893-959 Cartografie en atlassen

veiling / Veiling 20, deel II: Dinsdag 4 december 2018. Aanvang 19.00
[893 - 903] [904 - 913] [914 - 923] [924 - 933] [934 - 943] [944 - 953] [954 - 959]
kavel: 893
Atlas de l'itineraire descriptif de l'Espagne
-A.L.J. Comte de Laborde. 1830. 2e druk. Alleen het atlas-deel. Half-blauwmarokijn, titelblad ontbreekt, 36 bladen, w.o. routekaarten, overzichtskaarten, geologische tabellen, een plattegrond van Madrid van Tardieu en een van Barcelona door Joanne naar Dalman, beide over de dubbele pagina [de plattegrond van Barcelona is dubbel aanwezig]. Eerste schutblad los, watervlekken. Redelijk exemplaar.-
€ 80 - € 160
kavel: 894
Japan
-Geologische kaart van Atsugi (Kanagawa district), betreffend opslag van kolen, 1893. 124 x 140 cm. Opvouwbaar in 35 delen.-
€ 70 - € 120
kavel: 895
Japan
-Geologische kaart van het gebied met Wakayama, Nara en Osaka, Mie en Shiga. Japan, ca. 1880. 123 x 80 cm. Op linnen, opvouwbaar in 36 delen. -
€ 70 - € 120
kavel: 896
[17 Nederlanden. Priorato] Teatro del Belgio,
-ò sia descritione delle diecisette provincie del medesimo; Con le piante delle città, e fortezze principali; da chi al presente possesse; come, in qual modo, et in qual tempo acquistate. Aggiontovi un succinto racconto di quanto è occorso dalla mossa d'armi del re christianissimo contro gli stati generali delle provincie unite sin'al fine del 1672. Descritta dal conte Galeazzo Gualdo Priorato. Frankfurt, zonder uitgever, 1683, (8),148,(10 index) p., met gegraveerd frontispiece, titelgravure, groot uitslaande kaart van de 17 provincies, gevolgd door 120 genummerd, dubbel-p. gegraveerde plattegronden, voorts nog 2 dubbelpagina platen genummerde 122 en 124 (deze 2 platen niet in de index), contemporain (oorspronkelijk?) eenvoudig karton met gekalligrafeerde rugtitel, folio.-
€ 750 - € 1500
kavel: 897
[Frankrijk] Nouvelle géographie et statistique de la France, Alger et la Belgique,
-suivi d'un traité sur le monde entier. Ornée des 95 cartes et approuvée de l'Université. Pa J. Henry. 5e edition, revue, corrigée et augmentéé par l'auteur. Par J. Henry. Zonder plaats en uitgever, 1842, 2 delen in 1 band, deel 1 volledig gelithografeerd met frontispiece, titelpagina, kaart van Frankrijk, 43 tweezijdig bedrukte bladen met 86 kaarten onder portretjes en binnen uitgebreide tekst, gevolgd door uitslaande kaart van de werelddelen rondom afbeeldingen van de daar voorkomende kenmerkende dieren en volkeren (gedateerd 1836), ten slotte een uitslaande wereldkaart binnen 10 randgezichten (gedateerd 1835) en de Notice sur le monde entier, (2) p., contemporain verguld halfleer, folio. -
€ 250 - € 500
kavel: 898
[Nova Zembla] (Waerachtighe beschryvinghe van drie seylagien,
-ter werelt noyt soo vreemt ghehoort (...) Gedaen door Gerrit de Veer van Amstelredam. Amsterdam, 1598). Serie van 9 geëtste prenten uit het werk, elk ca. 14 x 21 cm. en met boven de prent een letterdruk Nederlandse tekst in 3-6 regels, onder passe-partouts. Hier en daar minimale defectjes in de marges. Eén prent verborgen onder een andere passe-partout.-
€ 350 - € 700
kavel: 899
[Zuid-Limburg] "Le Limbourg, ou font le Duché de Limbourg,
-le Comté de Dalem; les Seigneuries de Fauquemont, et de Rolduc." Gegraveerde kaart met grenskleuring door Sanson, uitgegeven te Parijs door H. Jaillot, 1673, 43 x 56,5 cm., met fraaie titelcartouche, kompasroos, schaalstokken en eenvoudige legenda.-
€ 70 - € 140
kavel: 900
[Aziatisch Rusland] "Tartaria sive Magni Chami Imperium."
-Gegraveerde kaart met grenskleuring, verso met Duitse tekst, Amsterdam, J. & G. Blaeu, ca. 1640, 38,5 x 50 cm. -
€ 150 - € 300
kavel: 902
[Stedenboek] Marci Zuerii Boxhornii [1632]
-Theatrum sive Hollandiae Comitatus et Urbium nova descriptio. Qua omnium civitatum praecipuorum(que) locorum icones, origines, incrementa, res domi foris(que), gestae, jura (...) et viri illustres exhibentur. Marcus Z. Boxhorn. Amsterdam, Henricus Hondius, [1632]. Oblong (22 x 28 cm.), perkament (kleine besch. aan rug midden-boven). Allegorisch titelblad, (8),384 pp. + appendix. Compleet met 5 kaarten en 39 plattegronden. -
€ 1000 - € 2000
kavel: 903
Atlas Le Rouge: Brabant, Holland, Zeeland
-Atlas zonder titel (als uitgegeven) met 5 kaarten van Brabant, 1747, 12 kaarten van Holland met Friesland, Groningen, Drenthe en Overijssel, 1748, en 10 kaarten van Zeeland, 1748. Groot folio (57 x 39 cm.), half-leer, titel op rug in goudopdruk, gemarmerde platten en compleet met 27 kaarten in randkleuring.-
€ 1000 - € 2000