893-959 Cartografie en atlassen

veiling / Veiling 20, deel II: Dinsdag 4 december 2018. Aanvang 19.00
[893 - 904] [905 - 914] [915 - 924] [925 - 934] [935 - 944] [945 - 954] [955 - 959]
kavel: 905
[Frankrijk. Gravius] Zak-atlas van Frankryk,
-en deszelfs veroverde en aangrenzende landschappen, zeeën en rivieren. In XXI aan elkander sluitende kaartjes, ten gebruike van militaire officieren, reizigers en beoeffenaars der geographie. Vooraf gaat eene generaale kaart des lands./ Atlas portatif de France (...). Amsterdam, N.T. Gravius, z.d. (in of na 1777), (12) p. met Franse en Nederlandse tekst gevolgd door een uitslaande letterduk tabel van de departementen, voorts met de volgende dubbel-p. en (groot) uitslaande handgekleurde kaarten: overzichtskaart en 21 deelkaarten, ten slotte nog een uitslaande plaat met schaalstokken, contemporain verguld half schapenleer over houten platten, smal 8vo.-

verkocht € 420,00
kavel: 906
[Tirion] Deelkaart Schieland, Krimperwaard met o.a. Rotterdam, Schiedam, Gouda
-Nieuwe Kaart van Schieland en Krimper Waard. Isaak Tirion. Amsterdam, ca. 1750. Originele kleuring, ingelijst met passe-partout achter glas. Lijst 57 x 60,5 cm.-

verkocht € 70,00
kavel: 907
[Blaeu] Deelkaart Delfland, Schieland met o.a. Rotterdam, Delft en Den Haag
-Delflandia, Schielandia et Insulae trans Mosam illis objacentes ut sunt Voorna, Overflackea, Goerea, Yselmonda etc. Willem Blaeu (gesigneerd in de kaart: Guilj. Blaeuw). Amsterdam, ca. 1640. Origineel gekleurd. Ingelijst met passe-partout achter glas. Lijst 62,5 x 73 cm.; deze met kl. besch. l.o.-

verkocht € 100,00
kavel: 908
-Delflandia, Schielandia et Insulae trans Mosam illis objacentes ut sunt Voorna, Overflackea, Goerea, Yselmonda etc. Willem Blaeu (gesigneerd in de kaart: Guilj. Blaeuw). Amsterdam, ca. 1640. Origineel gekleurd. Ingelijst met passe-partout achter glas. Lijst 62 x 73,5 cm.; de kleuring enigszins verschoten.-

verkocht € 80,00
kavel: 909
[Blaeu] Provincie Noord-Holland met inzetje Waddeneilanden
-Hollandia Comitatus. Willem Blaeu (gesigneerd in de kaart r.o.: Guiljelmum Blaeu). Amsterdam, ca. 1640. Origineel gekleurd; diverse cartouches, wapen van het Graafschap Holland, div. kompasrozen en een inzetje van de Waddeneilanden Texel, Vlieland en Terschelling. Ingelijst met passe-partout achter glas. Lijst 63 x 75 cm.-

verkocht € 330,00
kavel: 910
[Blaeu] Deelkaart Zuid-Holland en de Biesbosch, met o.a. Dordrecht en Breda
-Zuydhollandia stricte sumta. Blaeu (gesigneerd in de kaart r.o.: Guiljelmus Blaeu). Amsterdam, ca. 1640. Originele kleuring. Ingelijst met passe-partout achter glas. Lijst 62 x 74 cm. Cartouche met titel r.b. Kompasroos. Lijst met minimale besch.-

verkocht € 90,00
kavel: 911
[Janssonius. Zeeland] Zelandia Comitatus
-Joannes Janssonius (gesigneerd in de kaart in de cartouche met de opdracht aan Johannes de Knuyt). Amsterdam, 1637. Randgekleurde kopergravure. Ingelijst in passe-partout achter glas. Lijst 65 x 75 cm. 2 cartouches, scheepjes en kompasroos. Kleine scheurtjes in en bij middenvouw, extra vouwen zichtbaar bij middenvouw.-

verkocht € 130,00
kavel: 912
[Mercator. Zeeland] Zelandia Comitatus
-Gerard Mercator (gesigneerd in de kaart r.o.). Uitgave Janssonius/Hondius. Amsterdam, 1630. Kopergravure, originele kleuring met latere bijkleuring. Ingelijst in passe-partout achter glas. Lijst 63 x 76 cm.-

verkocht € 200,00
kavel: 913
[Ortelius. Zeeland] Zelandicarum Insularum exactissima et nova descriptio
-Auctore D. Jacobo a Daventria. Abraham Ortelius. Antwerpen, ca. 1590. Origineel handgekleurde kopergravure met latere bijkleuring. Ingelijst in passe-partout achter glas. Lijst 59 x 71 cm. Middenvouw met beschadiging aan onderkant. Toegevoegd: Descrittione del l'Isole Selandie. Porcacchi, ca. 1600. Ingelijst.-

verkocht € 320,00
kavel: 914
[Guicciardini] Rotterdam
-Rotterdam. Lodovici Guicciardini. Cornelis Claes, Amsterdam, 1609. Ingelijst met passe-partout achter glas. Lijst 49,5 x 56,5 cm. Het blad enigszins gebruind.-

verkocht € 70,00