893-959 Cartografie en atlassen

veiling / Veiling 20, deel II: Dinsdag 4 december 2018. Aanvang 19.00
[893 - 904] [905 - 914] [915 - 924] [925 - 934] [935 - 944] [945 - 954] [955 - 959]
kavel: 915
[Braun en Hogenberg] Rotterdam
-Roterodamum, Hollandiae in ostio Roteri flu. Opp. magni illius Desiderij Erasmi Patria. Braun und Hogenberg, Keulen, 1588. Kopergravure. Ingelijst in passe-partout achter glas. Lijst 58 x 67,5 cm.-

verkocht € 120,00
kavel: 916
Diverse ingelijste kaarten, 16de-20de eeuw
-1. Staveren [Stavria] Friesland. Braun en Hogenberg, Keulen, ca. 1590; 2. The Seven United Provinces with the Austrian, French & Dutch Netherlands. Jefferys, London, 1752; 3. Seelands südlicher Theil oder die Inseln Süd Beveland, Tholen, Wolfersdyk und S. Philipsland. No. 617. Reilly, Wien, 1791 en 4 andere.-

verkocht € 200,00
kavel: 917
[Schönberg (1901-1944). Zeeland] Gezicht op de Zeeuwsche Eilanden en Stroomen
-Rodolphe Schönberg (Brussel, 1901-1944). Gesigneerd in de plaat R. Schönberg. 1940. Kleurenets, zicht (in vogelvlucht) op de Zeeuwse eilanden en stromen en de wapens van Zeeland en 12 Zeeuwse steden. Ingelijst in passe-partout achter glas. Lijst 57,5 x 69 cm.-

verkocht € 110,00
kavel: 918
Drie naslagwerken in 4 delen: (1) Guicciardini Illustratus.
-De kaarten en prenten in Lodovico Guicciardini's Beschrijving van de nederlanden. Henk Deys e.a. Houten, Hes & De Graaf, 2001, 396 p., rijk geïllustreerd, oorspronkelijk linnen met stofomslag, folio (minimale imperfecties; standaardwerk).-

verkocht € 100,00
kavel: 919
[Tirion] Groot-Britannië en Schotland
-1. Nieuwe Kaart van de Eilanden van Groot Brittannien behelzende de Koningryken Engeland, Schotland en Ierland volgens de laatste waarnemingen in het ligt gebragt. Amsterdam, Isaak Tirion; 2. Nieuwe Kaart van 't Noorder Gedeelte van Grootbritannie behelzende het Koningryk Schotland. Beide handgekleurde kopergravures, ± 33 x 37 cm., ca. 1740. Dunne plekjes op middenvouw; deze verstevigd. Toegevoegd: 3. Canada, New Brunswick and Nova Scotia. Sidney Hall, randgekleurde staalgravure, 42 x 51 cm., ca. 1860.-

verkocht € 90,00
kavel: 920
Atlas Méthodique et Elémentaire de Géographie et d'Histoire
-Dédié a Monsieur le Président Hénault. Par Monsieur Buy de Mornas Professeur de Géographie et d'Histoire. Paris chez [Buy de Mornas] et Desnos, 1761. Folio, leer, gemarmerde schutbladen, geïllustreerd frontispice met titel door Desnos over de dubbele pagina gevolgd door 55 ongenummerde bladen over de dubbele pagina (alle op stroken). De bladen met tekst en/of kaarten, gevat in florale bordure. De kaarten in kopergravure, gekleurd. Rug en platten met kleine beschadiging, 2 kaarten met scheur; verder compleet en goed.-

verkocht € 850,00
kavel: 921
The Great Earthquake of 1923 in Japan
-Compiled by the Bureau of Social Affairs, Home Office, Japan. 1926. 2 delen in uniform grijs linnen met goudgeletterde rug. Deel 2: Companion maps and diagrams compleet met 7 diagrammen (w.v. 6 in kleur) en 11 uitslaande kaarten en diagrammen (w.v. 10 in kleur).-

verkocht € 120,00
kavel: 922
Nieuwe Kaart van het Koninkrijk der Nederlanden
-vervaardigd naar de Groote Topographische Kaart van het Ministerie van Oorlog. E. Olivier Dz. en P.H. Witkamp. J. Smulders & Cie. 's Hage. Uitgegeven bij C.L. Brinkman, Amsterdam, 1878.-

verkocht € 110,00
kavel: 923
[Janssonius, Pitt, Swart] Deelkaart Noord- en Midden-Limburg, ca. 1680
-Ducatus Gelriae pars secunda quae est Ruremondensis. Janssonius van Waesbergen, Mosis Pitt, Stephan Swart. Oxford, ca. 1680. Handgekleurde kopergravure, 38,5 x 52 cm., op blad, 53 x 66 cm. Cartouche en kompasnaald. Blad enigszins gebruind, scheurtjes op middenvouw buiten het kaartbeeld. Interessante laat 17de-eeuwse kaart waarop de veengebieden (met name de Peel) duidelijk zijn afgebeeld. Verso blank.-

verkocht € 60,00
kavel: 924
Colton's map of the United States
-G.W. & C. B. Colton & Co, New York, 1884. Kaart in twee delen in linnen omslag met vergulde titel. Totaal 134 x 90 cm. Randgekleurde kaart in goede staat.-

verkocht € 200,00