omslagen meegebonden, 4to.-
€ 70 - € 140
kavel: 1506
Portret van Maximiliaan III, Groothertog van Oostenrijk
-Maximilianus Archidux Austriae, Dux Burgundiae et Serenissimus Teutonici, Ordinis Supremus Commendator. Ets/ gravure (40 x 27 cm.) naar P.P. Rubens door Jonas Suyderhoef (het portret) en Pieter Soutman (de bordure), ca. 1650. Smalle randen. Eenvoudig passe-partout.-
€ 60 - € 100
kavel: 1507
[Klederdrachten Zeeland] 3 prenten
-Ingelijst met passe-partout achter glas van klederdrachten in Noord-Beveland, Zuid-Beveland en Walcheren. 3x kleurenlitho uit: Nederlandse Zeden en Gebruiken door R. de Vries Jr. naar Bing en Braet von Uberfeldt, 1857. Litho's ca. 40 x 30 cm., lijst 63 x 53 cm. Toegevoegd: 2 ingelijste Infanterie-prenten in kleurenlitho van een Nederlandsche Infanterie Soldaat en een Flankeur resp. door J. Delfosse Jr en Schouten Carpentier naar L. Böens. Brussel, ca. 1830-50. Lijsten 52 x 46 cm.-
€ 60 - € 120
kavel: 1508
Botanische prenten
-10 ingelijste handgekleurde kopergravures van blad en bloem van bomen en struiken met o.a. Europische Judasboom, Cercis Siliquastrum en Elsbladige Clethra, Clethra Alnifolia. Ingelijst met passe-partout achter glas. Gravures 30 x 23 cm., lijsten 57 x 50 cm. Ca. 1800. 2 lijsten besch. (glas).-
€ 70 - € 120
kavel: 1509
Botanische prenten
-10 ingelijste handgekleurde kopergravures van blad en bloem van bomen en struiken met o.a. Styve Kornoelje-boom, Cornus Stricta en Gewoone Ahornboom met bonte bladen, Acer pseudo Platanus. Ingelijst met passe-partout achter glas. Gravures 30 x 23 cm., lijsten 57 x 50 cm. Ca. 1800. 2 lijsten besch. (glas).-
€ 70 - € 120