1599-1729 Fine Arts: 20ste eeuw. Deel I

veiling / Veiling 20, deel II: Dinsdag 4 december 2018. Aanvang 19.00
[1599 - 1609] [1610 - 1619] [1620 - 1629] [1630 - 1639] [1640 - 1649] [1650 - 1659] [1660 - 1669] [1670 - 1679] [1680 - 1689] [1694 - 1703] [1704 - 1713] [1714 - 1723] [1724 - 1729]
kavel: 1599
[Mode] Jean Patou (Frankrijk, 1880-1936)
-73 mode-ontwerpen van ontwerper Jean Patou, grotendeels bestaande uit potloodtekeningen, enkele verder uitgewerkt in kleur en aquarel, deels in passe-partout gezet. -
€ 400 - € 800
kavel: 1600
Fré Cohen (1903-1943)
-Achter de Vaandels! Een nieuwe jeugd-Een nieuwe taak. Koos Vorrink, AJC Jeugdcentrale, ca. 1933. 24 pp. Omslag Fré Cohen + Amsterdam Holland. Folder, ca. 1935. 18 pp. Met openslaande plattegrond + ex libris J. van de Kieft + ex libris F.M. W.v.M. + ex libris Jelle Vollema + ex libris Henk van Laar + "In de menschen een welbehagen...." Kerstgroet van Bernard W.M. Ottevanger, 1933 Bilthoven. Ontwerp houtsnede Fré Cohen.-
€ 50 - € 80
kavel: 1601
Monografieën kunstenaars
-Constant: Les trois espaces. Jean-Clarence Lambert. Paris, Éditions Cercle d'Art, 1992. 207 pp. Linnen met orig. stofomslag + Braque: The Complete Graphics. Catalogue raisonné. Dora Vallier. New York, Gallery Books, 1982. 318 pp. Linnen met orig. stofomslag. S.o. iets roestvlekkig + Marchel Duchamp. Edited by the Museum Jean Tinguely Basel. Hatje Cantz Publishers, 2002. 231 pp. Linnen met orig. stofomslag in plastic + 10 andere.-
€ 60 - € 90
kavel: 1602
Monografieën kunstenaars
-Moderne in dunkler Zeit: Widerstand, Verfolgung und Exil steirischer Künstlerinnen und Künstler 1933-1945. Graz, Verlag Droschl, 2001. 600 pp. + De Kooning: Paintings 1950-1980. Kunstmuseum Basel. Bijdragen van Bernhard Mendes Bürgi e.a. Hatje Cantz, 2005. 199 pp. Linnen met orig. stofomslag in plastic + The Arts and Crafts Movement. Rosalind P. Blakesley. London/ New York, Phaidon, 2009. 272 pp. Paperback met stofomslag + 15 andere.-
€ 70 - € 140
kavel: 1603
Monografieën kunstenaars
-Picabia. Maria Lluïsa Borràs. Vert. Kenneth Lyons. London, Thames and Hudson, 1985. 549 pp. Linnen met orig. stofomslag. Stofomslag met gebruikssporen en penkrabbels, verder goed + El Lissitzky: Life, Letters, Texts. London, Thames and Hudson, 1980. 410 pp. Linnen met orig. stofomslag + Mondriaan. Staatsgalerie Stuttgart, 1980. Ausstellung und Katalog Ulrike Gaus. 317 pp. Paperback + 18 andere.-
€ 80 - € 150
kavel: 1604
[Naslagwerken] Walther Bernt + Pieter A. Scheen
-Walther Bernt. Die Niederländischen Maler und Zeichner des 17. Jahrhunderts 1-5. München, Bruckmann, 1979-1980. 5 delen, deel 1-3: 4., überarbeitete Auflage; 4-5: 2., überarbeitete Auflage. Uniform groen linnen met vergulde titel. Goede set, compleet + Pieter A. Scheen. Lexicon Nederlandse beeldende kunstenaars 1750-1950. Den Haag, Kunsthandel Pieter A. Scheen, 1969-1970. 2 delen. Met 954/ 1017 illustraties en orig. stofomslagen. Snede iets vlekkig, stofomslagen met gebruikssporen. Goede set.-
€ 150 - € 300
kavel: 1605
[Automobilia. Volvo] Leentje Linders (1942-)
-8 etsen met Volvo-modellen. Eigen druk op geschept papier, 1985-1990. Alle genummerd in beperkte oplage, incl. 2x artist's proof. Afmetingen ca. 56 x 78,5 cm. (1x staand). 5 ingelijst onder glas.-
€ 150 - € 300
kavel: 1606
Swip Stolk (1941)
-Bouwplaat The New Groninger Museum. Boekje architectuur, constructiehandleiding en 19 bladen kartonnen bouwplaat in kartonnen portfolio, met bijgaand de blauwe ondergrond van 98 x 40 cm. opgerold in koker + Micha Klein en het moderne Gesammtkunstwerk. Catalogus, 20 september-29 november 1998. 118 pp. 4to, met cd in voorplat + What a Wonderful World! Music Videos in Architecture deel I & II (1990). 2 delen: 91 en 120 pp., 4to + Swip Stolk + Anthon Beeke. 22/5 t/m 25/6/'72. Catalogus nr. 4. Uitvouwbare folder, 85,5 x 51 cm + affiche A History of Andres Serrano/ A History of Sex. 23 feb. t/m 19 mei. 41,5 x 28,5 cm. Poster design Swip Stolk + 7 andere tentoonstellingsaffiches met ontwerp Swip Stolk.-
€ 60 - € 90
kavel: 1607
Swip Stolk (1941)
-Alessandro Mendini. Schetsboek. 1988, 140 pp. Spiraalgebonden karton, 4to + Zelfportret van het Groninger Museum. 5 cassettes met kaarten in slipcase. Cassettes 17 x 12 cm. + Art design graffiti Memphis neo Limperg Prijs 1990 Frans Haks. Cassette (22,5 x 24,5 cm.) met boekje en kaarten. Uitgeverij 010 Rotterdam. Vormgeving Swip Stolk + Coming from the Subway. New York Graffiti Art. Geschiedenis en ontwikkeling van een controversiële beweging. 1992, 319 pp. Oorspronkelijk omslag, oblong 4to + Van der Vegt. Il faut cultiver notre jardin III. Omslag tussen houten platten, 16,5 x 17 cm. Vormgeving Swip Stolk + Lovepad Micha Klein. Muismat, 1998 + 12 andere.-
€ 60 - € 90
kavel: 1609
[Cobra] Artistes Libres
-Première serie du bibliotheque de Cobra. Editions Ejnar Munksgaard, Copenhague, 1950. Complete reeks van 15 delen met gelithografeerde voorplaten: 1) Pierre Alechinsky; 2) Else Alfelt; 3) Karel Appel; 4) Atlan; 5) Ejler Bille; 6) Constant; 7) Corneille; 8) Jaques Doucet; 9) Sonja Ferlov; 10) Stephen Gilbert; 11) Svavar Gudnason; 12) Henry Heerup; 13) Egill Jacobsen; 14) Asger Jorn; 15) Carl-Henning Pedersen. Toegevoegd overzichtsblad en Ortvad, tekst Christian Dotremont, Silkeborg Kunstmuseum 1979. Set in zeer goede staat.-
€ 400 - € 800